Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Filament
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przebudowa kolumn GD 30/50 8 + GDWT 9/80 8 + GDN 32-400-8-SE

21 Lut 2013 01:52 1590 6
  • #1 21 Lut 2013 01:52
    Poziom 1  

Witam,
    aktualnie mam dwie nadstawki i dwa basy w takich kombinacjach głośników:
    w każdej nadstawce:
    - 4x GDWT 9/80 8
    - 2x GD 30/50 8
    w każdym basie:
    - 1x GDN 32-400-8-SE

Gra mi to aktualnie na imprezach do jakiś 100 osób i jestem w miarę zadowolony, ale wiem, że temu zestawowi bardzo dużo brakuje do choć trochę profesjonalnego i dlatego pomińmy go w komentarzach w takim stanie w jakim jest aktualnie.

Chciałbym w miarę możliwości zrobić z tych głośników coś sensownego, albo ewentualnie je sprzedać i dokupić coś, ale żebym wiele do tego nie musiał dokładać. Myślałem np. o sprzedaniu wszystkich GDWT i GD i kupieniu do GDN np. D-800 i potraktować to póki co jako pełnopasmowe, a z czasem jako nadstawki do jakiś lepszych basów. Jak będzie wyglądała tutaj sprawa głośności środka i góry po odrzuceniu tych GDWT i GD?

Czy ewentualnie ma sens kombinacja trójdrożna 1x D-800 + 1x GDN + 1x GD ? Czy tych GD również się pozbyć ?

Oczywiście chciałbym również kupić jakąś trochę lepszą końcówkę do tego wszystkiego np. T.amp 1050.

Dzięki za opinie!

-2 6
  • Filament
  • #2 22 Lut 2013 09:36
    tele02
    Poziom 16  

Jeśli odrzucisz GD, a nie dasz nic w zamian, to będzie brakowało 'środka' w brzmieniu.

0
  • Filament
  • #3 22 Lut 2013 09:59
    marian133
    Poziom 37  

Nie ma sensu inwestowania w coś co jest słabe,lepiej od razu zacząć składać na nowo lepszy sprzęt.

GDN-y są za słabe do tych nadstawek,a jak wymienisz nadstawki na D-800 i połączysz je z GDN to będzie brakować środka.

Wszystko zależy od pieniędzy,możesz to wszystko sprzedać,dołożyć i zrobić kopie PA-600,do tego dwa suby i masz normalny sprzęt.

0
  • #4 22 Lut 2013 12:11
    tele02
    Poziom 16  

marian133 - czytaj uważniej GDN są nisko tonowe, a GD szerokopasmowe.
    Mając pieniądze, oczywiście że autor postu może wymienić cały sprzęt, bo kopiowanie nigdy nie da efektu !.

0
  • #5 22 Lut 2013 13:13
    marian133
    Poziom 37  

tele02 napisał:
    marian133 - czytaj uważniej GDN są nisko tonowe, a GD szerokopasmowe.

Człowieku,sam czytaj uważnie. Chcesz mi wmówić że nie wiem co to za głośniki? Wszystkie miałem w ręce i słyszałem.

tele02 napisał:
    ...kopiowanie nigdy nie da efektu !.

Przykro mi że niektórym się to nie udaje...

0
  • #6 22 Lut 2013 13:56
    tele02
    Poziom 16  

marian133 - Nie wmawiaj mi że domowe podróbki, dorównują oryginałom.

Przypomnę Ci też, że forum jest po to,- aby trzymać się tematu postu autora !

A skoro mnie atakujesz to w opisie Twojego profilu, zmień "uszowe" na uszne.

AUTORZE postu, moim zdaniem - o ile Cię stać - skonfigurował bym cały zestaw od nowa lub pozostawił w obecnym stanie, gdyż jak napisałeś - jesteś w miarę zadowolony.

0
  • #7 22 Lut 2013 14:38
    marian133
    Poziom 37  

tele02 napisał:
    Przypomnę Ci też, że forum jest po to,- aby trzymać się tematu postu autora !

I trzymam się go,ale Ty chcesz mi wmówić że nie wiem co to za głośniki. Sam czytaj uważnie to będziesz wiedział o co mi chodzi. A jeśli czytałeś,to śmiem twierdzić że nie wiesz nic o głośnikach,ich doborze,aplikacji,ponieważ gdy byś wiedział nie pisał byś takich głupot:

tele02 napisał:
    marian133 - Nie wmawiaj mi że domowe podróbki, dorównują oryginałom.

Gdybyś się znał to byś wiedział że jednak mogą. Gdybyś się znał,wiedział byś o co mi chodzi pisząc o D-800 i GDN (tu się kłania dobór głośników). I nie wmawiaj nikomu,że połączenie drivera D-800 z GDN-em (i nie chodzi tu o GDN-a autora tematu) będzie skutkowało brakiem średnicy,bo to bzdura (i znów się kłania odpowiedni dobór głośników). A co do DIY,dyby osoba się postarała,to byś nawet nie zauważył że kolumny które słuchasz były "wyklepane" w garażu.

Więc jeszcze raz przypomnę:

marian133 napisał:
    Przykro mi że niektórym się to nie udaje...

tele02 napisał:
    AUTORZE postu, moim zdaniem - o ile Cię stać - skonfigurował bym cały zestaw od nowa

Przecież już to napisałem,nabijasz sobie posty czy o co chodzi?

0