Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stereo (cd, wzmacniacz, kolumny) do 3000zł

babeo 22 Lut 2013 07:56 9357 73
  • #1 22 Lut 2013 07:56
    babeo
    Poziom 12  

Witam serdecznie,

proszę Was o poradę, przed wyborem na odsłuchy pomóżcie zmniejszyć trochę ilość kandydatów. Założenie jest takie, by w budżecie do 3000zł zakupić nowy wzmacniacz, odtwarzacz cd i kolumny podłogowe. Pokój ok. 20m2, muzyka głównie poski oraz klasyka światowego rocka.

Wstępnie wyselekcjonowałem takie 3 pary:
    Yamaha A-S300 + Yamaha CD-S300
    Denon PMA-520AE + Denon DCD-520AE (nie ma USB i to jest bardzo duży minus, bo jakość jakością, a czasem jakieś mp3 się chętnie wrzuci)
    Pioneer A-20-K + Pioneer PD-10-K

Kolumny Pylon Audio Pearl 20 lub JAMO S 506.

Skłaniam się ku zestawowi Pioneer + Pylon. Co Wy na to? Da się w tej cenie skompletować coś lepszego?

0 29
  • #2 22 Lut 2013 10:23
    zajac123
    Poziom 10  

A nie było by lepiej kupić używany wzmacniacz np PIONEER A-717 plus STX FS-250 i był byś zadowolony z tego.Na cd by ci zostało ok 400 zł.

0
  • #3 22 Lut 2013 10:42
    babeo
    Poziom 12  

Nie chcę używanego sprzętu (tak już mam). Zdaję sobie sprawę z tego, że dla większości z Was, to i tak mierny sprzęt, ale biorąc pod uwagę, że aktualnie mam na 20m2 takie coś mikro wieżę Sony CMT-GS10 to postęp chyba będzie?

0
  • #4 22 Lut 2013 11:25
    zajac123
    Poziom 10  

Ten sprzęt to jeden z lepszych w tym pokoju będą brzmieć dobrze zastanów się a nie będziesz żałował

0
  • #5 22 Lut 2013 11:41
    babeo
    Poziom 12  

To jest tak, jak na zadane pytanie co kupić: nową pandę czy nowe punto ktoś odpowiada używane bravo albo civica.
    Chcę nowy sprzęt i mam prawo popełnić świadomie ten błąd (według niektórych).

Proszę o odniesienie się do podanych modeli.

0
  • #6 22 Lut 2013 14:06
    zajac123
    Poziom 10  

To wez tego pioneera a-20-ki te stx które ci podałem

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    (dj-MatyAS)

0
  • #7 27 Lut 2013 16:49
    kwiatkowski1979
    Poziom 10  

W pokoju 4 na 5 mam od roku ponad nową yamahę rs-700 i tonsile maestro.Na cdk nie byłoby mnie już stać i udało mi się trafić na yamahę cdx-930/model sprzed 20 lat/.Sama szuflada mojego cd jest masywniejsza niż cały ten cd-s300 o którym wspominasz.Oglądałem ten model w media i nie prezentuje się najlepiej.Za tego używańca dałem 130zł.Nie przez internet lecz na giełdzie.Przywieziony gdzieś z wystawki,więc jakieś tam ryzyko było.No ale działa bez zarzutu.
    Maestro kupił bym drugi raz,jak najbardziej.Myślałem też nad siestami,ale nie można mieć niestety wszystkiego.Siesty to trochę inna bajka.
    Czy bym kupił ponownie nowy Rs-700 za taką grubą forsę.Chciałem nówkę,więc tak.Ale z drugiej strony za pół tej ceny jest ogromny wybór potężnych,zjadających ją na śniadanie używanych wzmacniaczy.Gdybym miał możliwość sprawdzenia,podjechania to tak.Na odległość-obawiał bym się raczej.
    Reasumując.Piecyk i kolumny- nowe.Ponad tysiąc zł. za podstawowy model cd-ka,nie!

0
  • #8 01 Mar 2013 09:09
    babeo
    Poziom 12  

Pisząc o wymaganiach podaję je po to by ograniczyć dyskusje.
    Sprzęt ma przeznaczenie do nowego salonu, nie wyobrażam sobie wstawiania 20 letniego wzmacniacza.
    Może w Waszym odczuciu stracę na tym, ale trudno. Takie są wymagania i proszę skoncentrować się tylko na nowym sprzęcie.

0
  • #9 01 Mar 2013 11:19
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Do Twoich potrzeb
    Dali Zensor i Harman 980

0
  • #10 01 Mar 2013 11:27
    kwiatkowski1979
    Poziom 10  

Nie da rady skompletować dobrego zestawu razem z cd za te pieniądze.Więcej zyskasz jakościowo kupując dobry amplituner i dobre kolumny i podłączysz przyzwoite DVD.Zawsze za jakiś czas możesz dokupić cd,a może trafi ci się używany o wyglądzie nowego.Natomiast jeżeli teraz w budżecie 3000zł jedną trzecią stanowić będzie nowy cd to efekt będzie taki: będziesz miał słaby amplituner,bardzo słabe podłogówki(bo monitory byś kupił niezłe) i bardzo przeciętny odtwarzacz cd.Ale wszystko będzie NOWE,to fakt.Więc jeżeli tylko o to ci chodzi to kup cokolwiek co ci pasi w tych pieniądzach,wszystko zagra przeciętnie.Wystarczy ceneo,rady z dody elektrody wiele nie wniosą.

0
  • #11 01 Mar 2013 11:34
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Całkiem śmiesznie napisąłeś.
    To oznacza że Twoja rada też nic nie wnosi....
    Czyli nie ma Twojego wpisu !

0
  • #12 01 Mar 2013 11:46
    babeo
    Poziom 12  

Kolego kwaitkowski1979, prosiłem o odniesienie się głównie do wyboru z 3 zestawów lub innych nowych. Rozumiem, że wg ciebie to wszystko jedno i to samo i mam wybrać to co żonie się bardziej spodoba wizualnie?

0
  • #13 01 Mar 2013 13:44
    kwiatkowski1979
    Poziom 10  

Natomiast gdybym był w tzw.twojej sytuacji,gdybym chciał osiągnąć kompromis wielopłaszczyznowy zakupił bym RS-500(1100zł) plus CD-S300(980zł) lub, choć nie jestem fanem,ale to dobry sprzęt-HK3390(1300) i HD980(790).Razem za zestaw około 2100(ceny z ceneo).Na kolumny zostaje 900 złotych.Piękne,chwalone tonsil siesty podstawkowe to koszt około 800złotych więc jak w mordę.Pozostaje je na czymś postawić ale to nie powinien być zasadniczy problem.Za podaną przez ciebie kwotę masz nowy,markowy,wydajny prądowo sprzęt o wysokich walorach estetycznych oraz dopracowane,dobrze wykonane kolumny. Kupno nowych kolumn podłogowych za 900zł to raczej nieporozumienie.Natomiast,by moja wypowiedź dotyczyła w całości pytania twego powiem tak:Jeżeli grożono by mi śmiercią i zmuszano do kolumn podłogowych to wziął bym magnaty monitor supreme 1000 (cena około 1000 za 2szt) bo jako tako wyglądają i może jako tako grają.Natomiast nie czarujmy się.Dobrze ustawione dobre monitory zbudują niezłą scenę i przekażą większość detali odsłuchiwanych utworów natomiast tanie podłogówki wykonane dla dobrej ceny zapewne pogubią się i zawiodą słuchacza niemiłosiernie.Siesty zawsze sprzedasz i za czas jakiś gdy uzbierasz więcej pieniędzy,przyjdzie czas na przyzwoite podłogówki.Oczywiście może się okazać,że w zupełności wystarczają tobie małe siesty(wcale nie takie małe).Ja mam pokój 4*5 i choć uparłem się na maestro 180 to wiem ,że w zasadzie 4*6/6,5 metra to dopiero przestrzeń odpowiednia. Tak bym to rozwiązał ja.Dziękuję za uwagę.

0
  • #14 01 Mar 2013 15:08
    babeo
    Poziom 12  

A wspomniane przeze mnie Pylon Pearl są aż takie złe?

Zawsze jest opcja Denon RCD-M39 + SC-M39, połowa ceny w kieszeni, ale mamy za to sprzęt na którym nie będziemy oczekiwać nie wiadomo czego. Może takie coś... hmmm

0
  • #15 01 Mar 2013 15:49
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Zdecydowanie lepsze Dali Zensor

0
  • #16 01 Mar 2013 16:26
    RADUL
    Poziom 21  

Pylony nie są takie złe - ale sklep LOCO, w przeciwieństwie do Dali nimi nie handluje...

