Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kosiarka hako 8125 - cieknący olej

21 Lut 2013 18:46 2094 5
  • Poziom 8  
    Witam!
    Mam problem z wyciekającym olejem z kosiarki trzynożowej hako 8125. Na tyle stary model iż w serwisie hako nie mają do niej dokumentacji, a serwisanci nie wiedzą jak się do tej roboty zabrać. Ja szczerze mówiąc też nie, a do wymiany jest podejrzewam uszczelniacz. Nie wiem jak rozebrać mechanizm napędzający nóż.Być może ktoś kosi jeszcze takim sprzętem i miał podobny problem, z którym się uporał,lub posiada dokumentację (katalog części do tego typu kosiarki). Proszę o pomoc szperacz1969
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    Witam ponownie!
    Niestety nie posiadam żadnych zdjęć, a kosiarkę rozebrałem do malowania. Pozostał mi do rozebrania tylko i aż najważniejszy element z którym nie mogę sobie poradzić czyli napęd noża, który pokrótce opiszę. Jest to kosiarka trzynożowa podwieszana np. między koła hakotraka V 490. Napęd łańcuchowy trzy koła zębate i napinacz umieszczone w misce olejowej zalanej ojlem. Koła zębate razem z wałkiem robione z jednego elementu podparte na dwóch łożyskach zakończone tuleją z mocowaniem noży.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    Przypomniałem sobie, że posiadam zdjęcia samego mechanizmu, bo zrobiłem je w celu uniknięcia kłopotów ze składaniem. Jeśli mi się uda to zamieszczę je jeszcze dzisiaj, a jak nie to jutro.

Dodano po 2 [minuty]:

Tak to jest właśnie to .
    Byłby bardzo wdzięczny za pomoc.
    pozdrawiam szperacz1969!
  • Poziom 21  
    szperacz1969 napisał:
    Być może ktoś kosi jeszcze takim sprzętem i miał podobny problem, z którym się uporał,lub posiada dokumentację (katalog części do tego typu kosiarki)

Mam identyczny ciągniczek jak na zdjęciu wraz z kosiarką.
    Co do dokumentcji napisz maila bezpośrednio do Hako, ale w Niemczech. Wysyłają skany tego co mają do tych zabytków :). A może mieszkasz gdzieś w okolicach Poznania, wtedy zapraszam na oględziny :).
    Pozdrawiam