Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zawór grawitacyjny przy rozruchu pompy c.o, powoduje hałas.

rafmos 20 Feb 2013 19:12 2589 8
    rafmos
    Level 13  
    Pompa c.o. Grundfos przy rozruchu powoduje stuk zaworu grawitacyjnego . Moje pytanie czy jest sens stosować miękki rozruch pompy c.o. np. początkowe załączenie szeregowe kondensatora z pompą. Czy takie rozwiązanie zda egzamin. Czy nie zaszkodzi to pompie. Zmniejszenie biegu pompy powoduje że grzejniki nie grzeję całe.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    sjbar
    Level 14  
    To normalne przy zaworze grawitacyjnym z kulą metalową. Są zawory z kulą gumową, ale się czasem wieszają. Powolny start pompki nic Ci nie da ponieważ w momencie zadziałnia zaworu uderza metal o metal.
    rafmos
    Level 13  
    To dla mnie nowość. Wcześniej miałem obieg grawitacyjny. Przy wymianie kotła zainstalowano pompkę. Trudno. Trzeba będzie się przyzwyczaić.
    MaMik
    Level 15  
    A czy ze schematu hydraulicznego pracującej instalacji wynika, że musi tam być ten zawór różnicowy ? Może po prostu zdeinstalować go ?
    sjbar
    Level 14  
    Przy braku prądu gdy pompka nie chodzi ten zawór się otwiera i puszcza obieg grawitacyjny.Bez zaworu też będzie funkcjonować, bo przez pompkę też pójdzie obieg grawitacyjny tylko będzie znaczne zwężenie przekrojów
    rafmos
    Level 13  
    Zdemontować nie bardzo, bo mam piec żeliwny, a wiadomo czym to grozi.
    saskia
    Level 39  
    Do pionu nieco ponad pompa zamontuj najmniejsze naczynie przeponowe do CO, w ktorym zmniejsz cisnienie do poziomu cisnienia w CO.
    Z pewnoscia stuki ucichna.
    Sa tez podobne ale malutkie ok. 150ml naczynia stosowane w instalacjach cisnieniowych wodny uzytkowej, do likwidacji uderzen hydraulicznych.
    Nawet dzisiaj w sklepie zastanawialem sie czy nie wziasc kilku takich dla siebie.
    MaMik
    Level 15  
    Można też zastosować zasilanie awaryjne pompy wykorzystując zasilacz z akumulatorem (tzw. UPS). Z akumulatorem 33Ah może podtrzymać pracę pompy przez ok. 5 godzin.