Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra G 1.6 16V - Wymiana uszkodzonego zbiornika spryskiwaczy.

romkwie 22 Lut 2013 14:16 3789 2
  • #1 22 Lut 2013 14:16
    romkwie
    Poziom 13  

Znalazłem tutaj na forum podobny temat lecz dotyczący Astry G 1.6 8V.
    Chodziło o wymianę wężyka spryskiwaczy. Nie dotyczy on jednak Astry G 1.6 16V. Zbiornik w 8V jest (z tego co zauważyłem na załączonej tu fotce) po prawej stronie auta w okolicach prawego nadkola. W modelu 16V jest natomiast po lewej stronie.Silnik 16V jest (że tak powiem) bardziej upchany i nie da się naprawić zbiornika bez dostępu do niego.Z komory silnika nie ma dostępu i nic nie widać.
    Jak to wygląda w 16V? Co i jak należy zdemontować, by zobaczyć uszkodzenie zbiorniczka? Może ktoś dysponuje jakąś fotką lub schematem dotyczącym usytuowania zbiornika w Astrze G 1.6 16V - zbiornik po lewej stronie.

• #2 23 Lut 2013 15:49
    kacper082
    Poziom 18  

Dokładnie nie wiem jak jest w Astrze, ale w Corsie C musisz zdjąć wycieraczki, odkręcasz je kluczem 14, po wcześniejszym zdjęciu plastikowych zaślepek, następnie zdejmujesz podszybie, a przynajmniej lewą część od kierowcy (w Corsie C podzybie jest dzielone), zdejmujesz silnik wycieraczek razem z mechanizmem, tam masz dwie albo trzy śrubki. Dopiero wtedy masz dojście do zbiornika. Chyba nic nie pominąłem.

• #3 03 Maj 2014 19:03
    romkwie
    Poziom 13  

Witam.
    Okazało się ,że zbiornik nie przecieka tylko jest po prostu małej pojemności i szybko robi się pusty. Jeśli chodzi o dostęp do zbiorniczka to należy zdemontować lewe koło, nadkole i ukaże się dopiero zbiornik.To by było na tyle.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME