Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows XP - Brak możliwości połączenia się z siecią bezprzewodową

21 Lut 2013 16:43 29952 17
  • Poziom 8  
    Witam.

Mam problem, po formatowaniu komputera (Asus) i ponownym zainstalowaniu systemu Windows XP Professional nie mogę połączyć się z Internetem przez Wifi. Albo w ogóle nie wykrywa mi sieci bezprzewodowych, albo pobieranie adresu sieciowego trwa w nieskończoność, albo łączy się na 5 sekund i rozłącza.

Wszystkie sterowniki ze strony producenta ściągnięte i zainstalowane. Service Pack 3. Karta sieciowa: Realtek RTL8139/810X Family Fast Ethernet.

Proszę o rady napisane możliwie jak najprościej (jestem kobietą, nie znam się na komputerach, więc to co dla Was może być oczywiste to dla mnie czarna magia ;)).
  • PCBway
  • Poziom 33  
    Hej.
    Po pierwsze kliknij klawisz start -> uruchom -> wpisz cmd i naciśnij enter.
    Wyskoczy czarne okno konsoli, tam wpisz ipconfig /all (uwaga na spacje) i zawartość tego co się tam pokaże wklej tutaj zgodnie z regulaminem - popatrzymy i poszukamy rozwiązania problemu :)
  • Poziom 33  
    To uściślijmy jeszcze dwie sprawy:
    1. Sterownik do wifi jest wgrany i łyndołs nie marudzi w panelu sterowania
    2. Karta jest włączona, czy to za pomocą suwaka czy też kombinacji klawiszy (np: Alt +F2)
    P.S.
    Wgrałaś sam sterownik czy cud miód program do obsługi sieci też (dodany do sterownika)??
  • PCBway
  • Poziom 8  
    Sterownik do wifi (Asus WLAN Control Center) jest wgrany, obstawiam, że to jest ten program do obsługi sieci...

Alt + F2 (lub może chodziło Ci o Fn+F2 które odpowiada za włącznie wifi) nie reaguje. Ale w menedżerze urządzeń pokazuje, że karta sieciowa jest włączona. Jak teraz sprawdzam, to nie działają też inne kombinacje klawiszy połączone z Fn (np. regulacja głośności).
  • Poziom 8  
    Dzięki, zainstalowałam ATK Package i Fn działa, WiFi włączone. Niestety dalej nie mogę połączyć się z siecią...

Asus A6R (już wiekowy model ;))
  • Poziom 43  
    Daj teraz screena z polecenia ipconfig/all. Czy jakiekolwiek sieci masz widoczne?
    Czy Twoja nazwa sieci jest widoczna?
  • Poziom 8  
    Screen na tę chwilę w załączniku. Teraz są widoczne sieci, w tym ta właściwa, z którą chcę się połączyć. Przy próbie połączenia wyświetla się "pobieranie adresu sieciowego", po czym po dłuższej chwili "nie można połączyć z siecią".
  • Poziom 43  
    Na pewno dałeś właściwy screen? Przecież karta sieciowa w dalszym ciągu jest wyłączona? Daj screen z menadżera urządzeń.
  • Poziom 43  
    Sieć do której chcesz się połączyć jest nadawana z routera, jeżeli tak to jakiego? Masz możliwość zalogowania się na niego? Znasz hasło do sieci, pod warunkiem, że jest ustawione właśnie w tym routerze?
    Opisz to wszystko raz a porządnie bo nie mam zamiaru za rączkę ciągnąć i setki pytań zadawać.
  • Poziom 8  
    Router: Pentagram Cerberus WiFi 802.11N. Jak mogę się do niego zalogować? Na drugim komputerze internet działa normalnie. Hasło do sieci znam.

Wybacz, ale pisałam w pierwszym poście, że nie znam się na tym kompletnie. Jeśli nie masz czasu/ochoty nie musisz mi przecież pomagać.
  • Poziom 43  
    Halo Houston mamy problem.
    Zleć to komuś kto ogarnia temat.
  • Poziom 2  
    Witam potrzebuje pomocy,jestem tu pierwszy raz takze nie wiem czy dobrze trafilem.
    Ptrzebuje sterownika ethernet Fujitsu simens esprimo mobile v5505 xp
    pci\ven_168c&dev_001c&subsys_3067168c&rev_04\4&227633da&0&00e2

wielkie dzieki czekam z niecierpliwoscia
  • Poziom 2  
    Bardzo Ci dziekuje wkoncu zadzialalo a ja zmarnowalem wczoraj caly dzien.Jeszcze raz wielkie dzieki.