Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Neon. Gdzie można znaleźć odpowiednią rurkę?

sajmon 17 Feb 2005 00:03 1017 5
 • #1
  sajmon
  Level 11  
  Witam .Mam pytanie w sprawie neona . Skoąd można wzioąść taką rórke która nadawała by się do zrobienia takiego neonu i czy można włożyć coś innego jak koszylke na dokumenty do środka rurki . Jeśli wiecie odp. Pozdrawiam .
 • #2
  Paweł Es.
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Napisz to jeszcze raz po polsku, bo nic nie rozumiem (w szczególności jaką koszulkę chcesz pchać do rurki i po co). Zwykle rurka neonu ma dwie elektrody, wypełniona jest odpowiednim gazem (neon, argon, hel) i ewentualnie barwiona. Raczej sam nie napełnisz jej gazem ani nie zatopisz elektrod (pomijam już trudność zdobycia materiału na nie).
 • #3
  sajmon
  Level 11  
  Chodzi mi o o zrobienie pseeodu neonu . Chcem popróbować sam stworzyć coś takiego . Czytałe na forym że włożenie takiej koszulki na dokumenty daje fajny efekt co sprawdziłam !
  I chodzi jaką rurke można wykorzystać do tego celu . Pozdrawiam !
 • #4
  Wojciech_
  Level 12  
  Siema
  ja mam taki pomysł idziesz do sklepu kupujesz wenżyk paliwowy wlewasz do niego gliceryne i przyklejasz dwie diody na końcach napewno niezbyt dobrze to wytłumaczyłem ale to nic poradzisz sobie, aha nie wpychaj tam nic do środka eżeli nie wiesz jak.. uważaj żeby w rórce było jak najmniej powietrza poniewarz to popsuje efekt.
  Wojciech_
 • #5
  shreds
  Level 11  
  Czy do takiego neonu muszą być jakieś specjalne diody???

  Ja zrobiłem neon w wężyku gumowym wypełnionym żelem do włosów <haha>. Na końcach tego wężyka dałem zwykłe diody niebieskie, ale efekt był marny. Niebieskie światło rozchodziło się w odległości 5cm od diody. (długość wężyka 25cm)


  pozdrow
 • #6
  Piotrek15
  Level 16  
  Witam!
  Ja robię neony z diód 8000 mcd 5 mm. W sklepie kosztują ok 3zł/szt a na allegro 1zł/szt.
  pozdrawiam
  Piotrek15