Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

instalacja antenowa dvb-t na 4 tv ,dwa dekodery viva hd 95

KRISFAN 22 Lut 2013 11:18 2151 6
  • #1 22 Lut 2013 11:18
    KRISFAN
    Poziom 9  

witam
    proszę o poradę jak podłączyć antenę do trzech tv , z tym że jeden jest z MPEG-4, a dwa CRT , Antena telewizyjna UHF Dipol 44/21-69 Tri Digit
    dwa tv crt podłączone do dekodera viva hd 95 memo które posiadają opcje zasilania wzmacniacza przy antenie ,dokupiłem również splitter RSAT-6 5-2400MHz z możliwością zasilania wy/we .
    Pytanie. Czy mogę podłączyć zasilanie z dwóch dekoderów viva przez splitter do anteny.
    wzorowałem się na schemacie na stronach dipolu ładnie rozrysowane , schemat na 4 tv ,jest jakiś wzmacniacz przed splitterem,ale to chyba dotyczy anteny bez wzmacniacza.
    http://www.dipol.com.pl/uniwersalne_schematy_...iemnej_telewizji_cyfrowej_dvb-t_bib213.htm#03

0 6
  • #2 22 Lut 2013 12:15
    andrefff
    Poziom 36  

Na początek to odpowiedz sobie, czy wzmacnianie sygnału jest konieczne. Do nadajnika na Ślęży nie masz wcale daleko. A jeżeli naprawdę musisz to rozdziel sygnał w ten sposób. Link
    Zasilanie z dekoderów musi być wyłączone.

0
  • Pomocny post
    #3 22 Lut 2013 14:01
    _cheetah_
    Poziom 37  

KRISFAN napisał:
    ,dokupiłem również splitter RSAT-6 5-2400MHz z możliwością zasilania wy/we .
    Pytanie. Czy mogę podłączyć zasilanie z dwóch dekoderów viva przez splitter do anteny.
    Używając tego rozgałęziacza możesz. Ale:
    • jeśli zasilanie będzie realizowane napięciem +5V z dekodera(ów), a na rozgałęźniku będzie strata napięcia zasilania rzędu ~0,6V, więc napięcie na wzmacniaczu antenowym będzie wynosić mniej więcej 4,4V. Pytanie jest teraz takie, czy wzmacniacz który użyjesz będzie poprawnie pracował z takim napięciem. Zakładam, że będzie to wzmacniacz, który nominalnie przeznaczony jest do zasilania z +5V.
    • a co będzie, jak wyłączysz dekodery - wtedy może nie być zasilania podawanego na antenę (nie wszystkie dekodery wystawiają +5V w stand-by), a na TV nie będzie odbioru. Może lepiej, jeśli już w ogóle jest temat wzmacniacza w antenie, wpiąć jeden zasilacz antenowy z separatorem na wejściu rozgałęźnika i po kłopocie.
    • po co użyłeś rozgałęźnik 1/6, kiedy masz trzy odbiorniki (choć w temacie napisane jest, że 4.)? Masz niepotrzebną stratę sygnału.
    KRISFAN napisał:
    jak podłączyć antenę do trzech tv
    A jaką masz tę antenę - z symetryzatorem czy ze wzmacniaczem?

KRISFAN napisał:
    wzorowałem się na schemacie na stronach dipolu ładnie rozrysowane , schemat na 4 tv ,jest jakiś wzmacniacz przed splitterem,ale to chyba dotyczy anteny bez wzmacniacza.
    schemat standardowy, jedynie wzmacniacz na nim zasilany jest bezpośrednio z sieci.

