Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Belinea 106035. Indukcyjność dławika w pompie.

JP 17 Lut 2005 11:12 839 6
  • #1 17 Lut 2005 11:12
    JP
    Poziom 14  

Witam !
    Mam następujący problem z monitorem jak w temacie. Dostałem go z uszkodzonym tranzystorem w układzie pompy. (IRF634). Po wymianie na sprawny monitor ruszył, ale nie było regulacji szerokości obrazu. Obraz za szeroki i ze zniekształceniami. Regulacji z menu niema. Jednak po kiku minutach pracy wymieniony tranzystor padł. Okazało sie że radiator tego trazystora parzy. Zacząłem sprawdzac elementy pompy łacznie z dłaikiem. Pomiar jego indukcyjności wykazał ok. 82uH (!) Wydaje mi sie ze to ciut za mało. Jeśli ktos ma w posiadaniu taki monitor lub podobny i ma możliwosc pomiaru indukcyjności dławika w pompie to proszę o informacje. Oczywiscie prosze o sugestie co do uszkodzenia tego monitora.

Pozdrawiam JP.

0 6
  • #2 17 Lut 2005 11:59
    Connor MacLeod
    Spec od monitorów

Przy wymianie IRF trzeba jeszcze zwrócić uwagę na diodę i kondensator za diodą. A dławik możesz podstawić podobny. Nie mniej musisz odszukać uszkodzony tranzystor lub diodę od regulacji szerokości. Elementy te znajdują się po "drugiej stronie" cewki H względem HOT.

0
  • #3 17 Lut 2005 12:42
    JP
    Poziom 14  

Te elementy odpowiedzialne za "rozwalony obraz" posprawdzałem na ile to było możliwe, ale nic konkretnego nie znalazłem. Tranzystor regulacyjny wydaje sie byc dobry. Diody w układzie modulatora tez. Niepokoi mnie to grzanie sie feta w pompie.

0
  • #4 17 Lut 2005 13:14
    dariuszm2
    Poziom 34  

Cześć.
    To Zacznij wymieniać elektrolity w +B.
    Pozdrawiam.

0
  • #5 18 Lut 2005 04:46
    edberg
    Poziom 30  

jak wymienisz wszystko to zostanie ci trafo!!!
    pozdrawiam

0
  • #6 18 Lut 2005 10:04
    Connor MacLeod
    Spec od monitorów

-> edberg - Po czym wnosisz? Proponuję więcej poczytać.
    -> JP - powodem grzania tego IRF może być jeszcze niewłaściwe sterowanie lub uszkodzone elementy w obwodzie bramki.

0
  • #7 17 Mar 2005 17:56
    grafii1
    Poziom 17  

Ja miałem taki sam przypadek , po wymianie irfs634 na taki sam lub zamienny po czasie leciał . Okazało się że zła była pojemność za diodą 22uF/250V

0