Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop Toshiba, Windows Vista - po użyciu ComboFix zgłasza się GRUB

seafarer15 22 Lut 2013 15:44 951 1
  • #1 22 Lut 2013 15:44
    seafarer15
    Poziom 1  

Witam! Mam problem, z którym nie potrafię sobie poradzić bo w tych sprawach jestem totalnym laikiem. Sprawa wygląda tak, iż wczoraj uruchomiłem na dosyć leciwym laptopie ( windows vista ) program combofix. Program wykonał swoje zadanie, wyświetlił się raport w notatniku i komputer wyłączyłem. Po ponownym włączeniu pokazuje mi się czarny ekran z taką oto informacją: Minimal BASH-like line editing For the first word TAB lists possible command completions of a device/filename ESC at any time exhtr grub. Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu. Jeśli da radę - prostym językiem, krok po kroku.

0 1
  • #2 23 Lut 2013 04:51
    WojtasJD
    VIP Zasłużony dla elektroda

IMHO oznacza to tyle, że ten laptop nie miał fabrycznie Visty (skoro leciwy) i została zainstalowana piracka wersja a ComboFix się tym zajął :D

Spróbuj uruchomić Vistę:
    grub> find --set-root /bootmgr [enter]
    grub> chainloader /bootmgr
    grub> boot

alternatywnie zamiast /bootmgr można też (zakładając, że jest 'standard' -> folder systemowy to \WINDOWS):

grub> find --set-root /Windows/Boot/PCAT/bootmgr
    grub> chainloader /Windows/Boot/PCAT/bootmgr
    grub> boot

Przywrócenie kodu w MBR + sektora rozruchowego na zgodny z Vistą: spod uruchomionego O/S z włożonym nośnikiem Visty, wiersz polecenia uruchomiony jako administrator:
    V:\boot\bootsect /nt60 SYS /mbr
    (V: - przykładowa literka dla napędu CD/DVD z nośnikiem instalacyjnym)

lub startując z nośnika i z opcji odzyskiwania / wiersza polecenia: bootrec /fixmbr && bootrec /fixboot albo
    V:\boot\bootsect /nt60 SYS /mbr

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/wh...hat-are-system-recovery-options=windows-vista

0