Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pare rad na temat wzmacniacza i głosnika Hifonics&Infinity

21 Lut 2013 21:41 2679 25
  • Poziom 25  
    Dobry wam.
    Dostałem w prezencie od wujaszka za pomoc przy aucie taki sprzęt car audio do bagażnika

Hifonics Zeus ZXi 4406 z niemczech

Cytat:
    DANE WZMACNIACZA
    Crossover And Switching For Channels 1 & 2:
    Variable 12dB Octave Hi-Pass
    Variable 24dB Octave Low-Pass
    ±18dB Bass Boost at 45Hz
    Crossover and Switching For Channels 3 & 4:
    Variable 12dB Octave Hi-Pass
    Variable 24dB Octave Low-Pass
    ±18dB Bass Boost at 45Hz
    Inputs and Diagnostics:
    Variable Input Level Control
    Power and Diagnostics LEDs
    DC Short Circuit Protection
    Over-Load Protection
    Connector Types:
    Unbalanced Inputs (RCA's)
    Full-Range Line Outputs (RCA's)
    Molded 4-Gauge Power Inputs
    Molded 10-Gauge Speaker Outputs
    Crossover and Switching for Mono Amplifier:
    Variable 24dB Low-Pass
    24dB Fixed Subsonic Filter
    45Hz Bass EQ Bass Boost

SPECYFIKACJE
    ZXi 4406. 440Watt A/B-Class
    4 x 55-Watts RMS 4-Ohms
    4 x 110-Watts RMS 2-Ohms
    2 x 220-Watts RMS 4-Ohms

Skrzynia Close Infinity REW1260 również z niemczech

Skrzynia nic szczególnego ale za darmo to czemu nie wykorzystać.
    Czy wzmacniacz który opisałem napędzi tą skrzynie? Mówił ze jak coś będzie nie tak to przywiezie mi inny Wzmacniacz MAGNAT EDITION 2
  • Poziom 19  
    Oba wzmacniacze nie są dobrym napędem do tego głośnika (przydałoby się więcej mocy) , ale z dwojga złego lepszy jest Hifonics. Ale to teoria, najlepiej jakbyś sam podłączył sprzęt i sprawdził czy Tobie pasuje.
  • Poziom 25  
    A wytłumaczcie mi to, 2x220W rms. Czyli co - w mostku jest i mam na 1 kanał 220W rms? Nie można tego jakoś połączyć?
    Ewentualnie jaki wzmacniacz używany (bo o nowym to pewnie nawet nie pomaże) musiałbym kupić do tego infinity.
  • Poziom 19  
    Nie bardzo Cię rozumiem więc wytłumaczę od początku. Jest to wzmacniacz 4-kanałowy. Z dwóch kanałów można uzyskać jeden mostek- tutaj mamy cztery kanały więc uzyskujemy dwa mostki po 220W. Bardziej już połączyć się nie da.
  • Poziom 25  
    To troszkę niedobrze. Czeka mnie wydatek. To jakiej mocy wzmacniacz potrzebuję żeby infinity zagrał jak należy?

Infinity
    - rekomendowana moc wzmacniacza(RMS):150-300 W

Co o tym sądzicie?
  • Poziom 17  
    Im większa moc wzmacniacza tym lepsza kontrola nad głośnikiem i mniejsze prawdopodobieństwo zabicia go przesterem.
  • Poziom 26  
    To ja Ci powiem, że nie od 150, tylko coś, co ma najlepiej od 300, do nawet i 500 rms i i dopiero wykorzystasz ten głośnik jak należy. 220 (pewnie nieco naciągnięte, to niezbyt dobra opcja).
  • Poziom 19  
    Spokojnie celuj we wzmacniacze do 500W RMS, tylko nie kupuj HPB-1502 :D
  • Poziom 25  
    Dobrze że do was napisałem w tej sprawie...

hans127 napisał:
    Im większa moc wzmacniacza tym lepsza kontrola nad głośnikiem i mniejsze prawdopodobieństwo zabicia go przesterem.

