Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony Ericsson X8 E15i - Nie ładuje - uszkodzone gniazdo czy płyta?

e5200OC 21 Lut 2013 18:52 3987 9
  • #1 21 Lut 2013 18:52
    e5200OC
    Poziom 11  

Witam.
    Znany problem, podłączam kabelek do telefonu i nie ładuje ani nie wykrywa go PC. Mimo że mam gwarancję SE się na mnie wypiął. Napisali że uszkodziłem płytę i to moja wina.

Dla tego go rozkręciłem i chciał bym spr czy wymiana samego gniazda załatwi sprawę.
    Po podłączeniu płyty pod ładowarkę brak napięć na tych złotych punktach pod gniazdem, nie wiem czy w dobrym miejscu mierzę dla tego wstawiam foto z tematu obok:
    Sony Ericsson X8 E15i - Nie ładuje - uszkodzone gniazdo czy płyta?

Pomyślałem więc że jednak gniazdo do wymiany ale... Podłączyłem miernik pod piny które stykają się z baterią i ją mają ładować no i napięcie jest, w zależności jak mocno przycisnę waha się od poniżej 1V do powyżej 3V.

Proszę mnie nakierować co jest zepsute lub co robię źle.

0 9
  • #2 21 Lut 2013 22:04
    AB47
    Poziom 27  

W serwisie dostałeś pewnie opis usterki i zdjęcie.
    Możesz je wkleić na forum ?

0
  • #3 21 Lut 2013 22:19
    e5200OC
    Poziom 11  

W serwisie był dość dawno i już nie ma dokumentacji na regenersis.pl.
    Przytoczę tylko ich opis jaki dostałem:
    "W dostarczonym urządzeniu stwierdziliśmy uszkodzenie płyty głównej. W wyniku naprężeń jakimi klient poddał złącze komunikacyjne micro usb, zostało uszkodzone mocowanie złącza oraz naruszona została struktura płyty."
    Nawet się nie odwoływałem po tym co przeczytałem o tym serwisie, jeszcze by mi zalali płytę i w tedy na pewno trzeba by ją wymienić. :)
    Dodam że płyta nie nosi żadnych śladów uszkodzeń, pęknięć, przepaleń. Gniazdo siedzi stabilnie na swoim miejscu.

Wracając do sprawy, mam nadzieję że wymiana samego złącza wystarczy ponieważ oficjalny serwis ma wytyczne od SE aby wymieniać całe płyty główne i może dla tego napisali że jest ona uszkodzona a w cale tak być nie musi.
    No i proszę mnie nakierować co z tymi moimi nieszczęsnymi pomiarami.

0
  • #4 21 Lut 2013 22:20
    AB47
    Poziom 27  

Ściąg ten klej koło złącze i wlutuj nowe, powinno być po sprawie.

0
  • #5 22 Lut 2013 10:27
    e5200OC
    Poziom 11  

No właśnie, powinno.
    Nie mam w domu lutownicy i zanim zaangażuje osoby trzecie chciał bym mieć przynajmniej jako taką pewność czy to załatwi sprawę. Więc dobrze jak bym za pomocą miernika ustalił co jest zepsute (o ile się da) i dla tego wracam z pytaniem z pierwszego posta o moje mierzenie napięć i ich dziwne wyniki.

Dziękuję za zainteresowanie. :)

0
  • #6 22 Lut 2013 13:05
    lejtnant
    Poziom 15  

Dość powszechna usterka.
    Zobacz czy na tym czerwonym nie ma pęknięcia albo rysy. Jeżeli jest to masz uszkodzone złącze lub któryś pin oderwany o PCB. Usuń to czerwone, wlutuj gniazdo i na 90% powinno być ok. Czerwona masa jest dosyć twarda, uważaj żeby nie uszkodzić elementów na pcb.

0
  • #7 22 Lut 2013 13:38
    e5200OC
    Poziom 11  

Pod lupą widać na tym kleju ochronnym kreskę wzdłuż całego gniazda, jest ona jak by wewnątrz kleju. Mam nadzieję że wymiana gniazda pomoże. Dzięki.

Tylko nie daje mi spokoju dla czego po podpięciu ładowarki jest napięcie na tych bolcach stykających się z baterią? Już nawet z czystej ciekawości chciał bym wiedzieć..

0
  • Pomocny post
    #8 23 Lut 2013 09:26
    lejtnant
    Poziom 15  

Możesz mieć zimny lut tylko na jednym lub 2 pinach. Reszta może być ok. Jak wlutujesz nowe gniazdo to się przekonasz czy bedzie śmigało. Pozdro.

0
  • #9 24 Lut 2013 03:16
    czarny244
    Poziom 27  

Z tego wynika że piny dobrze nie przylegają do pcb przez wachanie się napięcia myślę żę poprawienie lutowania załatwiło by sprawę a jak nie to wymiana gniazda bo poprostu od częstego ordynarnego wkładania obluzowały się styki.

Dodano po 5 [minuty]:

Moglo też tak być że mogły się oderwać pady z płyty i jak się serwis tego dopatrzył to odrazu zrezygnował z naprawy bo pajęczak nie jest w ich stylu.;p

0
  • #10 28 Lis 2013 11:21
    Rafex13
    Poziom 10  

Witam podczepię się pod temat.Mam podobny przypadek w którym po podłączeniu ładowarki telefon się załącza ale nie ładuje.Wymieniłem złącze i dalej to samo.Ma ktoś jakieś pomysły.

0