Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Keyboard Casio WK-3800 - CASIO WK-3800, nie uruchamia się, reset pamięci?

23 Lut 2013 10:48 4485 6
  • Poziom 10  
    Witam serdecznie.
    Jestem w posiadaniu keyboardu CASIO WK-3800.
    Keyboard reaguje na przycisk POWER, tzn. podświetla się wyświetlacz i wyświetla komunikat "please wait" , a następnie po 2 sekundach wyłącza się zasilanie.
    Z tego co się dowiedziałem, że zdarza się często, że gdy ktoś nam wyłączy, albo braknie nam prądu podczas zapisu do pamięci ustawień użytkownika to często wiesza się pamięć. Wiem, że w serwisach wykonują w takim przypadkach reset pamięci i to czasem pomaga. Moje pytanie brzmi jak zresetować taką pamięć? i która to może być?
    Czy trzeba mieć do tego programator czy wystarczy podać jakiś sygnał na jakąś nóżkę układu? Jeśli programator to czy znajdę taki do tych pamięci.

Poniżej zamieszczam schemat blokowy, gdzie są opisane pamięci znajdujące się w moim sprzęcie.

Pozdrawiam

Keyboard Casio WK-3800 - CASIO WK-3800, nie uruchamia się, reset pamięci? Keyboard Casio WK-3800 - CASIO WK-3800, nie uruchamia się, reset pamięci?
    ---
    Witam ponownie.
    Naprawa keyboard-ów nie jest widzę popularna na elektrodzie, ale może pomożecie od strony elektronicznej.
    Z tego co wyczytałem w instrukcji obsługi to pamięć użytkownika ma 4MB, także z tego wynika, że będzie to pamięć Flash LH28F320BFHE 32MBit. Może ktoś podpowie jak taką pamięć zresetować? Czy z tych pamięci, które są w układzie da się ściągnąć dane za pomocą jakiegoś programatora?

Moderowany przez _PREDATOR_:

Nie pisz posta pod postem!

• Poziom 42  
    W Flash znajduje się firmware.
    Ustawienia użytkownika mogą być przetrzymywane w EEPROM, której nie widać na schemacie blokowym.

W takich urządzeniach nieraz jest tryb przywrócenia ustawień fabrycznych z poziomu użytkownika (poszukać w instrukcji obsługi) lub jest to ukryte - opisane w instrukcji serwisowej
  • Poziom 10  
    Innych pamięci nie ma niż te co na schemacie blokowym. Gdyby cały czas pokazywało się please wait to wtedy można wejść w tryb serwisowy i wykonać reset jak również test wszystkich pamięci, ale niestety procesor po tych dwóch sekundach wyłącza zasilacz. Biorąc pod uwagę, że się wyłącza to wydaje mi się, że może uszkodził się główny firmware.

Mam pytanie do fachowców z dziedziny programowania pamięci - czy i jak da się
    skopiować zawartości tych pamięci?

Posiadam drugi taki sam - sprawny keyboard i może dałoby się przegrać programy z pamięci z jednego do drugiego?
  • Poziom 18  
    Jeśli chodzi o reset pamięci to tu przestroga na przyszłość...kopiuj wszystko co się da na inne nośniki. Druga sprawa to spróbuj uruchomić casio przy podłączonym instrumencie do komputera. W music data jest opcja resetu systemu.
  • Poziom 10  
    Witam.
    No właśnie pod komputerem się nie da, ponieważ organy się wyłączają po 2 sekundach, także nie da rady się połączyć przez usb.
  • Poziom 18  
    Spróbuj zasilić z baterii.
  • Poziom 10  
    Na baterii jest to samo zachowanie. Próbowałem wysterować na stałe zasilacz, aby napięcie było cały czas, ale procesor mimo to i tak się wyłacza, także przerywa mi łączenie przez usb.