Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A4 czy Honda Accord 2003/05r.? Który wygodniejszy i bardziej ekonomiczny?

Bondziorno24 21 Lut 2013 20:03 9231 13
  • #1 21 Lut 2013 20:03
    Bondziorno24
    Poziom 7  

Witam.
    mam mały dylemat odnośnie kupna samochodu, jestem w UK i zastanawiam się nad kupnem któregoś z tych samochodów, Audi A4 2003/05r albo honda accord ten sam rocznik. Nie miałem okazji jeździć zadnym z tych własnie aut dlatego pisze do was.
    Pytanie jest takie co byście radzili, proponowali może ktoś z was już miał taki problem z wyborem tych aut, może ktoś posiada i by się pochwalił swoja opinia co do tych samochodów. Który z nich wygodniejszy itd, który bardziej ekonomiczny, ogólnie chciał bym się dowiedzieć więcej na temat tych samochodów, od osób które może je posiadają
    Dodam ze będę jeździł tym samochodem w anglii i co jakiś czas do polski w odwiedziny.
    drugie pytanie, disel czy benzyna? tu ceny paliw są praktycznie te same wiec nie robi mi to większej różnicy, ale opinie zawsze się przydadzą.

Czekam z nie cierpliwością na wasze odpowiedzi, mam nadzieje ze mi pomożecie.

pozdro

-1 13
  • #2 22 Lut 2013 18:26
    Bondziorno24
    Poziom 7  

odświeżam temacik, potrzebuje pilnie jakichkolwiek opini o tych samochodach, jeżeli ktoś ma jakieś info pomóżcie będę bardzo wdzięczny może ktoś posiada któryś z tych właśnie aut podzielcie sie wrażeniami

czekam i dzięki

1
  • #3 22 Lut 2013 19:00
    wedsew
    Poziom 15  

Jeśli Audi, to diesel 1.9 lub benzynowy 1.8 turbo, resztę silników lepiej omijać.
    Jeśli Honda to tylko benzynowe.
    Honda ma lepsze zawieszenie, lepiej się prowadzi, ogólnie to auto znacznie przyjemniejsze dla kierowcy. Pasażerowie mogą narzekać, bo w Audi jest ciszej - ale silników Hondy warto słuchać..
    A4 ma nieco lepszy środek, ale gorsze fotele (subiektywnie) i sprawia wrażenie dość ociężałego auta.
    Wybierz co wolisz. Jeśli wybierzesz Hondę, szukaj obowiązkowo ze skrzynią 6-biegową.

1
  • #4 23 Lut 2013 13:07
    Bondziorno24
    Poziom 7  

Wedsew dzieki wielkie za odpowiedz. moze jeszcze ktos ma jakies info?? Wedsew mowiles ze w hondzie skrzynia tylo 6biegowa, mozesz bardziej to rozwinac dlaczego?? Slyszalem juz wlasnie zecw accord jest duzo glosniej niz w audi, ale czy to az tak bardzo daje sie odczuc?? duzy minus hondy ten halas?

0
  • #5 24 Lut 2013 12:58
    wedsew
    Poziom 15  

Skrzynia 6biegów to niższe spalanie i cichsza jazda autostradowa (dłuższe przełożenie ostatniego biegu). Ale poza tym akurat w Accordzie jeździ się po prostu znacznie lepiej, bo silnik jest mało elastyczny i zwykła skrzynia 5b czasami wydaje się za długa. Nie jest to jakiś wielki problem, bo 99% ludzi w ogóle nie zwróci na niego uwagi, ale po prostu jeśli jest wybór, lepiej skierować się w szóstkę.

Co do hałasu, w Hondzie wyraźniej słychać silnik. Jedni to lubią, drudzy nie, sam musisz wybrać, czy podczas jazdy wolisz muzykę z radia, czy muzykę spod maski :-)

0
  • #6 24 Lut 2013 16:21
    Bondziorno24
    Poziom 7  

Aha czyli co do skrzyni rozumiem. Najbardziej właśnie mnie zastanawiał ten hałas troszkę o tym poczytałem ale myślę że nie powinien to być aż tak wielki minus.

