Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Benq MS510 - Projektor Benq wyłącza się po kilku minutach

21 Lut 2013 09:37 3606 6
  • Poziom 9  
    Witam,

Mam projektor Benq MS510 po kilku minutach od włączenia zapalają się diody "LAMP" i "TEMP" a na następne projektor przestaje działać.
    Przesmarowałem układ chłodzenia i czy może być to wina lampy ?
  • Poziom 30  
    Raczej przegrzewania się urządzenia. Jeśli przywrócisz możliwości oddawania ciepła do wartości fabrycznych wtedy powinno być dobrze.
  • Poziom 9  
    A w jaki sposób mogę przywrócisz możliwości oddawania ciepła do wartości fabrycznych ?
  • Poziom 30  
    Czyszcząc układ chłodzenia poprzez usunięcie kurzu, wymieniając pasty/kleje termoprzewodzące. Ogólnie trzeba zajrzeć do środka. Jeśli jest gwarancja - skorzystaj z niej.

Jeżeli konserwacja nie pomoże to wtedy trzeba będzie poszukać usterki sprzętowej.
  • Poziom 9  
    Pierwsze co zrobilem to wyczyscilem uklad chlodzenia,wymienilem paste,przedmuchalem itd.
    Ale kontrolki dalej swieca.
    Mozna jakos wizualnie sprawdzic lampe?tzn czy jesli jest zuzyta to widac jakies slady wypalenia,nalot i tym podobne?
    Zdarzalo mi sie ze jak lampa byla mocno wypalona to swiecila przez chwile i gasla
    ale to nie w przypadku projektora.
    Ta lampa powinna swiecic 3000h a ma przejechane tylko 1300.
  • Poziom 30  
    Może podczas tych czynności źle to wszystko zamontowałeś i chłodzenie po prostu nie działa? Moim zdaniem jest to niemal pewne, ale nie wykluczymy usterki czujnika temperaturowego.
  • Poziom 9  
    Dla zainteresowanych
    Usterka polegala na tym ze zostal zabrudzony sadza ze swiec czujnik
    znajdujacy sie na silniku kola kolorow
    przez to wywalalo taki dziwny blad w postaci zapalania sie jednoczesnie
    dwoch lampek lamp i temp
    Czyszczenie usunelo usterke.
    Pozdrawiam
    temat do zamkniecia