Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

logitech g700 - czy bezpiecznie jest użyć bateri innego typu

akryl9296 22 Feb 2013 15:30 2664 6
    akryl9296
    Level 9  
    Witam!

Wydaje mi się, że dział jest odpowiedni, jeśli jednak sie pomyliłem - z góry przepraszam.

Sprawa odnosi sie do myszy Logitech g700. Zasilana jest baterią NiMH, jak to na niej pisze, AACS 1.2V min 2000mAh HR15/51. Jeśli ją wyjąc, wewnątrz slotu na baterię jest wyraźnie napisane "ONLY USE NiMH BATTERIES".
    Zakładam, że chodzi oczywiście o ładowanie baterii w taki a nie inny sposób. Pytanie moje więc jest, czy bezpiecznie będzie użyć baterii innego typu - np li-ion o takich samych parametrach - ale nigdy nie ładować jej w myszce? Większość takich i tak sprzedają w parach, a ładowarkę do nich mam. Gdy jedna padnie, po prostu zmieniałbym baterię zamiast ładować w myszce. Proszę o krótką informację czy mój tok rozumowania jest prawidłowy i czy można tak zrobić :D
    akryl9296
    Level 9  
    Dziękuję :] Jeśli jeszcze bym mógł zapytać, to jaka jest różnica w ładowaniu pomiędzy NiMH a Li-Ion? Skąd w ogóle tego typu ostrzeżenie?
    akryl9296
    Level 9  
    Po przeczytaniu wywnioskowałem, że chodzi o dwufazowe ładowanie Li-Ion. NiMH zapewne jest ładowany jednofazowo, więc wsadzenie Li-Ion do myszki ładujacej ten w sposób uszkodziloby akumulator, albo go nie naładowało jak należy. Spodziewałem się raczej, że myszka ulegnie jakiemus uszkodzeniu niż akumulator... ale miło wiedzieć. Dobrze prawię? :]
    DriverMSG
    Admin of Computers group
    Do obu typu akumulatorków potrzebna jest inna ładowarka. Nie wiem jak rozwiązano sposób ładowania aku w twoim modelu, ale przykładowo w myszce MX1000 z wbudowanym aku, układ odpowiedzialny za ładowanie znajduje się w samej myszce, a stację dokującą można zasilać dowolnym zasilaczem DC 6-9V.
    Aby coś więcej napisać, trzeba by rozkręcić myszkę i sprawdzić jej rozwiązanie sposobu ładowania.

Z drugiej strony patrząc. Myszkę podpina się do komputera kablem USB, więc i z niego zapewne można ją ładować, a z USB wychodzi zwykłe zasilanie 5V 500mA.
    Musi więc być jakiś układ w samej myszce.
    akryl9296
    Level 9  
    ...a patrząc jaki typ baterii wymaga myszka, doładowania Li-Ion się nie nada. A ja przynamniej nie zamierzam próbować, trochę szkoda pieniędzy na ewentualne uszkodzone akumulatorki. Dzieki za pomoc :)