0
  • #17 01 Mar 2013 18:20
    kwiatkowski1979
    Poziom 10  

Zaś gdybym podszedł do tego po ludzku,nie patrząc na żadne dumping factor,THD,pobór prądu,stosunek sygnału do szumu i chciał kupić raz a dobrze i się nie rozdrabniać mając trzy tysiące to pewno kupił bym to co jest uznawane za przyzwoite i tak by kolumny brzmieniowo i estetycznie nie kłóciły się z elektroniką ani z otoczeniem.Amplituner onkyo tx-8255(1100zł) do tego cd dx-7355(1000zł).Za resztę masz kolumny jamo s506-dwudrożne lub wspomniane wyżej magnaty(trzy drogi).Może lepiej wybrać dwudrożne w tej klasie cenowej.Prostsza zwrotnica,mniej do spaprania.Dużego wyboru naprawdę nie ma za te pieniądze,te kolumny najmniej rzucają się w oczy,a to już duży plus.Pozostaje ocena wzrokowa,waga kolumny ,wykonanie itp.Te kolumny są popularne więc nie ma problemu z dostępnością w marketach i mniejszych sklepach ze sprzętem.To nie elitarny tonsil ;) Ale pewnie w Danii też nie można kupić duńskich kolumn a Angole dotykają swoje tannoye dopiero jak im kurier przywiezie.
    Jedno jest pewne.I tak będzie to lepiej grało niż zestawy kina domowego na "kolumnach" prism,yamaha czy innych tam dokładanych do tej zaawansowanej elektroniki 5*100 watów,które przecież kosztują często ponad 3000zł.
    Jeżeli bierzesz pod uwagę tę wieżę denona rcd -m39,to nie wiem po co ja to piszę?Przed chwilą chciałeś stereo.Mam do sprzedania radiomagnetofon sony.Zaoszczędzisz 2900zł.

0
  • #18 02 Mar 2013 03:09
    fomadron
    Poziom 12  

kwiatkowski1979 napisał:
    plus CD-S300(980zł)
    to bym sobie darował. Słuchałem tego CD na A-S700 i gra zdecydowanie gorzej od CD-S700. Dźwięk jest zbity, nie buduje sceny. Koncert Bonamassy rozpłynął się dopiero na modelu 700. Sam byłem zaskoczony.

Kolego babeo. Do 3000 zł ciężko Ci będzie coś sensownego dobrać na pełnowymiarowych klockach. Na to potrzebujesz 5-6 tys. Jeżeli zależy Ci na jakości, czystym dobrym brzmieniu to bierz w ciemno jednego z nowych Pianocraft'ów Yamahy.

0
  • #19 02 Mar 2013 12:32
    kwiatkowski1979
    Poziom 10  

To prawda.A kolumny zawsze można dokupić lepsze...

1
  • #20 04 Mar 2013 13:02
    babeo
    Poziom 12  

W zestawach typu Pianocraft przeszkadza mi mała ilość wejść. Najczęściej jedno analogowe. W Denonie M-30 jest analogowe + optyczne.

o podłączenia mam: dekoder, dvd i konsole...

Jaka będzie różnica w dzwięku przy połączeniu:
    1) dźwięk z dvd po cinch do np. takiego Denona
    2) z dvd po hdmi do tv i z tv optykiem do Denona?

0
  • #22 04 Mar 2013 13:18
    babeo
    Poziom 12  

A to DVD to w ogóle działa?
    Czytałem, że z divixami, z napisami się problemy.
    Na DVD w zestawie mi nie zależy, ma to być strikte do odtwarzania muzyki.

A Ty jaki masz model, że masz 3 wejścia?

0
  • #23 04 Mar 2013 13:23
    fomadron
    Poziom 12  

Kolego, DivX czyta część napisów ale to zależy od ich formatu. Ja sobie tym gitary nie zawracałem, bo na divix mam głównie bajki, a tak ponad 200 płyt DVD. Bajek również, bo lepszy dźwięk. Generalnie jest to dodatek. Do DivX'ów jest komputer i telefon komórkowy ;-) Moja N8 sobie fajnie z nimi radzi ;-) Ja mam model E600MKII i ten ma obsługę TAPE, MD i AUX. Brak wejść optycznych, bo to wzmacniacz analogowy.

