Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

IVECO Daily 35s11 - Nie działająca Zapalniczka, radio, oświetlenie kabiny

20 Lut 2013 18:25 10089 2
  • Poziom 2  
    Witam.
    Otóż mam następujący problem. Kiedy podłączałem do gniazda zapalniczki nawigację przy włączonym światełku w kabinie nagle światełko jak i gniazdo zapalniczki i radioodtwarzacz przestały działać. Okazało się że spalił się bezpiecznik 10A. Po jego wymianie było OK. Dzisiaj pierwsze przestało działać radio a później gniazdo zapalniczki, a żeby było mało to światełko w kabinie i bezpiecznik 10A jest OK. Czy może mi ktoś powiedzieć o co chodzi. Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki są dobre. Czy robi jakieś zwarcie????
  • Poziom 9  
    Prawdopodobnie właśnie to gniazdo od zapalniczki robi zwarcie. Używałeś zapalniczki od tamtej pory? możliwe że sama zapalniczka robi zwarcie. Ja miałem tak w focusie mk1.
  • Poziom 2  
    Tym autem jeżdżę już piąty rok o nigdy nie miałem z gniazdem zapalniczki problemu, odkąd wpiąłem nawigację to od tamtej pory dzieją się takie rzeczy.
    Sprawdziłem dzisiaj jeszcze raz wszystkie kable, ściągnąłem pół tapicerki aby zobaczyć czy może gdzieś kable nie są przepalone, no i niby nie. Co się okazało później radio CB nie działa w ogóle. Bezpiecznik od wtyczki CB był spalony ale to nie wszystko radio dalej nie działa. Dałem do serwisu jutro ma być gotowe radyjko. Rozmawiałem jeszcze z elektrykiem i doradził mi żeby dać bezpiecznik 20A a nie jak jest teraz 10A, problem może zniknie. Zobaczymy jutro będę coś działał to napiszę.