Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podział sygnału DVB-T na 4 tv

barti015 23 Lut 2013 13:13 4578 14
  • #1 23 Lut 2013 13:13
    barti015
    Poziom 10  

Witam serdecznie. Obecnie w domu mam podpięty 1 TV do naziemnej telewizji, ale oprócz tego mam w domu jeszcze 3 telewizory które chciałbym podpiąć. Tylko nie wiem co potrzebuje.. :( Załączam schemat obecnej instalacji i proszę o odpowiedź czego mi brakuje abym mógł podzielić sygnał. Dodam że to dom piętrowy 2 telewizory na piętrze i 2 na parterze. Proszę o pomoc. :)
    Antena skierowana na Gorlice, Komin Glinik

0 14
  • #2 23 Lut 2013 13:27
    voitek1
    Poziom 39  

Zakładając, że wszystkie TV mają DVB-T i MPEG4 (jeśli nie to potrzebujesz do nich STB).
    A na schemacie ???? to Link

0
  • #3 23 Lut 2013 13:31
    barti015
    Poziom 10  

Tak wszystkie TV mają DVB-T i MPEG4 :) I taki Rozgałęźnik TV czterodrożny R-4 Signal wystarczy?? Ja się na tym nie znam więc pytam :) I wtedy ten kabel z zasilaczem podpinam IN czy OUT?

0
  • #4 23 Lut 2013 13:35
    voitek1
    Poziom 39  

Tak. Do DVB-T wystarczy.
    Zasilacz - jak najbliżej anteny, np przed rozgałęźnikiem, albo bliżej...

0
  • #5 23 Lut 2013 14:19
    barti015
    Poziom 10  

Tylko że ja mam taki rozdzielacz w domu ale na 3 Tv i jak podepnę wszystko to nagle sygnał ginie. Może za słabe zasilanie?? Albo ja podłączyłem??
    przesyłam schemat instalacji na 3 tv jak ja to podłączyłem. proszę o pomoc

0
  • #6 23 Lut 2013 14:22
    voitek1
    Poziom 39  

Albo rozdzielacz padł (zdarza się i to nie rzadko), albo podłącz wzmacniacz...

0
  • #7 23 Lut 2013 14:27
    _cheetah_
    Poziom 37  

Jeśli to zwykły rozgałęźnik telewizyjny, to wtyczka antenowa od zasilacza antenowego ma być wpięta nie w telewizor (jak na obrazku), ale na wejście rozgałęźnika (kabel antenowy dochodzący od anteny). Potrzebne coś takiego: Link

0
  • #8 23 Lut 2013 14:31
    barti015
    Poziom 10  

ale zasilacz jest cały czas podpięty przy 1 Tv i działa poprawnie. A czy na tym schemacie wszystko jest Ok. bo się zastanawiam czy ten zasilacz nie ma być zaraz przy rozdzielaczu aa nie tak jak teraz mam zaraz przy TV?

Dodano po 2 [minuty]:

_cheetah_ aa możesz wykonać mi taki schemat żebym to widział :P ??

0
  • #9 23 Lut 2013 14:31
    voitek1
    Poziom 39  

voitek1 napisał:
    ...Zasilacz - jak najbliżej anteny, np przed rozgałęźnikiem, albo bliżej...

1
  • #10 23 Lut 2013 14:47
    barti015
    Poziom 10  

aa jeśli mam dekoder DVB-T który ma opcje zasilania anteny to wtedy potrzeba zasilacza czy nie??

0
  • #11 23 Lut 2013 14:50
    voitek1
    Poziom 39  

wzmocnienie sygnału powinno być jak najbliżej anteny - im dalej tym bardziej wzmacnianie są również zakłócenia/szumy. A zasilania, póki co, na STB nie ruszaj...

0
  • #12 23 Lut 2013 14:55
    barti015
    Poziom 10  

Ok :) Już wiem gdzie popełniłem błąd, tylko jest małe ale.... Cały ten rozdzielacz mam na polu koło anteny na balkonie i nie bardzo jak mam podpiąć tego zasilacza zaraz przy rozdzielaczu aa nie chce przeciągać wszystkich kabli do jednego pokoju.. :(
    ---
    a mógłbym to zastosować http://www.telmor.pl/Wzmacniacze_abonenckie_w...trojone/RTA-120,-140_aktywne_rozgalezniki_RTV zamiast tego Rozgałęźnika TV czterodrożny R-4 Signal. I zastosować taki schemat instalacji: Podział sygnału DVB-T na 4 tv Ułatwia mi to sytuacje podpięcia z tym zasilaczem :)

Moderowany przez _PREDATOR_:

Nie pisz posta pod postem/ scalono!

0
  • #13 23 Lut 2013 22:49
    LeDy
    Poziom 43  

_cheetah_ napisał:

Jeśli to zwykły rozgałęźnik telewizyjny, to wtyczka antenowa od zasilacza antenowego ma być wpięta nie w telewizor (jak na obrazku), ale na wejście rozgałęźnika (kabel antenowy dochodzący od anteny). Potrzebne coś takiego: Link
    Jest to tylko jeden ze sposobów. Podłączenie w każdym miejscu jest również dozwolone. Takich tematów są setki na elektrodzie więc po co każdemu z osobna? Szukać i czytać ale wtedy nie nazbierają ci "aktywni" punktów.

barti015 napisał:
    Tylko że ja mam taki rozdzielacz w domu ale na 3 Tv i jak podepnę wszystko to nagle sygnał ginie. Może za słabe zasilanie?? Albo ja podłączyłem??
    przesyłam schemat instalacji na 3 tv jak ja to podłączyłem. proszę o pomoc

Oczywiście prawidłowo tylko trzeba to co wielokrotnie opisywane. Czytaj!.
    Od zasilania się odczep.

0
  • #14 24 Lut 2013 00:20
    _cheetah_
    Poziom 37  

barti015 napisał:
    RTA-120,-140_aktywne_rozgalezniki_RTV zamiast tego Rozgałęźnika TV czterodrożny R-4 Signal.
    można, tylko wtedy trzeba sprawdzić, czy wystarczy sam rozgałęziacz aktywny z pasywną anteną. Bo dwa wzmacniacze to przerost formy nad treścią i proszenie się o kłopoty z odbiorem.

A przecież możesz zastosować rozgałęźnik z przejściem zasilania i masz wtedy zasilacz przy odbiorniku. RI-2/1 F1 albo RSI-03 TV/FM 1/2 czy coś podobnego. I po problemie.

0