Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

toshiba satellite c660d - Toshiba c660d płyta głowna

alka22 21 Feb 2013 00:30 3627 5
    alka22
    Level 9  
    Witam wszystkich użytkowników,
    mam problem z laptopem, uszkodziłam w nim płyte główną. Dysk, ram, napędy, matryca działają. Płyta głowna to "Toshiba PVWVB " Chipset "AMD a40/a50 series FCH" procesor na płycie to "APU AMD E-350", karta graficzna "radeon 6310 m".

Mam takie pytanie, skoro musze wymienić płytę głowną, a powiem szczerze ten komputer był bardzo mało wydajny to czy moge wsadzić w ten kadłubek inną płytę najlepiej pod intela ? Jeśli tak to z czym wiązała by się taka wymiana.

Pozdrawiam
    diseasekowalski
    Level 35  
    Inna płyta może fizycznie nie pasować.
    Należy szczególnie uważać na rozmieszczenie gniazd i chłodzenie, a także mocowanie płyty i baterii.
    Jeśli kupisz inną płytę to najlepiej od razu z chłodzeniem.
    Z doświadczeń kolegów w podobnych tematach z toshiba - zakup płyty jest raczej nieopłacalny.
    Jaka jest usterka tej płyty? Może da się naprawić?
    alka22
    Level 9  
    ścieżki na płycie są porysowane plus rozwalony chyba mostek, widzałam takiego samego laptopa jak mój ale miał i5 procesor, gniazda itp były tak samo rozstawione, nie wiem jak z zasilaniem, doradzi ktoś coś ?
    diseasekowalski
    Level 35  
    Doradziłem post wyżej - porównaj mocowanie, chłodzenie (czy zmieści się w obudowę - czy nie ma przeszkód).
  • Helpful post
    siwy98755

Level 17  
    toshiba satelite c660 to cala seria. Można dostać model c660 oparty na intelu lub c660d na amd i podobne. Płyty główne są ze sobą zgodne. właśnie wczoraj trafiłem na wymianę c660d na c660 zwykła oczywiście procesor amd z płyta mi został a intel = płyta trafiły do laptop
    alka22
    Level 9  
    dzięki za odpowiedź