Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

focus 1.8 tddi - Wentylator chłodnicy chodzi non stop

22 Lut 2013 20:56 2889 9
  • Poziom 25  
    Witam trafił mi sie przypadek focusa który zaraz po uruchomieniu włącza wentylator na max,
    nie ma to związku z klimą bo sprawdzałem sprężarka wtedy nie pracuje.
    W sterowniku silnika status wentylatora I i II jest włączony a temperatura głowicy poprawna np. zimny silnik 14 stopni.
    Aktywacje włączają i wyłączają wentylator ale ponownie uruchomienie powoduje od razu start na nowo.
    Jakieś pomysły?
  • Poziom 7  
    Jeżeli masz jakiś komputer diagnostyczny podłącz go do samochodu i zobacz jaką temperaturę mają czujniki odpowiedzialne za odczyt temperatury jeżeli na zimnym silniku pokazują dużą temperaturę, to właśnie one są przyczyną.
  • Poziom 25  
    Mam czym diagnozować i pisze że temperature czujnik pokazuje prawidłowo.
  • Poziom 20  
    Może włączony nawiew na przednią szybę?
    Nie sugeruj się tym,że sprężarka nie pracuje tylko sprawdź czy klimatyzacja rzeczywiście jest
    wyłączona.
  • Poziom 25  
    NIe Nawiewu nie ma , zresztą sprawdzałem gdy dam na szybe rusza sprężarka wtedy.
    Odłaczałem już czujnik z klimy i nic sie nie zmienia, po uruchomieniu silnika startuje wentylator na max.
  • Poziom 15  
    Climatronic czy manual?
  • Poziom 25  
    Manual , wiem że tam startuje klima przy nadmuchu na szybe ale tak nie jest nastawione gdy dam na szybe słysze jak startuje sprężarka.
  • Poziom 15  
    Jaki rocznik? Schemat w dłoń i trzeba sprawdzać, poszukam może coś znajdę
  • Poziom 25  
    2001 Moje zdanie to klima nie jest sprawcą tej usterki.
  • Poziom 10  
    Witam czy zna ktoś odpowiedz na to pytanie bo u mnie jest ta sama usterka co kolega opisał