Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 306 Break (kombi) - wymiana tylnej osi

23 Lut 2013 12:48 2982 4
  • Poziom 8  
    witam, chciałbym się dowiedzieć czy tylna belka skrętna do peugeota 306 kombi jest taka sama jak z hatchbacka, lub sedana. Niestety mam takową belkę do wymiany (bliskie i mocne spotkanie z krawężnikiem), a znalazłem tylko belkę z hatchbacka. Z góry dziękuje za odpowiedź, pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    mam na myśli tylną oś, a naprawić jej się nie da, chyba że znajdę sam prawy tylny wahacz (oś koła jest skrzywiona, a sama jest niewymienialna), co jest praktycznie niemożliwe, bo nikt nie będzie rozłączał belki, żeby sprzedać sam wahacz. jeśli chodzi o oś to też wyprostować jej się nie da.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 1  
    kilof551 napisał:
    witam, chciałbym się dowiedzieć czy tylna belka skrętna do peugeota 306 kombi jest taka sama jak z hatchbacka, lub sedana. Niestety mam takową belkę do wymiany (bliskie i mocne spotkanie z krawężnikiem), a znalazłem tylko belkę z hatchbacka. Z góry dziękuje za odpowiedź, pozdrawiam

Jest to samo, różnią się tylko sztywnością drążków skrętnych. W kombi masz najsztywniejsze więc możesz włożyć od hatchback'a, ale na obciążeniu może z tyłu dobijać, chyba, że do belki od hb włożysz drążki skrętne od swojej wersji wtedy nie powinno być problemu. Zwróć jeszcze uwagę na hamulce jakie masz u siebie, a jakie są na belce od hb (bęben czy tarcze), no i nie pamiętam czy występowała belka z czujnikami abs.