Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Canon ir2018 - Zacinanie się kartek

piterek1403 22 Feb 2013 09:30 3333 9
 • #1
  piterek1403
  Level 9  
  Witam mam taki problem że od jakiegoś czasu w kserze zacina się co jakiś czas kartka papieru nie ma reguły czy to 4 czy 6 czy 10 strona i pojawia się komunikat zablokowanie papieru. Dołączam fotkę w którym to miejscu ta kartka się zacina i przy każdym zacięciu kartki jest w tym samym miejscu. Proszę o porady i jak rozwiązać ten problem. Z góry dziękuje za wszelkie podpowiedzi i Pozdrawiam!

  Canon ir2018 - Zacinanie się kartek
 • #2
  anty35
  Level 26  
  Musisz zwrócić uwagę czy czujnik nie wypadł lub nie został wyrwany, popatrz czy są wszystkie i czy nie ma tam jakiegoś kawałka papieru.na drodze.
 • #3
  piterek1403
  Level 9  
  A gdzie znajdę ten czujnik ?
 • #4
  TECHNO-PRINT
  Level 20  
  Wskaźnik czujnika znajduje się za rolkami wyprowadzajacymi, a żeby dostać się do czujnika to musisz pościągać obudowy najpierw tą, na której lądują kopie a potem tą z tyłu.
 • #5
  patrykrsl
  Level 16  
  Zacznij od najprostszej rzeczy czyli zobacz palcem jak odbija ten czujnik
  Canon ir2018 - Zacinanie się kartek
  Jeśli jest wszystko ok to proponowałbym wyciągnięcie elementu grzejnego na zewnątrz i przejrzenie tamtych czujników a konkretnie ich flag jak dla mnie to na 80 % tam tkwi przyczyna ponieważ w elemencie grzejnym zostaje kartka. Jak wyciągnąć polecam SM jest tam dosyć rozbierania, trzeba wiedzieć gdzie co i jak :)
 • #6
  leeart

  Level 34  
  A jak obraz gdy zatnie kartkę, jest przesunięty? W tych kopiarkach często wymienia się sprzęgło na rejestracji oraz poboru papieru. Oczywiście zanim zaczniesz wymieniać sprawdź ten czujnik czy sie już za bardzo nie starł i sprawdź utrwalanie czy prawidłowo obraca sie folia. Po za tym ile maszyna ma kopii?
 • #7
  piterek1403
  Level 9  
  Ten czujnik odbija dobrze wraca na swoje miejsce i też przedmuchałem ten czujnik ale problem problem pozostaje nadal. Nie jestem w tym doświadczony może macie jakieś szczegółowe instrukcje jak dostać się do tych czujników (flag) bardzo bym był wdzięczny Pozdrawiam
 • #8
  copyman
  Photocopiers specialist
  Jaki przebieg ma ta kopiarka ? Może elementy fusera są powoli do wymiany i na nim właśnie kartki mają opóźnienie i stąd te zacięcia ?

  C.
 • #9
  cezar80
  Level 27  
  Musisz wyciągnąć piecyk, czyli demontujesz drzwiczki, klapke z prawej strony i odpinasz. Zapewne ten czujnik w układzie grzewczym.
 • #10
  m_wozniak
  Level 16  
  ple,ple,ple - wydrukuj error/log raport to dowiesz się co było powodem zatrzymania, konkretnie który czujnik wywołał błąd. Po nim można wywnioskować co było przyczyną. Jeśli idzie kopiowanie w serii kilku czy kilkunastu kartek to taki skutek może dać zarówno niewyciągnięcie papieru z kasety jak również zbyt wolno obracająca się folia utrwalania. Po analizie raportu możesz zorientować się co statystycznie najczęściej powodowało zacięcia. Raport drukuje się w trybie serwisowym.