Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Texa PolandTexa Poland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat Cordoba Vario 1,6 benzyna - Niskie obroty, jak jest zimny gaśnie

23 Lut 2013 12:10 4176 7
  • Poziom 8  
    Witam wszystkich.
    Od niedawna posiadam samochód Seata Cordoba Vario 1,6 benzyna i niestety mam problem z obrotami silnika. Jak auto jest zimne po odpaleniu go obroty sięgają około 500 i jak nie przytrzymam pedału gazu to niestety auto mi gaśnie. Po przytrzymaniu gazu na obrotach około 1500 przez 5 minut auto leciutko się rozgrzewa i przestaje już gasnąć, niestety obroty nadal nie są stabilne i wskazówka od obrotów lata sobie w zakresie 500 - 800 i tak już jest nawet gdy auto pochodzi już dłużej i jest rozgrzane.
    Auto było podłączane pod komputer zarówno rozgrzane jak i w stanie zimnym lecz nie wskazuje żadnych błędów.
    Dodaje, że auto dopiero co wróciło z przeglądu po zmianie wszelkich filtrów i oleju.
    Przeszukałem forum i niestety nie znalazłem podobnego wątku, a jazda tuż po odpaleniu jest dość uciążliwa gdyż auto na początku gaśnie.
    Proszę o kontakt co z takim fantem dalej zrobić i gdzie się udać (mechanika czy bardziej sprawy elektryczne to są).
    Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich.
  • Texa PolandTexa Poland
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Wyczyść przepustnicę i zrób adaptację.
  • Texa PolandTexa Poland
  • Poziom 8  
    Czyli mówisz, że jak wyczyszczę przepustnice i wykonam adaptacje to obroty w stanie zimnym podniosą się w okolice 800-900 i nie powinien gasnąć. Bo to w sumie jest mój największy problem z tym autkiem?
  • Poziom 8  
    Niestety czyszczenie przepustnicy nic nie dało, wkładana była nawet nowa i niestety bez zmian.
    Czy może być to wina wtrysków?Niestety nie znam się na tym więc moja wiedza jest nikła.

Dodatkowo chciałem dodać że są wyczuwalne delikatne drgania podczas dodawania gazu i to na różnych biegach (odczuwalne jakby auto nie dostawało regularnie paliwa).
    Proszę o wszelkie sugestie bo nie wiem co dalej z tym robić.
  • Poziom 16  
    Zamontowanie nowej nic ci nie da jak jej nie adoptowałeś.Sprawdź na starej wyczyszczonej zrobić adapt.ale najpierw wyzeruj ecu z wartości wyuczonych.
  • Poziom 8  
    Koledzy, a wie ktoś ile kosztuje taka adaptacja przepustnicy wraz z wyzerowaniem ecu z wartości wyuczonych?
  • Poziom 8  
    Niestety złe wieści.
    Przepustnica wyczyszczona i zaadaptowana nic nie pomogło. Na Komputerze typu VAS 50.... coś tam sprawdzony i wykryło błąd sondy lambda typu zbyt mały prąd grzania. Wymieniona sonda i nic nie pomogło samochód jak gasnął tak gaśnie i obroty na zimnym skakają.
    Czy ktoś wie gdzie dalej szukać tego typu usterki.