Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ładowarka od hulajnogi elektrycznej podwyższenie napięcia ładowania

22 Lut 2013 21:37 2445 11
  • Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Szybka odpowiedź, to: bateria chyba "odchodzi" :D
    Możesz ją ładować przez żarowkę reflektorową 24V, to zmniejszy prąd ładowania, ale nie wiem gdzie masz pomiar napięcia ładowania, musi być już za żarówką- na zaciskach baterii.
    Bateria powinna osiągać 28,2 V i pewno da się to ustawić, ale trzeba widzieć schemat.
    Zalecane jest ładować prądem1/10 pojemności, to dotyczy ogniw ołowiowo kwasowych.
  • Poziom 38  
    Wiesz, dobrze było by ładować ładowarką dedykowaną, to przedłuża żywotność, to na przyszłość.
    Z opisu wynika, że bateria straciła już pojemność- wzrost rezystancji wewnętrznej.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 38  
    krzych510 napisał:
    To niby jest dedykowana bo w hulajnogach są akumulatory żelowe, w środku wygląda na ładowarkę impulsową ale dziękuje za odpowiedz czyli akumulatory do wymiany.
    A mam jeszcze jedno pytanie bo ta ładowarka jest niby do akumulatorów OD 18Ah czy to może być tym spowodowane?

Trochę może, (ładowanie przebiega większym prądem) dlatego pisałem o dedykowanej przez producenta hulajnogi. Lepiej, aby była ładowana 2x mniejszym prądem i dłużej.
    Generalnie jednak każda bateria ma skończoną ilość cykli ładowań.
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Na koniec, polecam zmierzyć napięcie pod koniec ładowania, może ładowarka jest uszkodzona- to się zdarza.