Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elta 8892DVDP słaby odczyt DVD po wymianie lasera i zawyżone napięcia

michaljurski 22 Lut 2013 17:58 1107 2
  • #1 22 Lut 2013 17:58
    michaljurski
    Poziom 12  

Mam dość upierdliwy przypadke Elty, a niestety mało chyba tego wyszło, bo nie znalazłem takiego przypadku.
    Elta nie czytała dvd jest to model 8892DVDP. Czyszczenie nic nie dało, więc nie regulowałem nic PR-kami tylko nowy laser SF-HD60 z aukcji.
    Po jego założeniu miałem sytuację, że płyty DVD niektóre czytał, inne nie, a cd wcale, bo po ich włożeniu wyglądało jakby ślizgały się na talerzyku (odległość jak przy oryginale 6mm). Założyłem stary mechanizm, a nowy tylko laser i cd czyta w miarę dobrze, a przy DVD porażka dzieje się tak jak na filmiku:

Link

Nic się nie przegrzewa itd. Niepokoją mnie trochę napięcia na wtórnej stronie przetwornicy (CO-DPB118) szerokiego złącza CN4. Jeśli ufać opisom na pcb to powinno być kolejno:
    3,3V a jest 3,61V-3,75V (gdy laser odbija od płyty to spada do tego 3,61V
    5V a jest 5,28V-5,17V (analogicznie jak z 3,3V gdy laser odbija od płyty to spada do tego 5,17V)
    5V a jest 5,28V-5,17V (analogicznie jak z 3,3V gdy laser odbija od płyty to spada do tego 5,17V)
    2xMasa
    -12V a jest -13,9V (i skacze jak przy powyższych)
    +12V a jest +12,71V stabilne
    2xMasa
    5V a jest 5,29V (i skacze jak przy powyższych)

Czy jest takie napięcia są normalne w tym sprzęcie ? Czy może wymienić kondensatory po wtórnej jak w FAQ odnośnie 8883? Co może powodować takie zachowanie z płytami DVD ?

0 2
  • #2 22 Lut 2013 18:45
    ZbeeGin
    Poziom 38  

Napięcia są w porządku. Ten zasilacz tak ma. Napięciami 12V nie masz się co martwić bo zasilają tylko filtry audio.

Z filmu jasno wynika, że talerzyk masz krzywy. Płyta ma ponadnormatywne odchylenia góra dół. Widać to szczególnie przy jeszcze niskiej prędkości obrotowej. Dlatego DVD nie są czytanie poprawnie, bo wymaga to większej precyzji ogniskowania, a przy takich odchyłach jest to niemożliwe.
    Sprawdź czy pod górnym dociskowym talerzykiem nie przyczepił się jakiś element - tam jest magnes więc łapie wszelkie opiłki i drobne metalowe elementy.

0
  • #3 22 Lut 2013 21:20
    michaljurski
    Poziom 12  

Dziękuję. Faktycznie talerzyk krzywy. Szkoda, że nie można do oryginalnego silniczka założyć prostego talerzyka z zestawu z allegro bez przeróbek. Jak ogarnę coś w temacie (tzn przytnę chiński talerzyk na wysokość albo załatwię inny) to będę pisać.

0
  Szukaj w 5mln produktów