Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Panasonic SA-PM17. Ustawienie elementów w zmieniarce.

tel12 16 Feb 2005 22:43 3782 9
    tel12
    Level 16  
    Poszukuję informacji na temat ustawienia elementów ( kół, wodzików ) względem siebie w zmieniarce. Był pęknięty element plastikowy i przestawiło się wszystko. Nie wiem jak to teraz poustawiać. Może ktoś podpowie jak ustawić znaki na kołach.
    tik_tak
    Level 36  
    To nie jest prosty mechanizm -radziłbym oddać do autoryzowanego serwisu.
    tel12
    Level 16  
    Oddanie sprzętu do serwisu autoryzowanego jest najprostszą formą naprawy, jednak nie po to my jesteśmy i nie po to jest utworzone to forum.
    To mały komentarz do tego co napisał tik_tak.
    Proszę w dalszym ciągu o pomoc.
    tel12
    Level 16  
    Mam pytanie do kolegów czy SA-PM15 będzie miał taką samą zmieniarkę co SA-PM17?
    azalg
    Level 16  
    tik_tak wrote:
    To nie jest prosty mechanizm -radziłbym oddać do autoryzowanego serwisu.

Witam,
    Przyjąłem do naprawy więżę PM 28 Sam nie chciałem w niej "grzebać" więc oddałem "po znajomości"do serwisu autoryzowanego w Gdyni.Trzymali prawie 1,5 miesiąca (podobno jakąś zębatkę zamówili i tak długo trwało).Odebrałem 3 lutego i.... zrobiłem błąd ,że nie sprawdziłem.Wydałwm i najadłem sie wstydo .Przy pierwszym uruchomieniu coś zazgrzytało no i wiadomo co -to samo.Takie są czasami serwisy autoryzowane.Najgorsze że "po znajomości"nie bardzo można delikatnie mówiąc nakrzyczeć.Na usprawiadliwienie-podobno to bardzo delikatny mechanizm.

pozdrawiam
    Andrzeju
    tel12
    Level 16  
    Wprawdzie to już rok jak robiłem tę zmieniarkę ale ją zrobiłem. Z tego co pamiętam to bardzo istotna jest zębatka ze stopniowanym zabierakiem. Wszystko plastik co przy większym oporze pęka. Ważne też jest prawidłowe ustawienie kół zębatych względem siebie, tam są znaczniki.
    azalg
    Level 16  
    tel12 wrote:
    Wprawdzie to już rok jak robiłem tę zmieniarkę ale ją zrobiłem. Z tego co pamiętam to bardzo istotna jest zębatka ze stopniowanym zabierakiem. Wszystko plastik co przy większym oporze pęka. Ważne też jest prawidłowe ustawienie kół zębatych względem siebie, tam są znaczniki.

Witam.
    A możesz podpowiedzieć ,gdzie kupiłeś tą zębatkę
    pozdrawiam
    Andrzej
    JANEK 224
    Level 16  
    Witam,jeżeli masz możliwość,to sprawdż,czy zmieniarka ta nie pasowałaby od Panasonić SA-AK40 - mam taką kompletną i tanio ją sprzedam.Powodzenia.
    el-tronik
    Level 11  
    Korzystam z tego tematu przy okazji bo też mam problem ze zmieniarką w wieży SA-AK27. rozsypał się mechanizm. Może ktoś ma serwisówkę i udostępni fragment dot. mechanizmu?
    el-tronik(malpa)wp.pl
    Gal
    Level 11  
    Temat z przed paru lat ale myślę że nadal aktualny bo pewnie wiele osób poszukuje info na temat tego mechanizmu CR-16.
    Dlatego załączam link z filmikiem http://www.youtube.com/watch?v=0VE9nBReqoQ ,
    wprawdzie jest po Hiszpańsku ale nie trzeba znać ten język by wszystko zrozumieć .
    Składałem ten mechanizm według niego i jest O.K .