Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

UNIFON Cyfral SLIM analogowy - Czy da się podłączyć zamiast BARTAR'a

perion 21 Lut 2013 22:12 3393 3
  • #1 21 Lut 2013 22:12
    perion
    Poziom 2  

Czy jest jakaś modyfikacja tego unifonu (CYFRAL SLIM), która pozwoli na uruchomienie go na starej centrali Cyfrala? Mam w mieszkaniu dwa unifony. Jeden od wejścia do klatki do instalacji cyfrowej dwużyłowej (Laskomex) i drugi dodatkowy do domofonu na piętrze na starej centralce Cyfral (na słuchawce jest napisane Bartar).

Chciałbym do obu domofonów mieć takie same słuchawki i podobają mi się właśnie te nowe SLIMy Cyfrala.

Do instalacji cyfrowej chciałbym wykorzystać UNIFON SLIM-D, a do analogowej UNIFON SLIM.

Czy jest jakaś szansa, że to zadziała?

Jeśli nie to czy są jakieś unifony, które będą wyglądać tak samo i zadziałają z takimi instalacjami? W przypadku takich samych słuchawek w jaki sposób rozwiązać problem rozróżniania, który unifon dzwoni?

1 3
  • #2 21 Lut 2013 23:08
    karl102
    Poziom 27  

Unifony Urmet w obudowie typu 1131 są wykonywane w wielu różnych wersjach, także do współpracy z Cyfralem Bartar (1131/CY-U).
    Do cyfrowych na pewno są 1131/520 i 1131/620 a może i coś jeszcze o czym nie wiem, trzeba tylko sprawdzić który będzie współpracował z Laskomexem.

perion napisał:
    w jaki sposób rozwiązać problem rozróżniania, który unifon dzwoni?

Systemy Cyfrala i Laskomexu różnią się wyraźnie sygnałem wywołania

0
  • #3 21 Lut 2013 23:36
    Ircys
    Specjalista Domofony

perion napisał:
    Czy jest jakaś modyfikacja tego unifonu (CYFRAL SLIM), która pozwoli na uruchomienie go na starej centrali Cyfrala? Mam w mieszkaniu dwa unifony. Jeden od wejścia do klatki do instalacji cyfrowej dwużyłowej (Laskomex) i drugi dodatkowy do domofonu na piętrze na starej centralce Cyfral (na słuchawce jest napisane Bartar). Chciałbym do obu domofonów mieć takie same słuchawki i podobają mi się właśnie te nowe SLIMy Cyfrala.
    Do instalacji cyfrowej chciałbym wykorzystać UNIFON SLIM-D, a do analogowej UNIFON SLIM. Czy jest jakaś szansa, że to zadziała?

W instalacji cyfrowej SLIM-D - tak, ale w analogowej niestety unifon SLIM z centralką Bartar nie będzie pracował poprawnie.

perion napisał:

Jeśli nie to czy są jakieś unifony, które będą wyglądać tak samo i zadziałają z takimi instalacjami? W przypadku takich samych słuchawek w jaki sposób rozwiązać problem rozróżniania, który unifon dzwoni?

Unifony ACO: http://www.aco.com.pl/products,unifons-inspiro.html
    cyfrowy - INS-UP
    analogowy (Cyfral) - INS-UC

Kolega karl102 proponuje też Urmeta, ale cyfrowa wersja 1131/520 niestety nie jest już produkowana, a z wersją 1131/620 mogą być drobne problemy (np. nie zawsze otworzą się drzwi lub unifon zadzwoni, ale po podniesieniu słuchawki nie załączy rozmowy).
    Zasada jest taka, że do wersji cyfrowej raczej powinno się kupować unifon danego producenta bo ma najlepiej "dograne" wszystkie parametry - w Twoim wypadku to Laskomex, ale za to on nie robi unifonów do systemu Cyfrala...

Pozdrawiam
    www.alfatech.net.pl

-1
  • #4 22 Lut 2013 14:59
    andziabb
    Poziom 20  

perion napisał:
    Chciałbym do obu domofonów mieć takie same słuchawki i podobają mi się właśnie te nowe SLIMy Cyfrala.

Do instalacji cyfrowej chciałbym wykorzystać UNIFON SLIM-D, a do analogowej UNIFON SLIM.

Czy jest jakaś szansa, że to zadziała?

Teoretycznie jest to możliwe ale w praktyce występuje problem z otwieraniem unifonu Slim-D na Laskomeksie

Dodano po 17 [sekundy]:

Pozdrawiam
    http://www.eldomix.com.pl/

0
  Szukaj w 5mln produktów