Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mały silnik - na 220V napięcia międzyfazowego

20 Lut 2013 20:16 1983 9
  • Poziom 11  
    Poszukuję małego silnika na 220V napięcia międzyfazowego. Ma służyć tylko do pokazów współpracy z falownikiem, więc żadne parametry nie są krytyczne.
    Przede wszystkim musi być gabarytowo mały, moc od 5 do 60W. Prędkość obrotowa w zasadzie dowolna, lecz im mniejsza tym lepiej. Mocowanie na kołnierzu ewentualnie łapy. Waga najlepiej 1 do 1,5kg.
    Przeszukując zasoby sieci znajdowałem modele od 60 do 90W z wagą w okolicach 3kg, co już jest mi za dużo.

Czy mam szansą na dostanie takiego maleństwa? Może któryś z kolegów spotkał się z takim małym silniczkiem?
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Cześć.Popatrz silników od wentylatorów.
  • Poziom 11  
    Spojrzałem. Silniki są malutkiej mocy lecz na napięcie jednofazowe 230V.
    Do sterowania z falownika ma być silnik 3f. Z zasilaniem międzyfazowym 220V. Dlatego nie wiem czy takie małe są produkowane. W zupełnej ostateczności będę musiał zdecydować się na troszkę większy.
    Może jednak coś się jeszcze znajdzie?
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Witam
    Zobacz na stronę firmy BESEL ,są silniki 0,06kW,lub 0,09kW na 230-380V.
  • Poziom 28  
    Cześć.Były takie silniki 0,375 Kw przy mieszalnikach do paszy i to były silniki 3-fazowe oraz przy nagrzewnicach olejowych.
  • Poziom 11  
    Silniki z BESEL lub podobne, są to właśnie te troszkę za duże i za ciężkie. Mam je na uwadze jako ostateczność.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 38  
    Takich z DDR-u już nie ma ,jeszcze jest TAMEL,i PRO-MOTOR.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    Niestety, silniki muszą być nowe.
    Przy okazji poszukiwań dowiedziałem się, że dla silników są znormalizowane wielkości mechaniczne. Te troszkę za duże to wielkość 56, mam obiecaną informacje o silnikach wielkości 45 (ponoć prawie mieszczą się w kostce 10x10cm). Takich własnie bym poszukiwał.