Czy ma ktoś z was jeszcze jakieś informacje co do porównania tych dwóch samochodzików?? bo jednak jak kupie któreś z tych aut to będę trochę nim jeździł nie zamierzam zmieniać po dwóch miesiącach:D

1
  • #7 26 Lut 2013 18:33
    Bondziorno24
    Poziom 7  

odświeżam pytanie nadal aktualne czekam na jakieś info jak ktoś może pomóc będę wdzięczny:)

0
  • #8 26 Lut 2013 22:37
    krocze
    Poziom 25  

Przepraszam za jezyk, ale pisze telefonem bez polskiego jezyka, zedytuje po powrocie. Co do ocen, spojrz na autocentrum.pl tam pisza uzytkownicy. Poziom halasu znajdziesz na google w dB. Wowczas ocenisz roznice. Z doswiadczenia wlasnego powiem, ze Audi prowadzi sie troche sztywno i nerwowo, gorzej od Mercedesa, czy BMW. Natomiast w japonczyku slychac padajacy deszcz na dachu, co na postoju irytuje. Lepiej wiciszona jest tu Avensis.

0
  • #9 27 Lut 2013 00:51
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 39  

Bondziorno24 napisał:
    Dodam ze będę jeździł tym samochodem w anglii i co jakiś czas do polski w odwiedziny.

Jeśli na wyspach to rzuć okiem na rovera 75, albo usportowionego MG ZT.
    Ne wiem jak na wyspach, ale u nas te auta sa tańsze niz A4 i acord. Dobra blacha, środek dużo ciekawszy niz audi , czy accord ( ja wole MG bez plastikowego "drewna") precyzyjna zawieszenie i niezłe silniki. W dieslu silniki pochodzą od BMW.

1
  • #10 27 Lut 2013 12:51
    matieus
    Poziom 10  

Jeździłem trochę Hondą CRVką z silnikiem roku 2,2iCDTI i muszę przyznać, że ten silnik jest świetny. Spalanie na poziomie 6 litrów jest jak najbardziej osiągalne [pomaga skrzynia szóstka]. Ciągając przyczepkę z ładunkiem ~400 kg średnia wyszła 8/100. Silnik chodził cichutko i do 2500rpm prawie go we wnętrzu nie słychać. Auto kupione było z przebiegiem 70 tysięcy. Teraz ma na liczniku dwa razy tyle i nic się z silnikiem nie dzieje. Rozrząd ma na łańcuszku. Najlepiej podjedź do pierwszego lepszego komisu i przejedź się Accordem z tym silnikiem, żeby sprawdzić jak się tym jeździ.
    A4 z silnikiem 1.9TDI to też dobre auto, ale trochę ciasne w środku i niespecjalnie dynamiczne. Jak dla mnie trochę za miękkie. Raczej unikaj 2.0TDI bo to już nie taka niezawodna jednostka napędowa. Plusem są dobre blachy.

1
  • #11 27 Lut 2013 20:02
    Bondziorno24
    Poziom 7  

andrzej lukaszewicz napisał:
    Jeśli na wyspach to rzuć okiem na rovera 75, albo usportowionego MG ZT.
    za specjalnie te auta nie wpadają mi w oko, bardziej mnie interesuje audi i accord podobają mi się te dwa samochody tylko chce wybrać lepsze, wiadomo o co chodzi:)
    Powiem ze coraz bardziej się przekonuje do tej Accord, prawdę mówiąc zawsze najbardziej irytował mnie ten niby hałas, ale nie miałem okazji tego doświadczyć na sobie, i niewiem czy to jest bardzo odczuwalne podczas jazdy na autostradach w miastach itp.
    A co do silników jakie polecacie?

0
  • #12 28 Lut 2013 19:39
    Bondziorno24
    Poziom 7  

dziś też się natknąłem na Opla Vectre z 2007 roku też fajne z wyglądu autko i w tych samych cenach co accord i audi no i trochę młodsze, wie ktoś coś może na temat tej Vectry?

0
  • #13 28 Lut 2013 23:30
    matieus
    Poziom 10  

najlepiej pytaj o konkretne egzemplarze na forach opla/hondy/WV

0
  • #14 09 Kwi 2013 20:11
    Bondziorno24
    Poziom 7  

witam.
    Jednak już autko kupione:) Zdecydowałem się na Vectre C z 2006 r, jestem bardzo zadowolony z tego samochodu, przyjemny w jeździe, wygodny, i bardzo dużo miejsca:)

Mam pytanko jeszcze odnośnie tego samochodu, jeżeli ktoś się orientuje, czy w tym modelu z tego właśnie roku jest możliwość zainstalowania nawigacji w komputerze? bo w widziałem ze niektóre maja ale nie wiem czy w mojej jest taka możliwość jeżeli ktoś się orientuje proszę o pomoc.

dzięki

1