Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SONY KV-1484MTA Regulacja obrazu

17 Lut 2005 01:10 1424 8
  • Poziom 2  
    Witam!Czy może któryś z szanownych forumowiczów wie jak regulować obraz w pionie.Wyświetlany obraz jest jak gdyby lekko przesunięty do góry w związku z czym góra jest lekko obcięta a na dole widać cieniutki czarny pasek.Przesunięcie obrazu do dołu wyeliminowałoby problem.Myśle, że to jakaś nieskomplikowana czynność.Bardzo dziękuję za pomoc.
  • Poziom 29  
    Musisz wejść w tryb serwisowy,ale teraz ci nie powiem jak bo nie pamiętam.
    Jeśli nikt ci wcześniej nie powie jak to zrobić to napiszę ci, ale dopiero wieczorem po 22-ej
  • Poziom 26  
    Weż wkrętak i znajdż na płycie duży potencjometr z czarną końcówką do przesuwu obrazu w pionie, oto cały tryb serwisowy tego modelu.
  • Poziom 2  
    Niestety na płycie znalazłem tylko jeden regulator do przesuwania obrazu w poziomie.Są jeszcze 3 inne na płytce przy kineskopie ale one służą do regulacji koloru, jasności i spójności obrazu.
  • Poziom 29  
    Przykro mi ale nie znalazłem tych trybów.
    Nie wymieniałeś czasem trafopowielacza ?
    Miałem podobny problem z TV Sony po wstawieniu zamiennika trafo W/N(nawet z trybu serwisowego nie dało się w pełni rozciągnąć go w pionie).
  • Poziom 24  
    Za tą usterkę odpowiadają kondensatory w otoczeniu scalaka od odchyl. V mam na myśli elka i za wiele regulacja nie da co najwyżej efekt doraźny
  • Poziom 19  
    na życzenie skasowałem post
  • Spec od TV
    No i w ten sposob mozna zabrac robote serwisom w Wroclawiu ...bo gosciu ,ktory napisal zupelnie nietechniczny post, ma podane wszystko na tacy....Ciekawe jak ci z Wroclawia zaczna "eleminowac" serwisy w Bydgoszczy....
  • Poziom 19  
    msiuel napisał:
    No i w ten sposob mozna zabrac robote serwisom w Wroclawiu ...bo gosciu ,ktory napisal zupelnie nietechniczny post, ma podane wszystko na tacy....Ciekawe jak ci z Wroclawia zaczna "eleminowac" serwisy w Bydgoszczy....

No tak dostało mi się od kolegi"msiuel" za techniczną odpowieć na nietechniczny post... " podpowiadać czy nie o to jest pytanie" dobre pytanie na nowy temat.Może gość jest elektrykiem i następnym razem pomoże Ci przykładowo z elektryki... póki co kasuje wcześniejszą odpowiedz!