Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mastercook PFE-73 - Nie startuje po włączeniu, dioda Start się świeci

Pareol 21 Lut 2013 20:56 2070 4
  • #1 21 Lut 2013 20:56
    Pareol
    Poziom 2  

Witam,

Przeglądałem tematy dotyczące awarii pralek PFE-73, ale nie znalazłem takiego. Otóż po włączeniu pralki zapala się na ułamek sekundy dioda przy włączniku, pozostałe diody działają prawidłowo, tzn. można je włączać i wyłączać, nic nie miga więc nie sygnalizuje błędu. Dioda start zaświeca się podczas próby startu, ale pralka nie startuje. Nie działa także wirowanie. Czy to wina uszkodzonego programatora?
    Wizualnie płytka z elementami wygląda dobrze, kondensatory nie są wybrzuszone. Co mogę jeszcze sprawdzić?

Pozdrawiam
    Pareol

0 4
  • #2 22 Lut 2013 20:10
    zhudomel
    Specjalista AGD

Do sprawdzenia blokada drzwi.

1
  • #3 23 Lut 2013 21:48
    Pareol
    Poziom 2  

OK, dziękuję za podpowiedź. Element blokady udało mi się odkręcić. Czy jest możliwość sprawdzenia go miernikiem czy jest sprawny, przed zakupem nowego? Wizualnie nie wygląda na zużyty, nie ma śladów zalania, czy korozji na stykach. Chciałbym się upewnić, że to wina tylko tej części.

Pozdrawiam!

-1
  • #4 23 Lut 2013 22:38
    peter falk
    Specjalista AGD

Na blokadzie powinny byś nadrukowane literki L N C . Na konektory L i N podaj napięcie sieciowe, jak blokada "pykne" zdejmij zasilanie i zmierz, czy jest przejście między L i C. Albo i inaczej: załóż wtyczkę na blokadę, włącz pralkę, jak blokada pyknie, odłacz pralkę od sieci i zmierz , czy jest przejście pomiędzy środkowym konektorem, a którykolwiek ze skrajnych.

2
  • #5 26 Lut 2013 22:06
    Pareol
    Poziom 2  

Blokada sprawdzona, wygląda na dobrą. Reaguje prawidłowo. Z jednej strony 230V, z drugiej ok.160V.
    Na pewno uszkodzony jest triak (oby tylko on). Teraz czekam na nowy.

Pozdrawiam

UPDATE:
    Niestety, poszedł moduł. Ponieważ łożyska też są już w opłakanym stanie została podjęta decyzja o zakupie nowej pralki.

Dziękuję za podpowiedzi.
    Pozdrawiam!

0