Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zelmer Jupiter 4000 HT - Parksystem, czarne kropki na filtrze

PchlaW81 21 Lut 2013 21:59 3525 9
  • #1 21 Lut 2013 21:59
    PchlaW81
    Poziom 17  

Witam

Mam praktycznie nowy odkurzacz Zelmer Jupiter 4000 HT, odkurzasz ma bodajże 3 miesiące, i dopiero dzisiaj postanowiłem zapytać w czym może leżeć problem że parksystem nie działa? Działał może dzień, trzy razy może z niego skorzystałem i od tamtej pory już nie działa.
    Nie przeszkadza mi to, gwarancje mam ale nie bede z tym jechał. Sprawdzałem instrukcje, nie da się tego wyłaczyć, wiec coś się musiało zepsuć. Odkurzacz mi sie spadł ani nic.

Poza tym zauwazyłem że na kwadratowym filtrze pomiędzy komorą gdzie jest worek a silnikiem w jednym z górnych rogów mam dwie czarne kropki ... Z czego to się mogło wziąść? Kropki są widoczne tylko z jednej strony, tej od silnika.

Jeżeli miałbym to zobrazować to tak to wygląda:

0 9
  • Pomocny post
    #2 21 Lut 2013 23:05
    dzi_dziuś
    Specjalista AGD

Parksystem to zwykły przełącznik krańcowy, który jest naciskany przez element wystający w tym gnieździe, co blokujesz ssawke. Zobacz czy owy element nie blokuje sie. Kropki na filtrze nie bedą miały z tym nic wspólnego.

0
  • #3 22 Lut 2013 18:47
    PchlaW81
    Poziom 17  

Ja wiem, że kropki na filtrze nic do tego nie mają, pytam skąd się to mogło wziać?

Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi z tym opisem parksystemu.

Żeby go uruchomić wsówasz końcówke na której jest wsówka, tam jest taki "cyngiel" ktory sie wciska przez wsunięcie wsówki i odkurzać przestaje działać. U mnie to nie działa tak jak pisze.

0
  • Pomocny post
    #4 22 Lut 2013 23:54
    EltraATS
    Użytkownik obserwowany

Pokaż te kropki, może być to grafit ze szczotek silnika bądź jakiś brud.

0
  • Pomocny post
    #5 23 Lut 2013 14:43
    dzi_dziuś
    Specjalista AGD

PchlaW81 napisał:

Poza tym zauwazyłem że na kwadratowym filtrze pomiędzy komorą gdzie jest worek a silnikiem w jednym z górnych rogów mam dwie czarne kropki ...

EltraATS napisał:
    Pokaż te kropki, może być to grafit ze szczotek silnika bądź jakiś brud.

Ze szczotek raczej nie :D

PchlaW81 napisał:

Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi z tym opisem parksystemu.
    Żeby go uruchomić wsówasz końcówke na której jest wsówka, tam jest taki "cyngiel" ktory sie wciska przez wsunięcie wsówki i odkurzać przestaje działać. U mnie to nie działa tak jak pisze.

Mniej wiecej sie zrozumielismy. W moim poście pisalem, żebys sprawdził, czy owy cyngiel, jak sam go nazwałes, nie blokuje sie. On właśnie naciska przełacznik krańcowy czyli skoro parksystem nie działa, to albo "cyngiel" owego przełacznika nie naciska, albo sie blokuje, albo przełacznik jest uszkodzony. Brak innych mozliwości. Zasadniczo to podlega naprawie gwarancyjnej.

0
  • #6 25 Lut 2013 16:31
    PchlaW81
    Poziom 17  

Tak to wygląda. Zauważyłem że to przez te dziurki coś sie musi wydostawać.

Co do Parksystemu to musial sie zepsuc. Nie widze innej mozliwosci. Chyba trzy razy z niego skorzystalem :)

0
  • Pomocny post
    #7 25 Lut 2013 20:13
    EltraATS
    Użytkownik obserwowany

Te kropki to wygląda albo na pył ze szczotek, albo sadzę. Możliwe że włącznik Parksystemu się podtopił.

0
  • #8 25 Lut 2013 20:37
    PchlaW81
    Poziom 17  

To co radzisz? nie przejmowac się i odkurzać dalej?
    Mógłbym go dać do serwisu, ze względu na jakąś większa awarie, nie problem, ale sam parksystem nie jest mi znowu potrzebny. Hm?

0
  • #9 01 Mar 2013 18:11
    EltraATS
    Użytkownik obserwowany

Odkurzaj, nic nie powinno się dziać. Jak zacznie źle pracować, zauważysz iskrzenie itp. Wtedy zacznij się przejmować :)

0
  • #10 28 Mar 2013 18:23
    pawlikos9977
    Poziom 10  

może filter fabrycznie był wybrudzony

0