Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Neon. Gdzie można znaleźć odpowiednią rurkę?

sajmon 17 Feb 2005 00:03 1017 5
    sajmon
    Level 11  
    Witam .Mam pytanie w sprawie neona . Skoąd można wzioąść taką rórke która nadawała by się do zrobienia takiego neonu i czy można włożyć coś innego jak koszylke na dokumenty do środka rurki . Jeśli wiecie odp. Pozdrawiam .
    Paweł Es.
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Napisz to jeszcze raz po polsku, bo nic nie rozumiem (w szczególności jaką koszulkę chcesz pchać do rurki i po co). Zwykle rurka neonu ma dwie elektrody, wypełniona jest odpowiednim gazem (neon, argon, hel) i ewentualnie barwiona. Raczej sam nie napełnisz jej gazem ani nie zatopisz elektrod (pomijam już trudność zdobycia materiału na nie).
    sajmon
    Level 11  
    Chodzi mi o o zrobienie pseeodu neonu . Chcem popróbować sam stworzyć coś takiego . Czytałe na forym że włożenie takiej koszulki na dokumenty daje fajny efekt co sprawdziłam !
    I chodzi jaką rurke można wykorzystać do tego celu . Pozdrawiam !
    Wojciech_
    Level 12  
    Siema
    ja mam taki pomysł idziesz do sklepu kupujesz wenżyk paliwowy wlewasz do niego gliceryne i przyklejasz dwie diody na końcach napewno niezbyt dobrze to wytłumaczyłem ale to nic poradzisz sobie, aha nie wpychaj tam nic do środka eżeli nie wiesz jak.. uważaj żeby w rórce było jak najmniej powietrza poniewarz to popsuje efekt.
    Wojciech_
    shreds
    Level 11  
    Czy do takiego neonu muszą być jakieś specjalne diody???

Ja zrobiłem neon w wężyku gumowym wypełnionym żelem do włosów <haha>. Na końcach tego wężyka dałem zwykłe diody niebieskie, ale efekt był marny. Niebieskie światło rozchodziło się w odległości 5cm od diody. (długość wężyka 25cm)

pozdrow
    Piotrek15
    Level 16  
    Witam!
    Ja robię neony z diód 8000 mcd 5 mm. W sklepie kosztują ok 3zł/szt a na allegro 1zł/szt.
    pozdrawiam
    Piotrek15