Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć głośniki 5.1 ze wzmacniaczem

affectpct 23 Lut 2013 12:53 2082 3
  • #1 23 Lut 2013 12:53
    affectpct
    Poziom 8  

Witam.

Posiadam wieżę składającą się z dwóch segmentów: Technics sh-eh60 wzmacniacz plus procesor dźwięku.

Do tego chciałbym podłączyć głośniki 5.1 marki sony (nie znam dokładnego modelu zestawu) w skład wchodzą:
    2 głośniki: ss-u10
    2 satelitki bez numerów
    centralka ss-cn10
    oraz subwoofer bez numerów. (gdyby ktoś kojarzył co to za sprzęt bardzo proszę o podanie numerów)

Nie bardzo wiem jak to podłączyć bo w wieży mam wejście surround ale są to wejścia chin che oraz jest ich tylko trzy.

Gdyby ktoś podał mi opis jak to zrobić będę bardzo wdzięczny.
    Jak podłączyć głośniki 5.1 ze wzmacniaczem Jak podłączyć głośniki 5.1 ze wzmacniaczem Jak podłączyć głośniki 5.1 ze wzmacniaczem

0 3
  • #2 23 Lut 2013 14:24
    wojtas wolf
    Poziom 10  

Witam,głośnik centralny i surround podłączasz kabelkami z końcówkami chinch do wzmacniacza,gorzej sprawa wygląda z tym subwooferem i małymi frontami gdyż nie wiem gdzie ma wejście ,a gdzie wyjście. Pomiędzy procesorem i wzmacniaczem powinna być wielożyłowa taśma ,której na zdjęciu nie ma.

0
  • #3 23 Lut 2013 16:51
    wojtas wolf
    Poziom 10  

Rozkręć sub-a i zrób zdjęcie środka,to może wiele wyjaśnić ,to tylko parę śrubek do wykręcenia.

Dodano po 2 [minuty]:

Co jest napisane na tych nalepkach cena?

0
  • #4 23 Lut 2013 22:16
    affectpct
    Poziom 8  

witam,
    kolega podłączył dwie kolumny pod suba, a suba pod wzmacniacz. Gra super fajnie ale przestrzennego dźwięku nie ma. Grunt z tym że dudni dosyć fajnie.
    Jeżeli podłącze dodatkowo centralke i dwa soprany sonego to będzie lepszy czy gorszy efekt?

Z tego co rozpoznaliśmy to są dwa sprzęty jeden sonego wyżej wymieniony a drugi jakiś no name ale gra dużo lepiej jak ten sony

0