Dzwoniłem do wujaszka i okazało się że infinity grał mu pod magnatem edit two. Hifonicsa dostał za grosze i temu mi przywiózł bo trochę więcej RMS

Czy jeżeli wujaszek używał infinity pod magnatem istnieje ryzyko, ze głośnik został przesterowany? Może inaczej, póki co nie mam kabli, jak kupie kable to jak rozpoznam czy głośnik jest przesterowany?
  • Poziom 19  
    Możesz sprawdzić cewkę. Naciskasz centrycznie membranę i słuchasz czy słychać jakiekolwiek otarcia, lub szelesty.
  • Poziom 19  
    Przy Edition Two, to głośnik latał jak stara szmata. Trzymało go tylko ciśnienie w obudowie closed.
    W obudowie bass-reflex te 250-300W by stykło, ale do przetwornik w closed trochę więcej trzeba by go rozruszać że tak powiem.
  • Poziom 25  
    Słuchajcie bo mi coś tu nie gra. Głośnik nie jest przesterowany. Ciekawi mnie to
    Hifonics Całkowita moc wyjściowa RMS 440 watów

Według specyfikacji ten Hifonics to całkiem niezła zabawka

Cytat:
    Dane techniczne - Zasilanie kanałów o pełnym zakresie
    Moc RMS przy 4 ohm 55 W x 4 kanały
    Moc RMS przy 2 Ohm 110 W x 4 kanały
    Moc RMS przy 1 ohm Nie stabilne
    Moc RMS Bridged 220 W x 2 kanały
    Konstrukcja wzmacniacza
    Liczba kanałów 4
    Całkowita moc wyjściowa RMS 440 watów
    Minimalna impedancja Unbridged 2 omów
    Minimalna impedancja Bridged 4 omy
    THD przy nominalnej mocy RMS 0,03%
    Wejścia poziomu głośników Nie
    Wyjścia przedwzmacniacza 1 para
    High-Pass Crossover Frequency 10 - 1200 Hz
    Low-Pass Crossover Frequency 30 - 150 Hz
    Signal-to-Noise Ratio > 95 dB
    Separacja kanałów > 70 dB
    Bass Boost 0 - 18 dB
    Bass / Zysk Remote Tak
    Bezpiecznik 50A

Czy aby na pewno nie można połączyć jakoś tych kanałów? Jeżeli nie to co stoi na przeszkodzie? Skoro w specyfikacji piszą łączna moc RMS... Albo ja tuman albo coś nie gra. Skuteczność 95 dB bass-boost do 18dB

Dla porównania JBL GTO 75.2 Skuteczność 100dB bass boost do 12dB
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Czego tu nie rozumiesz?
  • Poziom 25  
    No rozchodzi mi się o to, że mój wzmacniacz jest 4 kanałowy. RMS 2x220W
    W specyfikacji całkowita moc to 440W RMS. Czy faktycznie nie można połączyć w mostek tych dwóch kanałów jak pisze u góry Sarever. Jeżeli faktycznie nie, to co stoi na przeszkodzie? Pierwszy raz dostałem taki sprzęt wiec proszę was o wyrozumiałość. Wole uruchomić tego hifonicsa niż szmelc Magnata

Jak widać 2 kanały w mostku. Da się je jeszcze spiąc? Co by się stało jakbym połączył je w jeden?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Sam wkleiłeś opis.

Tam jest wszystko opisane.
  • Poziom 25  
    No niby jest 2 x 220W rms no dobra, a ja się pytam czy te mostki da się jeszcze spiąć w jeden żeby było 440W rms dla głośnika infinity.

