Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

toshiba satellite c660d - Toshiba c660d płyta głowna

alka22 21 Feb 2013 00:30 3537 5
    alka22
    Level 9  
    Witam wszystkich użytkowników,
    mam problem z laptopem, uszkodziłam w nim płyte główną. Dysk, ram, napędy, matryca działają. Płyta głowna to "Toshiba PVWVB " Chipset "AMD a40/a50 series FCH" procesor na płycie to "APU AMD E-350", karta graficzna "radeon 6310 m".

Mam takie pytanie, skoro musze wymienić płytę głowną, a powiem szczerze ten komputer był bardzo mało wydajny to czy moge wsadzić w ten kadłubek inną płytę najlepiej pod intela ? Jeśli tak to z czym wiązała by się taka wymiana.

Pozdrawiam
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    diseasekowalski
    Level 35  
    Inna płyta może fizycznie nie pasować.
    Należy szczególnie uważać na rozmieszczenie gniazd i chłodzenie, a także mocowanie płyty i baterii.
    Jeśli kupisz inną płytę to najlepiej od razu z chłodzeniem.
    Z doświadczeń kolegów w podobnych tematach z toshiba - zakup płyty jest raczej nieopłacalny.
    Jaka jest usterka tej płyty? Może da się naprawić?
    alka22
    Level 9  
    ścieżki na płycie są porysowane plus rozwalony chyba mostek, widzałam takiego samego laptopa jak mój ale miał i5 procesor, gniazda itp były tak samo rozstawione, nie wiem jak z zasilaniem, doradzi ktoś coś ?
    diseasekowalski
    Level 35  
    Doradziłem post wyżej - porównaj mocowanie, chłodzenie (czy zmieści się w obudowę - czy nie ma przeszkód).
  • Helpful post
    siwy98755

Level 17  
    toshiba satelite c660 to cala seria. Można dostać model c660 oparty na intelu lub c660d na amd i podobne. Płyty główne są ze sobą zgodne. właśnie wczoraj trafiłem na wymianę c660d na c660 zwykła oczywiście procesor amd z płyta mi został a intel = płyta trafiły do laptop
    alka22
    Level 9  
    dzięki za odpowiedź