Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Naviheaven NA-7495GPS - AM reset ustawień | odblokowanie | podświetlenie

bziumak 21 Feb 2013 22:30 6456 5
    bziumak
    Level 12  
    Witam,
    Mam kilka pytań odnośnie radia i będę wdzięczny za pomoc:
    1. Mam problem z Automapą, której używam do nawigacji. Problem polega na resetowaniu ustawień automapy po wyłączeniu silnika. Wszystkie ustawienia, zarówno klawiatury (układ QWERTY) jak i trasy są ustawiane na domyślne. Proszę o informację, czy powinienem coś inaczej ustawić, dograć do automapy lub oprogramowania radia, aby ustawienia zapamiętywały się?
    2. Czy istnieje możliwość, aby na stałe zapisać intensywność podświetlenia w tzn radiu chciałbym aby domyślnie radio włączało się z dimm3 (ciemniejsze) a nie dimm1?
    3. Czy jest możliwość odblokowania radia (wejścia do WIN)? jeśli tak to jak?
    4. Czy można jakoś zmienić animację startową i końcową i tapetę w radiu? Może gdzieś w WIN ustawia się ścieżki do plików i wystarczy podmienić?

Będę wdzięczny za waszą pomoc.
    slawcioo88
    Level 21  
    Odpowiem na 3 pytanie. a więc poczytaj jest wiele sposobów ale żeby nic nie zepsuć polecam sciągnąć plik explorer.exe dla win ce, następnie zmieniasz mu nazwę na am i wklejasz do folderu automapa, a jeśli automapa uruchamia się z innego pliku to nadajesz oczywiście taką samą nazwę dla pliku explorer.exe.
    przecin1
    Level 9  
    Quote:
    1. Mam problem z Automapą, której używam do nawigacji. Problem polega na resetowaniu ustawień automapy po wyłączeniu silnika. Wszystkie ustawienia, zarówno klawiatury (układ QWERTY) jak i trasy są ustawiane na domyślne. Proszę o informację, czy powinienem coś inaczej ustawić, dograć do automapy lub oprogramowania radia, aby ustawienia zapamiętywały się?

Problem polega na błędzie w konstrukcji radia. Po wyłaczeniu zasilania ustawienia automapy są kasowane z pamięci RAM. Co gorsza, najnowsza automapa w ogóle nie chce się zainstalować (instalacja zatrzymuje sie na etapie rejestracji). Jedyna rada jest odesłanie radia do serwisu, gdzie - jak twierdzą - dokonają aktualizacji oprogramowania, a tak naprawdę grzebią w bebechach. Trwa to ok tygodnia (maja tylko jednego serwisanta, który "bywa" w firmie.
    Quote:
    2. Czy istnieje możliwość, aby na stałe zapisać intensywność podświetlenia w tzn radiu chciałbym aby domyślnie radio włączało się z dimm3 (ciemniejsze) a nie dimm1?

Wg serwisu - nie. Jedynym wyjściem jest podłączyć różowy kabelek - ILL do plusa lub - jeżeli masz w instalacji auta - do równie różowego kabelka z instalacji w którym pojawia się + po włączeniu świateł. Wtedy wskakuje DIM2
    Quote:

Kolega już odpowiedział. Nie próbowałem. Jednak wydaje mi się, ze nie trzeba zmieniać na karcie nazwy programu. Po włączeniu modułu nawigacji istnieje możliwość wybrania uruchamianego pliku.
    Quote:
    4. Czy można jakoś zmienić animację startową i końcową i tapetę w radiu? Może gdzieś w WIN ustawia się ścieżki do plików i wystarczy podmienić?

ZTCW to win CE jest tylko do modułu nawigacji. Radio chodzi na swoim systemie i prawdopodobnie nie ma takiej możliwości.

Więcej TUTAJ
    michaelmyers2
    Level 2  
    bziumak wrote:
    Witam,
    Mam kilka pytań odnośnie radia i będę wdzięczny za pomoc:

Będę wdzięczny za waszą pomoc.

witam.
    posiadam identyczne radio jak Ty i od dwoch tygodni probuje zainstalowac automape. czy mozesz napisac krok po kroku jak to zrobiles??? przeszukalem caly internet i nic nie znalazlem. kiedy na radiu wlaczan nawigacje i wkladam karte sd to nic sie nie dzieje...zero reakcji.
    pozdrawiam
    przecin1
    Level 9  
    Jeżeli masz najnowszą wersję AM - niestety musisz radio wysłać do serwisu. Jak pisałem 2 posty wcześniej - winny jest błąd w konstrukcji radia. Żeby się upewnić spróbuj zainstalować na karcie SD AM wybierając opcje bez rejestracji map. Jeżeli sam program ruszy tylko nie będzie map - potwierdzi to że mam rację.
    michaelmyers2
    Level 2  
    witam.
    a jak zainstalowac ta starsza wersje automapy? i ktora wersja na pewno dziala? czy potrzebny jest jakis plik startowy??? bo wiem, ze do starszych modeli naviheaven wymagany jest plik autostart. pytam poniewaz nie chce bez sensu odsylac radia do serwisu poniewaz stracilem gwarancje ( w radiu cos sie odlutowalo i robilo zwarcie, a gwarancji mi nie uznali poniewaz stwierdzili, ze grzebane bylo w kablach od radia, wiec musialem naprawiac na wlasna reke).
    dzieki za odp i pozdrawiam