Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silnik od pralki - Jak go uruchomic bez pralki

kklobo 21 Lut 2013 14:16 2751 4
  • #1 21 Lut 2013 14:16
    kklobo
    Poziom 9  

Witam potrzebuje podłączyc silnik od pralki, silnik ma działać jako napęd maszyny do polerowania felg narazie tylko potrzebuje uruchomić z obrotami powalczę poźniej. Silnik pracował w pralce aeg okolavamat modelu dokłądnie niepamietam bo juz reszte czesci wyrzuciłem. Pozbyłem sie też kondensatora i pewnie dlatego po podłączeniu do sieci robi 1/8 obrotu i staje wyrzucając bezpieczenik.
    Przewodów jest 6. Dwa stojan dwa do szczotek, dwa kolejne to czyba czujnik obrotów. Uzwojenie sprawne po wyrzuceniu bedzpieczneika tez sprawdzałem.
    Jaki powinie byc kondensator lub moze coś jeszcze musze kupić aby go uruchomić? dzięki za zainteresowanie i pomoc

0 4
  • Pomocny post
    #2 21 Lut 2013 14:21
    filipski
    Poziom 16  

Ja bym połączył uzwojenie stojana i szczotki szeregowo .
    Obroty zmienisz odwracając połączenia szczotek lub stojana .
    Powodzenia.
    Andzrej

0
  • Pomocny post
    #3 21 Lut 2013 19:32
    Elmont
    Poziom 23  

Kolego ten silnik uruchomisz ale miej na uwadze fakt iż on pracuje z elektronicznym
    regulatorem obrotów pobierającym dane z prądniczki tacho. Łącząc go bez użycia
    regulatora możesz sobie zrobić krzywdę bo silnik będzie się rozbiegał co w
    konsekwencji go zniszczy a tobie narobi kłopotu. Silnik ten będzie tak chodził ale musi
    być obciążony by nie dopuścić do rozbiegania się.

0
  • #4 21 Lut 2013 20:10
    kklobo
    Poziom 9  

będzie napędzał te same koło tym samym paskiem tylko ze zamiast bębna bedzie zamocowana felga aluminiowa jutro sprawdze czy zadziała szeregowe podłączenie.

0
  • Pomocny post
    #5 22 Lut 2013 09:05
    Akrzy74
    Poziom 39  

Oczywiście że zadziała, bo to tzw. silnik szeregowy- komutatorowy.
    Temat wielokrotnie omawiany. Zwracam również uwagę na sposób wstawienia zdjęcia- zapoznaj się z ogłoszeniami w dziale!

0