Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ładowanie baterii poniżej określonego % np80%

niesmialy83 22 Lut 2013 22:23 2199 2
  • #1 22 Lut 2013 22:23
    niesmialy83
    Poziom 9  

Poszukuję programu, rozwiązania, metody, aby bateria w laptopie NIE ładowała sie gdy ma w granicach 80-100%. Mam ACER Aspire 6930 Windows XP.
    Chodzi o to, że wieczorem korzystając z laptopa mam go podłączonego do prądu, a na noc zamykam klapę i automatycznie przechodzi w stan wstrzymania. Następnego wieczora podłączam zasilanie, otwieram klapę, naciskam przycisk i komp gotowy jest do pracy w 3 sekundy, no ale bateria w tym momencie zaczyna się ładować (niepotrzebnie, bo ma ok. 98%) Używam baterii tylko do podtrzymania laptopa w nocy jak jest "wyłączony"- uśpiony i w razie czego w dzień jak zabraknie prądu-jako UPS.
    Gdy po kilku dniach/tygodniach bateria osiągnie stan poniżej np: 80% albo i 50%(dobrze by było, aby można ustawiać dolna granicę) -wtedy dopiero chciałbym ja ładować, aby zmniejszyć ilość "cykli ładowania"
    Nie wyłączam laptopa przez funkcje menu start/wyłącz, bo czasem w ciągu dnia szybko muszę coś w necie poszukać i nie chcę czekać, aż uruchomi mi się system Windows XP(ok 2 min, może mniej)

0 2
  • #2 23 Lut 2013 08:57
    gallus [pl]
    Poziom 31  

Może sprawdź oprogramowanie od acera, mój lenovo ma takie oprogramowani choć działa ono nie do końca prawidłowo bo często gubi ustawienie aby nie ładował baterii puki nie spadnie poniżej 60%

0
  • #3 25 Lut 2013 15:45
    niesmialy83
    Poziom 9  

Ma, ePower Management, ale pod Win XP mi nie działa, oryginalnie była Vista, do danego modelu na stronie Acer nie ma aplikacji pod XP. Próbowałem od innego modelu, ale wyskakuje jakiś błąd podczas uruchamiania.

0