Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Co to jest thermotronic? VW Vento z 1992r.

colombo 17 Feb 2005 01:23 8920 7
    colombo
    Level 13  
    Witam. Jak w temacie, mam VW Vento z 1992r. i zainstalowane urządzenie o nazwie THERMOtronic. Czy to znaczy ze jest u mnie zamontowana automatyczna klimatyzacja? Jeżeli nie to czym różni się ten system od klimy? Teraz jest zima i jak nastawie na 20st. to jest w miare przyjemna temp. i raczej ja trzyma. Ale co bedzie latem, jak na zewnatrz bedzie 30st. w cieniu, czy wtedy tez w srodku bede mial 20st.? Wiem tylko że w mercedesach ta nazwa dotyczy klimy, w VW nigdzie nie znalazlem konkretnej odpowiedzi.
    User removed account
    User removed account  
    colombo
    Level 13  
    A mozna by cos wiecej, co to znaczy polautomatyczna? Dziala zima a latem nie :) ? Widzialem passata z klima i tam pod maska byla widoczna istalacja z rur, a vencie nie moge tego znalezc.
  • Helpful post
    tomekb
    Level 25  
    witam
    twoje auto nie ma klimy
    fakt ze na pokretle od ciepła jest skala z temperatura ale tak naprawde to sam zachodze w głowe po co to jest tak zrobione
    pozdro
    T
    szymtro
    Level 30  
    To chyba po to że w układzie sterowania jest termostat z czujnikiem chyba pod kierownicą (chyba w tym modelu) który odczytuje temperaturę wewnątrz i na tej podstawie otwiera lub zamyka zawór podgrzewania w nagrzewnicy. W sumie to jest dość dobra funkcja bo niema znaczenia czy jedziesz czy sie zatrzyn=masz to tak samo bedzie ciepło w środku. Oczywiście jak na zewnątrz jest bardzo zimno to i tak będzie cały czas podgrzewało i nic. Taką funkcje teraz oferują w skodzie fabii i tam też jest pokrętełko ze skalą w stopniach celcjusza.
    Jeżeli ten thermotronic jeszcze działa właściwie to tylko pogratulować.
  • Helpful post
    przemek.gd
    Level 13  
    Przepraszam, ale chciałbym wnieść małe sprostowanie klimatyzacja pół automatyczna nazywamy klime ręczną automatyczna to klimatronic a termotronik to tak jak kolega napisał jest to ustalenia stałej temperatury ciepła w aucie, niestety latem nie ochładza ona wnętrza. Najniższa temp. To temperatura powietrza na zewnątrz samochodu.
  • Helpful post
    borbet
    Level 13  
    colombo wrote:
    Witam. Jak w temacie, mam VW Vento z 1992r. i zainstalowane urządzenie o nazwie THERMOtronic. Czy to znaczy ze jest u mnie zamontowana automatyczna klimatyzacja? Jeżeli nie to czym różni się ten system od klimy? Teraz jest zima i jak nastawie na 20st. to jest w miare przyjemna temp. i raczej ja trzyma. Ale co bedzie latem, jak na zewnatrz bedzie 30st. w cieniu, czy wtedy tez w srodku bede mial 20st.? Wiem tylko że w mercedesach ta nazwa dotyczy klimy, w VW nigdzie nie znalazlem konkretnej odpowiedzi.

Jest to automatyczna regulacja temp wnętrza. Podejrzewam, że montowano to głównie w autach przeznaczonych na północ Europy.
    W sumie to taki patent w zimę byłby bardzo przydatny.

PZDR
    colombo
    Level 13  
    Oki. Thx za wszystkie odpowiedzi, temat chyba wyczerpany. Zamknąłbym go tylko nie wiem jak :)