Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asrock 775v88+ - padajacą bateria Bios

black_92 20 Lut 2013 22:09 1227 13
  • Poziom 9  
    Witam,
    Mam problem z komputerem. Sprawa wygląda następująco: komputer pracował normalnie i zaciał się, no zdarza się. Zresetowalem go i już nie chciał się włączyć. Nawet bios nie startował, dioda od dysku nie migała jak zwykłe, tylko świeciła się na stałe no i nawet kontrolka od np. NumLocka nie zapaliła się. Wymieniłem baterie od biosu no i komputer włączył się normalnie. Myślałem że już po problemie, ale znowu to samo..zaciał się komputer i nie chce się włączać. I pytanie..czy to wina płyty - zwarcie gdzieś robi, czy może to wina zasilacza, czy jeszcze coś innego?
    płyta - asrock 775v88+
    zasilacz Deer DR-A400ATX
    Z góry dziękuje za pomoc ;)
  • Poziom 23  
    Twój "zasilacz" znajduje się na czarnej liście. To pudło z kablami należy wymienić na np. Fortrona 350W. Podaj pełną specyfikację kompa nikt tu nie jest wróżką.
  • Poziom 9  
    Celeron D 3Ghz
    1 gb ram
    Geeforce Fx5500
    Dysk segate 1tb na sata
    Co do zasilacza to jeśli będe miał pewność, że to on. jest przyczyną usterki to wymienie go, ale jak na razie działał bez zarzutu
  • Poziom 23  
    Na razie działa... I może działać długo. Ale jak już padnie to się nie zdziw że płyta główna razem z nim. Bądź kondensatory napuchną. Też myślałem że zasilacz jest mało ważny ale się grubo myliłem co może spowodować wyrób zasilaczopodobny. Zrobiłeś CLEAR CMOS? Pomogło coś?
  • Poziom 9  
    Tak, zrobiłem CLEAR CMOS, wymieniłem teraz baterie od Biosu i zasilacz inny podlaczylem na chwile. Della 250W ale dalej bez zmian..
  • Poziom 23  
    Wyciągnij Pamięć RAM i zobacz czy komputer zacznie "pikać" i sprawdź czy głośniczek jest podpięty.
  • Poziom 9  
    Żadnej rekacji. Tylko przyznam, że nie mam pojęcia gdzie tu może być glosniczek..nie dostrzegam takiego. Nadmienie tylko, że jak jeszcze było wszystko okej, to nie słychać było typowego pikania przy wlaczaniu.
  • Poziom 23  
    poszukaj kabelka w obudowie z wtyczka płaską na 3 piny która będzie miała napisane SPEAKER i podłącz ja do płyty głównej. Mam nadzieje że wiesz gdzie?
  • Poziom 9  
    Tak wiem gdzie, tylko nie ma takowego kabelka. To co jest przy obudowie to tylko power, reset, dioda no i usb. i te kable wszystkie są podlaczone. Specjalnie zdjalem panel przedni, no ale glosniczka nigdzie nie widac
  • Poziom 23  
    A nie masz jakieś innej starej obudowy z której byś mógł podpiąć głośniczek?
  • Poziom 9  
    No właśnie niestety nie mam.
  • Poziom 23  
    Byś musiał tam chwilowo jakiś inny podpiąć ale nie mam zielonego pojęcia jaki tam powinien być głośnik. Znaczy jakie jego parametry. Poszukaj jakiegoś głośniczka w domu zamocuj go i sprawdź czy pika. Bo tak ciężko powiedzieć ponieważ głośniczek biosu przy jakiś błędach pika w różnoraki sposób np. 3 piknięcia to błąd ramu
  • Poziom 9  
    No to jutro tzn juz dzisiaj podjade do jakiegoś sklepu i postaram się skombinować glosniczek. Także na chwile obecną dzięki wielkie za poświęcony czas i licze na pomoc w dalszym działaniu. Dam znać co się dzieje mniej wiecej w takich godzinach jak dzisiaj.
  • Poziom 9  
    Mam głośniczek, tyle że nic nie słychać, żadnego pikania. Mnie osobiście intryguje to, że po wymianie bateri włączył się normalne i za chwile było to samo co wcześniej..także jakby baterie paliło..