Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakup taniej w eksploatacji drukarki do biura

23 Lut 2013 09:46 3393 15
  • Poziom 25  
    Chcemy w biurze kupić kilka tanich w utrzymaniu drukarek, wydruk głównie w czerni, bez zbędnych bajerów. Dobrze by było gdyby można było drukować na zamiennikach.
  • Poziom 27  
    A nie lepiej jedną sieciową np. HP LaserJet 2200dn lub podobne (Kyocera, Lexmark), starsze, po przeglądach serwisowych podziałają jeszcze mnóstwo czasu, tonery do nich mało kosztują, można je samemu regenerować
  • Poziom 16  
    DO biura, czyli będzie dużo druku, to polecam laserówkę lub jeżeli chcesz koniecznie atrament to coś z Brothera, zamienniki kosztują tak do 3 zł za sztukę
  • Poziom 11  
    polecam jakiegoś starszego lexmarka :)

sam mam t634 - niestety bez duplexy i dlatego zmieniam, ale... toner starcza realnie na 25000 /dwadzieścia pięć tysięcy/ stron /taki niby 32000 stronowy ;)/ i kosztuje jak się trafi 100 -200 pln - zamiennik na nowych częściach 170 pln.

co do trwałości... moja drukarka ma wydrukowane 2 600 000 stron - i ma się dobrze /fuser był pewnie kilka razy wymieniany, ale ja od kilkudziesięciu tys stron nie mam z nim problemów/ do tego lan... 40 stron na minutę.. wada - jest gabarytowa duża.
    pozdrawiam
  • Poziom 22  
    Witam

Dołączę się do tematu, poszukuję drukarki monochromatycznej laserowej do domu. W pracy drukujemy na HP LJ 2420, drukarka pracuje od 8 lat, wydrukowała już prawie 400 tyś stron i nie ma z nią żadnych problemów. Serwis co jakiś czas wymienia tylko zębatki, folię utrwalacza, panewki, rzadziej rolki pobierające - wszystko jest w niskiej cenie i możliwe do wymiany w domu nawet przez laika. Od pewnego czasu posiadamy również HP LJ P3005, jednak jest ona używana znacznie rzadziej i trudno mi powiedzieć o problemach z nią. Z tego co widzę jest szybsza, cichsza i wydruki są lepszej jakości. I nad nią właśnie się zastanawiam, na znanym portalu aukcyjnym są dostępne w cenie do 450 zł za drukarkę z duplexem.

Na temat HP mam dobrą opinię, ponieważ korzystam z nich codziennie w pracy, w innych lokalizacjach w zakładzie są jeszcze starsze konstrukcje, które również pracują bezproblemowo. Nie mam natomiast doświadczenia z innymi markami sprzętu. Proszę o opinię w wyborze, czy drukarka HP LJ P3005 będzie dobrym wyborem ? Koszty eksploatacji są również niezbyt wielkie, czy są one porównywalne do innych marek czy może w innej marce mogę liczyć na jeszcze większe oszczędności ?

Prośba o waszą wypowiedź czy dokonałem dobrego wyboru czy też porzucić markę HP i przejść do innego producenta. Z wymogów jakie stawiam to:
    - musi posiadać duplex
    - musi posiadać kartę sieciową

Chciałbym, aby wyraźnie drukowała drobne szczegóły, obecnie posiadam w domu HP LJ 8000, ale drobny schemat wydrukowany na niej jest niezbyt czytelny.
  • Poziom 26  
    HP LJ 3005 to ewolucja z modelu 2420.Ogólnie-bardzo wytrzymała maszyna,szybka i wydajna,szczególnie przy tonerach X.Tonery przyjazne w regeneracji,kwestia doboru odpowiedniej jakości proszku.
    Ze spraw eksploatacyjnych to oczywiście folia,panewki,koła napędy,rolki i separatory.
    Niestety,lubiły siadać formatery.Tutaj nie sprawdzisz w jakiej jest kondycji.Pewnych informacji mógłby udzielić dziennik błędów ale na pewno będzie skasowany
  • Poziom 22  
    A jakąś inną godną polecenia może ktoś zasugerować ? Formatter zapewne nie jest naprawialny, więc po jego awarii wymiana całego modułu lub drukarki, co raczej mija się z celem zakupu oszczędnej drukarki.
  • Poziom 26  
    HP LJ 1320-sprzęt nie do zdarcia.Wymianie podlega podstawowa eksploatacja.tonery dostępne i relatywnie tanie.
    Szukaj z końcówką DN
  • Poziom 27  
    Jak wcześniej wspomniałem, polecam HP LJ2200dn, kupiłem ją jako serwisowaną po leasingu. Używałem jej dosyć długo, cichutka, drukuje nawet na workach po cemencie, proszek na 5000str. kosztuje ok 10zł. Mam teraz Brother wielofunkcyjny, też laser ale to w porównaniu z HP, to jest traktor
  • Poziom 22  
    Ile stron wytrzymuje bęben światłoczuły ? Co ile uzupełnień proszkiem wymieniasz również bęben i pozostałe elementy kartridża ? Gdzie kupujesz sprawdzony proszek ?
  • Poziom 27  
    Proszek wymieniałem tylko dwa razy, kupowałem w sklepie w Katowicach (przy wylotówce na Bielsko). Bębna nie wymieniałem ani nic innego, bo nie było potrzeby. Co do reszty, pytaj serwisantów lub poszukaj nawet na elektrodzie, bo o niej pisano nie raz
  • Poziom 22  
    Witam

Po przejrzeniu ofert zastanawiam się nad drukarkami:

HP 2430
    HP 3005
    HP 2300

Czy możecie którąś z tych polecić ? Na niekorzyść HP3005 przemawiają padające formatery. A co z pozostałymi dwoma modelami, 2430 oraz 2300, czy któryś jest w szczególności godny polecenia ?
  • Poziom 12  
    A jak duże przebiegi w skali miesięcznej robicie? Jaki format? Czy to ma być sama drukarka?
  • Poziom 22  
    Ta drukarka ma być w domu, więc w warunkach domowych nie mogę mówić o dużych przebiegach. Kilkadziesiąt czy może czasem kilkaset stron na miesiąc. A zależy mi na tym aby miała kartę sieciową do pracy w sieci z trzema komputerami oraz duplex przydatny w szczególności przy druku dużych dokumentów lub książek.

Dokumenty zazwyczaj drukowane na zwykłym papierze, choć czasem mogą zdarzyć się potrzeby wydruku na papierze o większej gramaturze. Bywa że drukuję również wzory płytek do termotransferu na śliskim papierze kredowym.
  • Poziom 12  
    HP 1606 DN albo którąś z używek, wymienionych przez kolegów wyżej.
  • Poziom 9  
    Cześć,
    Czy wiecie może czy na bazie HP LJ 1320 było zrobione urządzenie wielofunkcyjne?
    Mamy w firmie 1320 i faktycznie jest nie do zdarcia, a miesięcznie idzie ok 3000 stron.

Teraz potrzebujemy jakiegoś urządzenia wielofunkcyjnego mono z ADF i pomyślałem, że coś na 1320 będzie najlepsze :)

Chyba znalazłem - HP 3390 :)