Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

dysk twardy i dziwny dżwięk

fisto 17 Lut 2005 11:56 1020 8
  • #1 17 Lut 2005 11:56
    fisto
    Poziom 18  

czesc wam dostał mi sie w łapki dysk samsunga 10gb niestety wydaje sie ze wszystko w pożadku tylko jedno mnie troszke powiem ze denerwuje dysk ten strasznie piszczy tzn od uruchomienia kompa nic nie słychac tylko piskliwa prace dysku nie jest to takie dosłowne piszczenie ale raczej piszczenie połaczone z dzwonieniem uzyłem programu do dysków hitachi aby sprawdzic jak on ma ustawiony poziom głośności okazało sie ze na maksa ale to chyba nie tu problem powiem tylko tyle ze ten dysk chodził na podkreconym celeronie chyba i pci było 41 moze to jest powodem tego dzwonienia dysk jest 100% sprawny problem jest tylko w dzwonieniu a uwierzcie denerwujące jest to gdy nie słyszysz całego kompa tylko piszcząco dzwoniący dźwięk dysku.

0 8
  • #2 17 Lut 2005 12:09
    trucksweb
    Poziom 11  

mam dokladnie ten sam problem takze z dyskiem 10 GB

0
  • #3 17 Lut 2005 12:38
    fisto
    Poziom 18  

własnie zauwazyłem ze to ma sie tylko wtedy jak podkrecony proce jak na normalnych ustawieniach to prawie nie brzeczy czyli 33 pci a poprzednio było 41 czy to znaczy ze dysk na 41 pracuje szybciej???

0
  • #4 17 Lut 2005 12:46
    Vizzle
    Poziom 21  

Tak dysk pracujesz szybciej, szybciej przesyła dane.

0
  • #5 17 Lut 2005 12:55
    fisto
    Poziom 18  

słyszałem ze na takiej magistrali moze wysiąśćczy to prawda ;/
    i jaka jest bezpieczna jesli to prawda

0
  • #6 17 Lut 2005 17:04
    trucksweb
    Poziom 11  

watpie aby tylko na podkrecanyc procesorach. moj nigdy nie byl podkrecony, a dysk piszczy:(

0
  • #7 17 Lut 2005 17:12
    czuga
    Poziom 23  

...moim zdaniem jezeli masz podkrecone PCI i w dodatku jest to juz ponad 40MHz, to pierwsze co nalezaloby to ustawic magistrale i mnoznik aby na PCI byl standard 33MHz, i zobacz jak wtedy zachowuje sie dysk...osobiscie wydaje mi sie ze to przetaktowanie jest tego przyczyna...oczywiscie jezeli dysk nie przeszedl jakis extremalnych doswiadczen...;)

0
  • #8 18 Lut 2005 11:42
    trucksweb
    Poziom 11  

przypomnialem sobie, ze ten dysk mialem takze na p 166 mhz i amd k6 200 mhz, i ten pisk takze na tych procesorach byl. to nie od plyty zalezy, widocznie te dyski maja cos w sobie , ze tak piszcza. w oststnim KS EXPERT pisze jak wyciszyc dysk, bardzo pomocne wyprobowalem i dziala, jest znacznie ciszej:>

0
  • #9 18 Lut 2005 16:17
    Damnian
    Poziom 34  

fisto napisał:
    słyszałem ze na takiej magistrali moze wysiąśćczy to prawda ;/
    i jaka jest bezpieczna jesli to prawda
    tak to prawda..bo jest to wymuszenie szybszego odczytu i zapisu....jak procek poleci na 100Mhz to w ten czas nie będzie to niczym grozic..było parę tamatow w tym związane...

0