0
  • #4 22 Lut 2013 18:44
    KRISFAN
    Poziom 9  

w temacie napisałem 4 tv ponieważ w niedalekiej przyszłości planuję podpiąć 1 lub 2 telewizory - dla tego splitter ma 6 wyjść .
    wzmacniacz wykorzystałem z szerokopasmowej anteny sprawny LNA-177 HFO 12v nie wiem czy jest odpowiedni do sygnału cyfrowego na starej antenie szerokopasmowej przy mglistej ,śnieżnej pogodzie występowało "kratkowanie" obrazu jakość i sygnał na poziomie 50-60%.
    sygnał odbieram z kotłów śnieżnych 66 70 km. w linii prostej teren górzysty
    dziś od rana montaż anteny i okablowania - ekstremalne warunki , ale fajnie było .
    chciałbym wyeliminować dodatkowe zasilacze skoro mam wy. napięciowe z dekodera , raczej ten wzmacniacz się nie sprawdzi przy tym zasilaniu .
    być może spróbuję z powrotem założyć sam symetryzator lub zasilę wzmacniacz z jednej gniazd przy tv podłączonego do zasilacza. Oryginalnie w antenie był symetryzator.
    Czy splitter jest odpowiedni.
    Ze Ślęży nie mam szans odebrania góra zasłania.Proszę o poradę sugestię co zrobić .

Dodano po 2 [godziny] 24 [minuty]:

Po uruchomieniu instalacji 40-60% jakość sygnał ,warunki ekstremalne śnieżyca i wiatr ,coś jeszcze trzeba poprawić -myślę że nad ustawieniem anteny trzeba popracować , bo to kierunkowa z możliwością regulacji kąta pochylenia.

0
  • #5 22 Lut 2013 19:12
    _cheetah_
    Poziom 37  

@ KRISFAN:
    Odbierz PW
    :D

0
  • #6 22 Lut 2013 21:17
    LeDy
    Poziom 43  

_cheetah_ napisał:
    KRISFAN napisał:
    ,dokupiłem również splitter RSAT-6 5-2400MHz z możliwością zasilania wy/we .
    Używając tego rozgałęziacza możesz. Ale:[*] jeśli zasilanie będzie realizowane napięciem +5V z dekodera(ów), a na rozgałęźniku będzie strata napięcia zasilania rzędu ~0,6V, więc napięcie na wzmacniaczu antenowym będzie wynosić mniej więcej 4,4V. Pytanie jest teraz takie, czy wzmacniacz który użyjesz będzie poprawnie pracował z takim napięciem. Zakładam, że będzie to wzmacniacz, który nominalnie przeznaczony jest do zasilania z +5V.
    [*] a co będzie, jak wyłączysz dekodery - wtedy może nie być zasilania podawanego na antenę (nie wszystkie dekodery wystawiają +5V w stand-by), a na TV nie będzie odbioru. Może lepiej, jeśli już w ogóle jest temat wzmacniacza w antenie, wpiąć jeden zasilacz antenowy z separatorem na wejściu rozgałęźnika i po kłopocie.
    Ty jak zwykle piszesz te swoje teorie. Na normalnym rozgałęźniku indukcyjnym strata 0,6V? Na kawałku drutu taki spadek? Poza tym nawet przy napięciu 4,4V wzmacniacz będzie działał tylko jego wzmocnienie będzie mniejsze. Opisywane już na elektrodzie. Śmiało możesz mieć włączone zasilanie z dwóch dekoderów i nic się nie stanie.

_cheetah_ napisał:
     @ KRISFAN:
    Odbierz PW
    :D
    Nie potrafisz bronić swego na forum? Będziesz mu na PW wciskał kit o 0,6V?

0
  • #7 22 Lut 2013 22:34
    SP5ANJ
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam.

Przypominam, że to Forum służy temu, aby tu w działach - podpowiadać/wypowiadać się czy wyrażać własne propozycje wyjścia z "problemów" tu "wypowiadanych" - powinien być wypisany na tym właśnie Forum a nie na PW..

Jeżeli jest chęć odpowiedzi na PW - to temat ZAMYKAM .

Pozdrawiam.

instalacja antenowa dvb-t na 4 tv ,dwa dekodery viva hd 95

0