Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Zlecę] wykonanie płytek wzmacniacza mocy wzmacniacza WS-303

Reenlam 22 Lut 2013 16:39 2730 17
  • #2 23 Lut 2013 20:10
    sylwek_b86

Poziom 15  

Chodzi o wykonanie pcb i zmontowanie ?

• #3 23 Lut 2013 20:56
    Reenlam
    Poziom 7  

No tak, o zrobienie 2 pcb i montaż podzespołów na nich.

• #4 23 Lut 2013 20:58
    sylwek_b86

Poziom 15  

Z uruchomieniem? Dlaczego Panu zależy akurat na kopi tego wzmacniacza?

• #5 23 Lut 2013 21:13
    Reenlam
    Poziom 7  

Mam wzmacniacz ws-303 i zepsuła mi się jedna z tych płytek, nie wiem konkretnie co na niej, ciężko to stwierdzić, dlatego chciałbym ją wymienić, a przy okazji poprawić jakość brzmienia, dlatego zamierzam wstawić 2 nowe płytki.

• #6 23 Lut 2013 22:36
    sylwek_b86

Poziom 15  

Zdaje sobie Pan sprawę, że zrobienie 2 nowych płytek wiąże się z dużym nakładem pracy, trzeba przerysować schemat, zaprojektować płytkę, wykonać płytkę, zmontować płytkę... Powiem Panu, że to przewyższa cenę tego wzmacniacza.... Polecałbym Panu kupić kit zlutować i Cieszyć się super dźwiękiem. Jest firma która robi bardzo dobre końcówki mocy na tranzystorach i układach scalonych, taniej będzie Panu wybebeszyć końcówkę i wstawić gotową innego rodzaju. Jeśli Pan jest zainteresowany nazwą firmy to proszę pisać mail: swinnet(malpa)interia.pl

• #7 24 Lut 2013 08:58
    pawel_aa
    Poziom 25  

sylwek_b86 napisał:
    Polecałbym Panu kupić kit zlutować i Cieszyć się super dźwiękiem. Jest firma która robi bardzo dobre końcówki mocy na tranzystorach i układach scalonych, taniej będzie Panu wybebeszyć końcówkę i wstawić gotową innego rodzaju. Jeśli Pan jest zainteresowany nazwą firmy to proszę pisać mail: swinnet(malpa)interia.pl

Akurat WS-303/503 to jedna z lepszych konstrukcji jakie dostaliśmy w spadku od francuzów. Pomysł wstawienia do tego wzmacniacza jakiegoś KITu jest niepoważny i zakrawa na zapędy niszczycielskie i szkodliwe.
    Autor tematu pytał mnie o te płytki już dawno, ale nie mam za bardzo czasu podjąć się tego zadania (obowiązki rodzicielskie). Widząc jednak jakich "mądrych" rad udzielacie koledze chyba się sprężę i zrobię mu te płytki.
    Autora tematu proszę o kontakt na GG.

• #8 24 Lut 2013 09:18
    sylwek_b86

Poziom 15  

Zależy na czym zależy właścicielowi, Jeżeli na jakości dźwięku a nie koniecznie na oryginalności sprzętu to włożenie sprawdzonego zestawu końcówki nie jest złym rozwiązaniem, nie mniej jednak fakt, jest to profanacja. Z punku ekonomicznego też lepiej by było wymienić na inną końcówkę zwłaszcza jeżeli nie wchodzi w grę naprawa istniejącej płytki. Ale jeżeli ktoś lubi brzmienie tego wzmacniacza i chce zachować go w oryginalnym stanie to jak najbardziej popieram zrobienie nowych płytek, w takich sytuacjach koszty to sprawa drugorzędna.

• #9 24 Lut 2013 10:29
    Wojtek44
    Poziom 27  

Ludzie co wy chłopakowi doradzacie.

Cytat:
    Mam wzmacniacz ws-303 i zepsuła mi się jedna z tych płytek, nie wiem konkretnie co na niej, ciężko to stwierdzić

Czyli poprostu jest uszkodzenie na jednej płytce. Nie NAJPROŚCIEJ ją naprawić???
    Będzie przy okazji najtaniej a brzmienia przez wymiane płytek na nowe nie poprawisz.

Skoro dla Ciebie "ciężko stwierdzić" co jest uszkodzone to daj to komuś co stwierdzi a nie wykonuj od nowa całej płytki.

Tam jest 5 elementów na krzyż.
    Nawet wymieniając je wszystkie!!!

Takie wzmacniacze naprawia się wymieniając wszystkie tranzystory, miernikiem sprawdzić resystory, przedzwonić diody i koniecznie wymienić PR'ki bo one tam często sprawiają problemy. Nic więcej.

• #10 24 Lut 2013 10:34
    sylwek_b86

Poziom 15  

zgadzam się z kolegą Wojtek44, Mogą być uszkodzone tranzystory końcowe a nie płytka. Poza tym z tego co widzę są na płytce 4 potencjometry, jak ktoś bez wzmacniacza ma ustawić je poprawnie? Skoro Pan nie potrafi naprawić płytki to tym bardziej nie ustawi Pan nowej i pewnie jeszcze bardziej się uszkodzi...

• #11 24 Lut 2013 10:35
    pawel_aa
    Poziom 25  

Wojtek44 napisał:
    Skoro dla Ciebie "ciężko stwierdzić" co jest uszkodzone to daj to komuś co stwierdzi a nie wykonuj od nowa całej płytki.

Przeczytajcie jeszcze raz, najlepiej ze zrozumieniem to, co napisał autor tematu.
    Dla ułatwienia pogrubię kluczowy fragment.

