Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aspire 5535 - Nie włącza się, świeci się tylko dioda zasilania

20 Lut 2013 20:07 2184 8
  • Poziom 18  
    Witam,
    laptopa znajomej, z miesiąc temu wymieniłem w nim pastę pod procesorem i grafiką, oczyściłem z kurzu - bardzo się grzał, ponoć czasem wyłączał. Dodatkowo naprawa dysku przez MHDD, ale nie było bad sektorów.
    Teraz po włączaniu zasilania świeci się tylko dioda zasilania, wiatrak startuje, dysk też, lecz na tym się kończy, klawiatura nie reaguje, na matrycy nie ma nawet obrazu, nie mówiąc o podświetleniu. Procesor jest delikatnie ciepły jak ściągnąłem chłodzenie. Na zewnętrznym monitorze brak reakcji. Nie ma też żadnych dźwięków BIOSa.
    Sposób z pendrivem i BIOSem z tego tematu Link nie działa - zaświeca się tylko dioda zasilania. Rozkręcę go jeszcze aby zresetować BIOS.
    Padła płyta główna? Jest dla niego jakiś ratunek?
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Prawdopodobnie padła grafika i przydałby się reball układu, to są skutki tego przegrzewania się sprzed miesiąca
  • Poziom 18  
    Reset BIOSu też nie pomógł, czyli pewnie zostaje chipset albo karta graficzna?
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Dokładnie tak, wygrzać hotem chipset i GPU
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Jeśli masz czym, to podgrzej HD3200 (216-0674026) i sprawdź czy laptop ruszy.
  • Poziom 18  
    O to właśnie chodzi, że nie dorobiłem się jeszcze sprzętu;/ Ale pogrzałem wydajną suszarką do włosów chwilę, docisnąłem ręcznie chipset i kartę graficzną i laptop jeszcze w pająku włączył się, pokazał się ekran powitalny Acer'a, ale po chwili zgasł i teraz słychać już ciągłe resety (pracujący dysk), nie jak przedtem całkowitą ciszę (oprócz tylko kręcącego się dysku).
  • Poziom 11  
    To już masz usterkę. Suszarką tego się nie zrobi. Trzeba szukać kogoś z hotem, albo serwis. Pozdrawiam
  • Spec od komputerów
    konrad_gom napisał:
    Ale pogrzałem wydajną suszarką do włosów chwilę, docisnąłem ręcznie chipset i kartę graficzną

Najgorsze co można zrobić.
  • Poziom 18  
    Nie no z tą suszarką przesadziłem, nie było tam dużej temperatury. W każdym razie raz nawet laptop się uruchomił, system wystartował. Uszkodzenie wyszło w praniu, dzięki i zamykam.