Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wykulający się monitor PHILIPS

17 Lut 2005 12:42 921 10
  • Poziom 30  
    Witam! Mam problem z monitorem. Ma on już z 6 lat i z rok temu zaczeły pojamiać mu sie następujące objawy.

Czasem, gdy normalnie wszystko pracuje i nyby jest ok, ekran nagle zaczyna po bokach tak jak by drgać a potem się wykulać, wygląda jak by był klepsydrą. Obraz zostaje po bokach wykulony o wklęsły do środka ale na góże niema zmian.
    Gdy zaczne walić w monitor, to po paru udeżeniach wraca do normalnej formy. Co mogło się stać że tak się dzieje ??
  • Pomocny post
    Spec od monitorów
    Usuń zimne luty na tranzystorach umieszczonych na radiatorze, szczególnie TIP122.
  • Poziom 34  
    Cześć.
    Nie ma to jak dobre "walenie w monitor".
    Ale cóż na tej podstawie można wyciągnąć wniosek napisany przez Kolegę radoslaw13. Dodam, że jeszcze przy cewkach i dużych rezystorach.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 30  
    Siemka, tamten sposób działa i monitor chodzi jak należy. Teraz pytam się w imieniu kumpla.
    Ma monitor HYUNDAI i efekty wyglądają tak, że jak by się przegrzewa i wyłancza na 1s im spowrotem włancza, pochodzi z 3s i znów to samo.
    Krótko mówiąc, jak mu jest gorąto to są braki w dostawie prądu :P.
    To jest oczywiście moje stwierdzenie.
    Prosze o pomoc.
  • Poziom 17  
    zimne luty , poszukaj z dobrym oświetleniem i z kawałkiem lupy , jeśli monitor jest stary profilaktycznie wymień elektrolity w przetwornicy
  • Poziom 30  
    artkoz3 napisał:
    wymień elektrolity w przetwornicy
    Tzn ??? Gdzie ja tam mam przetwornice ?? Nic takiego niewidze... (Pisze kumpel)
  • Spec od monitorów
    Jak nie widzi przetwornicy - min. jedna - to powinien zająć się czymś innym a nie naprawiać monitory.
    A tak wogóle to co to za monitor - Hyundai trochę jest...
  • Poziom 30  
    Hiundaj: S570

Ale teraz mam nowy problem z monitorem, zrobił sie niebieski, to znaczy ma odcienie niebieskie. Co mam zrobić jeśli da się coś zrobić ??
  • Poziom 20  
    A co porządne walenie nie pomaga?....

Sądzę iż znowu masz zimne luty tym razem szukałbym w okolicach płytki kineskopu.
    Byc może przy ściąganiu (nakładaniu) lub waleniu w obudowę trochę się poluzowała - proponuje poprawić osadzenie płytki na szyjce kineskopu
  • Poziom 30  
    No niestety walnięcie niedziała (niemożna się odstresować :P)

Brat mówi że od czasu do czasu coś w nim strzela, co to może być. A tak w nawiasie, wszystkim tranzystorom poprawiłem luty.
  • Spec od monitorów
    Skoro strzela to pada (lub padł) trafopowielacz.