Reenlam napisał:
    Zlecę wykonanie płytek wzmacniacza mocy na nowych, markowych częściach do wzmacniacza Fonica WS-303.

Poza tym, jeśli płytki są bardzo zniszczone nie ma sensu grzebać się w niestabilnym układzie na płytce z odpadającymi ścieżkami. Lepiej zrobić nowe.
    Autor tematu widział gdzieś w necie zdjęcie mojego WS-303 z nowymi płytkami na porządnych częściach. Poszukuje kogoś kto zrobi podobne.
    Gdyby chciał naprawić albo wsadzić jakiś KIT założyłby inny temat a nie ten.

• #12 24 Lut 2013 10:48
    Wojtek44
    Poziom 27  

kolego pawel_aa
    bez urazy ale co w/g Ciebie mają zmienić "markowe częsci".
    Częsci albo działają albo nie.

To, że Ty sobie miałeś fantazję zrobić laminat od nowa to nie zachecaj do tego innych bo to NIC NIE ZMIENI.

Pomijając fakt, że ten wzmacniacz jest dobrej jakości taki jaki jest.

Autor NIGDZIE nie napisał, że ma rozgrzebane płytki tylko napisał:

Cytat:
    Mam wzmacniacz ws-303 i zepsuła mi się jedna z tych płytek, nie wiem konkretnie co na niej, ciężko to stwierdzić, dlatego chciałbym ją wymienić

gdzie wyraźnie pisze dlaczego chce płytki wymienić.

• #13 24 Lut 2013 11:12
    pawel_aa
    Poziom 25  

Autor tematu sam się do mnie zgłosił.

Ludzie ogarnijcie się, autor chce płytki na nowych dobrych częściach, a wy staracie się go nawrócić na jedyną słuszną drogę jaka wydaje się wam idealna dla niego samego.

Niech któryś z was podejmie się naprawy albo zrobi autorowi kit a nie udziela rad z którymi jak zwykle nie wiadomo co zrobić.

Wojtek44 napisał:
    Częsci albo działają albo nie.

Dochodzi jeszcze kwestia JAK DZIAŁAJĄ, ale przy takim podejściu dalsza dyskusja wydaje się być jedynie stratą czasu.

• #14 24 Lut 2013 11:15
    Wojtek44
    Poziom 27  

Czyli mam rozumieć, że w/g Ciebie mogą być części sprawne które tak działają, że nie działaja ;)

Z drugą częścią Twojego ostatniego zdania zgadzam sie całkowicie.

• #15 24 Lut 2013 11:23
    pawel_aa
    Poziom 25  

Wojtek44 napisał:
    Czyli mam rozumieć, że w/g Ciebie mogą być części sprawne które tak działają, że nie działaja :wink:

Dalej nie rozumiesz, nie chodzi o to CZY działają, tylko JAK. Rezystor rezystorowi nie równy, pocztaj o np. stabilności temperaturowej. Parametr ESR w kontekście kondensatorów też ci nic nie mówi? Jedni wolą w torze audio ćwierćwiekowe Elwy czy taniutkie Jamicony, inni wolą WIMY, Nichicony czy chociażby Samsungi. Bo nie są głusi.
    Zrób sobie kopie wzmacniacza Unitry na nowych teraźniejszych częściach, zdziwisz się mocno jak różnie gra od oryginału sprzed 20-kilku lat.

• #16 24 Lut 2013 11:34
    Wojtek44
    Poziom 27  

Kolego paweł_aa nie wiem jaki masz interes w robieniu tych płytek i za ile je wykonujesz ale to co piszesz mija sie poprostu z prawdą.

Ten wzmacniacz został zaprojektowany przez ludzi myślących i jest to dobra konstrukcja.

Co do parametrów elementów sa różne ale napisz prosze czym lepiej działa rezystor 10k markowy od rezystora 10k noname?

Jesli jeden jest srawny i drugi jest sprawny to oba będą działac identycznie.
    Są parametry takie jak szumy co mozna by w tym przypadku rać pod uwagę ale skoro został wzmacniacz zaprojektowany na takich to znaczy , że takie wystarczą.

Zastanów sie też jaki związek ma ESR kondensatora z praca w końcówce mocy wzmacniacza??

Chcesz zmienić rezystory, kondensatory i inne elementy na markowe na płytce wzmacniacza mocy która ma bardzo mały wpływ na brzmienie wzmacniacza podczs gdy cały tor przedwzmacniacza zostanie na rezystorach i tranzystorach szumiących i chcesz wmówić komus , że to poprawi brzmienie jego sprzętu??

• #17 24 Lut 2013 12:31
    398216
    Użytkownik usunął konto  
  • #18 24 Lut 2013 12:38
    Krzysztof L.
    Poziom 34  

Ej ! Ej ! Panowie! Co to za dyskusje???

Reenlam chce, to niech prosi o wykonanie tych PCB i to jego sprawa.
    Niech ktoś mu wykona, a on będzie zadowolony i kropka.
    Chce nowy laminat, kondensatory serii "gold", opory metalizowane, itp., to takie chce i już.

p.s. Wojtek44, nie przesadzaj. Są jeszcze rzeczy na ziemi o których nie wiesz do końca i nie rozumiesz, więc daj spokój.
    Oprócz czerni i bieli, jest jeszcze skala szarości - taka metafora.

-------------------------------------------------------------------------

Wracając do meritum; kol. Reenlam napisał:

Cytat:
    Zlecę wykonanie płytek wzmacniacza mocy na nowych, markowych częściach do wzmacniacza Fonica WS-303.

I on tak chce.

Pomoże mu ktoś?

Pawel_aa napisał:

Cytat:
    Autora tematu proszę o kontakt na GG.

Polecam.