Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot 306 Break (kombi) - wymiana tylnej osi

kilof551 23 Feb 2013 12:48 3336 4
    kilof551
    Level 9  
    witam, chciałbym się dowiedzieć czy tylna belka skrętna do peugeota 306 kombi jest taka sama jak z hatchbacka, lub sedana. Niestety mam takową belkę do wymiany (bliskie i mocne spotkanie z krawężnikiem), a znalazłem tylko belkę z hatchbacka. Z góry dziękuje za odpowiedź, pozdrawiam
    User removed account
    User removed account  
    kilof551
    Level 9  
    mam na myśli tylną oś, a naprawić jej się nie da, chyba że znajdę sam prawy tylny wahacz (oś koła jest skrzywiona, a sama jest niewymienialna), co jest praktycznie niemożliwe, bo nikt nie będzie rozłączał belki, żeby sprzedać sam wahacz. jeśli chodzi o oś to też wyprostować jej się nie da.
    User removed account
    User removed account  
    totalmadafaka
    Level 1  
    kilof551 wrote:
    witam, chciałbym się dowiedzieć czy tylna belka skrętna do peugeota 306 kombi jest taka sama jak z hatchbacka, lub sedana. Niestety mam takową belkę do wymiany (bliskie i mocne spotkanie z krawężnikiem), a znalazłem tylko belkę z hatchbacka. Z góry dziękuje za odpowiedź, pozdrawiam

Jest to samo, różnią się tylko sztywnością drążków skrętnych. W kombi masz najsztywniejsze więc możesz włożyć od hatchback'a, ale na obciążeniu może z tyłu dobijać, chyba, że do belki od hb włożysz drążki skrętne od swojej wersji wtedy nie powinno być problemu. Zwróć jeszcze uwagę na hamulce jakie masz u siebie, a jakie są na belce od hb (bęben czy tarcze), no i nie pamiętam czy występowała belka z czujnikami abs.