Napiszcie krótkie TAK/NIE(ew co stoi na przeszkodzie) Nie siedząc w tym temacie nie wiem kompletnie nic o wzmacniaczach. Czarna magia.
  • Poziom 18  
    Nie da się łączyć mostków w mostek ;) Tak jak masz napisane w opisie który wkleiłeś: 4x 55W, lub 2x220w w mostku. Nie kombinuj bo zrobisz zwarcie.
  • Poziom 19  
    Jak chcesz to podłącz, bo widzę że jesteś bardzo tego ciekaw. Dasz zarobić w serwisie, albo firmie, bo kupisz nowy wzmacniacz ( taki żarcik ).

NIE MOŻNA ŁĄCZYĆ JUŻ ZMOSTKOWANYCH KANAŁÓW i nie ma co dalej na tym polu dyskutować.

Czy ma te 2x220W to też nie wiadomo do końca. Co w opisie jest napisane, że przy jakim napięciu jest ta moc ?
    Jak te 2x220W jest podane przy 14,4V to parę wat można jeszcze odjąć.
  • Poziom 25  
    Da się to przerobić? W innym dziale bym pewnie się musiał pytać, ale z ciekawości was pytam.
  • Poziom 18  
    Nie da się. Jak ci nie odpowiada to go sprzedaj i kup 2 kanałówkę lub monoblocka. Można dostać fajne sprzęty za grosze na portalach aukcyjnych, lub nawet na forum.
  • Poziom 25  
    Hifonics nówka sztuka to wole żeby było tak jak jest, a przy okazji dobry przód na hertza"ch stworze i podłącze pod wzmak.

Inna sprawa tyczy się niestety infinity. Przesteru nie ma, cewka nie charczy ani nic, ale problem jest po stronie membrany na całe szczęście niewielki.
    Jak i czym to podkleić bo raczej butaprenem to usmaruje cała gumę...
    Na pewnym odcinku się to odkleiło lecz nieszczelności nie ma. Wole to naprawić
    zanim się "rozdupcy"

Nada się klej polimerowy? Czy za sztywny? Musze mieć klej który ma dzióbek z tego co widzę po głośniku.
  • Poziom 19  
    Ale gdzie i co konkretnie jest rozklejone? Membrana? Zawieszenie górne? Osłona przeciwpyłowa?
  • Poziom 25  
    Zapomniałem zdjęcia dodać... W poprzednim poście dodałem. Jak potrzeba dokładniejsze zdjęcie to zrobię. Ogarnę to sam czy lepiej oddać gdzieś do klejenia?
  • Poziom 19  
    Z tego co widzę delikatnie odkleja się zawieszenie górne, Butapren załatwi sprawę, nałożyć czymś cienkim żeby całej membrany i zawiechy nie upaćkać i sprawa załatwiona.
  • Poziom 25  
    GUST POL TOTAL BUTAPREM się do tego nada?

Ogólnie te zestawy z portalu aukcyjnego a*** są nic nie warte.
    Niezbyt się postarali nad klejeniem skrzyni bo w niektórych miejscach są dziury i wieje niemi...
    Nawet śmiesznego wygłuszenia nie dali dla picu.
    Jestem w trakcie poprawiania co fabryka wydała. Vicol, Nowe kable wtyczki do terminala i może zagra.
    Do wygłuszenia użyje chociaż głupiej ociepliny/watoliny czy jak to każdy inaczej na to mówi..
    A tu nowe kable 2.50mm*2 wraz z złączkami konektorowymi.

Jak ktoś będzie szukał tematu to mu sie przyda co musi poprawić po fabryce.
  • Poziom 25  
    No wszystko już jest jak trzeba. Po poprawieniu fabryki zmiany kolosalne.

Trzeba kupić kondensator bo alternator 50A i do tego aku 55Ah trochę niedomaga. Światło wręcz gaśnie od otwartych drzwi nie wspomnę o zegarach czy wyświetlaczu.

1F na to wystarczy ale co wybrać
    HIFONICS HFC 1000 1F
    ESX SE1000C kondensator 1F
    KICX- Phantom oferta nr 3056401517 (parametry te same jak hifonics)

Brać tanie czy lepiej wyglądające.