Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux EWT9120W - Nie wiruje (nie zawsze, ale dość często)

20 Lut 2013 22:06 2349 8
  • Poziom 10  
    Witam,
    od 7 lat ta pralka jest w posiadaniu mojej rodziny, od jakiegoś czasu (roku?) zaczęły się problemy z wirowaniem. Cały proces prania przebiega prawidłowo, jednak gdy dochodzi do etapu wirowania pralka przestaje wykonywać jakiekolwiek czynności, a przycisk start/pauza miga na zielono (być może migała też na czerwono, nie wiem, bo nie stałem przy niej gdy przerwała proces prania). Początkowo problem występował sporadycznie, dlatego nic z tym nie robiłem, ale w ostatnim czasie jest to coraz częstsze. Po prostu nie wiruje.

Czy ktoś ma jakąś koncepcję?
    Może programator do wymiany? a może jakiś inny powód?
  • Poziom 13  
    Sprawdź silnik. U mnie winnej marce pralki były skończone szczotki.
  • Poziom 12  
    Pralka nie rozpoczyna wirowania jeżeli nie pozbędzie się wody.
    Sprawdź filtr, wąż odpływowy.... oczywiście pracę pompki wypróżniającej powinieneś słyszeć.
    Ew. hydrostat, jeśli rzeczywiście pozbywa się wody a mimo to nie chce wirować.
  • Poziom 10  
    Faktycznie jak otworzyłem pralkę to woda w bębnie stała na jakieś 2-3cm.
    Żeby się jej pozbyć wyjąłem filtr z przedniej ścianki i tą drogą upuściłem wodę, a sam filtr wyczyściłem (był poważnie zabrudzony, z około 10 monet uzbierałem ponad 30gr :P). Czy ma ktoś jakieś schematy techniczne tej pralki?? Szczerze mówiąc naprawą AGD nigdy się nie zajmowałem, więc nawet nie wiem jakich części szukać.
    Aczkolwiek, jakby co, lutownicy się nie boje ;)
  • Specjalista AGD
    siutek84 napisał:
    Czy ma ktoś jakieś schematy techniczne tej pralki?? Szczerze mówiąc naprawą AGD nigdy się nie zajmowałem, więc nawet nie wiem jakich części szukać.

Po co Ci to potrzebne? włącz pralkę i sprawdź wirowanie, skoro nie wylewała wody przez zablokowany filtr to wszystko powinno już wrócić do normy.
  • Poziom 10  
    w sobotę cotygodniowe pranie, zatem wtedy sprawdzę i oby było ok.
  • Poziom 10  
    a co może się stać?? skoro awarią jest brak wirowania? zatem w najgorszej sytuacji poprostu nie wywiruje mi prania. chyba że są zagrożenia o których nie wiem, to uświadomcie mnie zawczasu :P