Może coś takiego http://www.tophifi.pl/index.php?site=list&skey=products&produkt_id=1900&action=detail lub tańszego i DVD z DivX za 300 zł + używane NS-BP300 za 400-550 zł? ;)

Tu masz najniższy model z fajną tabelką porównawczą
    http://www.tophifi.pl/index.php?site=list&skey=products&produkt_id=1731&action=detail

0
  • #24 04 Mar 2013 13:43
    babeo
    Poziom 12  

DVD nie potrzebuję bo je mam.

Co do Yamahy, to masz szczęście, że jestem tolerancyjny bo normalnie na "innych normalnych forach" już by Cię ukrzyżowali za taką herezję :P a mianowicie w temacie dotyczącym stereo proponować amplituner i to 7.1

Podsumowując. U mnie podział muzyka/kino to 90/10 więc dlatego ma być stereo. DVD chcę podłączyć pod sprzęt bo dźwięk z lcd Samsungów prawie każdy wie, jaki jest ;)

0
  • #25 04 Mar 2013 13:59
    fomadron
    Poziom 12  

Przepraszam, ale najpierw pytasz o porządny sprzęt do grania - zobacz co napisałeś na początku. Później piszesz, że potrzebujesz zrobić z niego choinkę, to odpisałem co odpisałem. Mam dużą i małą Yamahę. Doradziłem Ci to, z czego sam jestem zadowolony jak i większość ludzi, bo w takiej cenie ciężko coś kupić tak dobrze grającego.

Rozważ wobec tego wymianę sprzętu lub tańszy amplituner z serii RS lub sam wzmacniacz serii AS. Ale oba nie mają wejść optycznych, bo to sprzęty analogowe i nie ma dodatkowych dekoderów cyfrowych. Te są w amplitunerach kina domowego. A nawet LAN tam znajdziesz, więc sobie spokojnie możesz podłączyć dysk sieciowy z mp3, divxa'mi etc. Przejście XBOX - RCA audio, kosztuje 15-40 zł na allegro. Sam takie nabyłem, bo czasem używam.

Za co mnie linczować? Zdecyduj, czego potrzebujesz.

0
  • #26 04 Mar 2013 14:09
    babeo
    Poziom 12  

Powtórzę. Ma to być sprzęt w 90% wykorzystywany do odtwarzania płyt CD, dlatego myślę o konfiguracji: Pioneer A-20-K + Pioneer PD-10-K + Kolumny Pylon Audio Pearl

Minusem zestawu mikro jest to, że chce by pod sprzęt był podpięty dekoder tv, okazjonalnie dvd i bardziej okazjonalnie konsola.

Ja jestem zdecydowany 100% na stereo, dlatego wzmacniacz ma być stereo a nie kina domowego (lincz byłby właśnie za to, większość audiofilii powie Ci, że nie da się słuchać stereo na kinie domowym).

Czy abstrahując od wejść. Czy taki Denon M-39 czy jakiś PianoCraft zagra lepiej niż wspomniana konfiguracja Pioneera i Pylona?

0
  • #27 04 Mar 2013 14:16
    fomadron
    Poziom 12  

Też jestem stereo i też nie kupiłem kina domowego, bo wg mnie nie grają... ale tu się już nie wypowiem, bo nie znam sprzętu, który wymieniłeś. Co do głośników, to wybieram się na odsłuch RLS. Może zahaczę jeszcze o STX jak dam czasowo radę ale po przygodzie z Tonsilem się zastanawiam...

0
  • #28 04 Mar 2013 14:55
    kwiatkowski1979
    Poziom 10  

Kolego fomadron.Gość potrzebuje wtyczek,nie stereo.Dobry amplituner stereo kosztuje min.1500 a kolumny też MINIMUM tyle.Jak się rozejrzeć po nowym sprzęcie to w tych pieniądzach są może trzy możliwości.Masz yamahę znasz tonsile. Mam to samo.Kolega ma salon i potrzebuje wtyczek,nie sprzętu.

0
  • #29 04 Mar 2013 15:04
    fomadron
    Poziom 12  

Chciałem dobrze, wyszło jak zwykle ;-) a Tonsile zmam. Kupiłem Siesty Sat. Po 15 minutach odłączyłem, spakowałem i odesłałem do Tonsila.

0
  • #30 04 Mar 2013 15:08
    kwiatkowski1979
    Poziom 10  

Nie żartuj!
    Ja chciałem kupić.Co z nimi nie tak?

0