Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ferguson Ariva 120 Combo - Brak sygnału z niektórych transponderów.

Sien8511 23 Feb 2013 14:35 6282 7
    Sien8511
    Level 2  
    Witam wszystkich serdecznie.

Z trzy lata temu wykonywałem dla mojej klientki instalację i przy okazji dostarczyłem jej wspomniany dekoder. Wszystko było "cacy" i przez długi czas był spokój. Niecały miesiąc temu zadzwoniła z prośbą, abym podjechał, bo potraciły jej się niektóre kanały z listy programów. Biorąc pod uwagę ilość czasu jaka upłynęła od chwili, gdy podłączałem sprzęt - niema się czemu dziwić...

Przyjechałem, pilot w dłoń i się zaczęło...

Dekoder nie wyszukiwał programów z niektórych polaryzacji, m.in. 11.488 z HB czy 11.186 z Astry. Programy DVB-T po przeszukaniu grzecznie zameldowały sie na liście.
    W ruch poszedł więc miernik i reszta zabawek.

Sygnał z 11.488 był stabilny na poziomie 10,5 dB przy 4.2 BER -5. Nie pomogło pominięcie diseq'a, ani wymiana konwertera. Podpięty posiadany akurat ze mną Opticum 4060 CX bez trudu odebrał 11.488. Zabrałem dekoder do domu i zmieniłem oprogramowanie.

Zaskoczyło. Dekoder potrzymałem w domu kilka dni i gdy już chciałem odwieźć do klientki okazało się, że kilka programów znów "zdechło", a paski sygnałowe na dekoderze świecą się na szaro i wskazują 40 i 10 odpowiednio dla siły i jakości sygnału. Dla zabawy zacząłem "bawić się" ustawieniami tp i konwertera. Dopiero przy zmianie ustawienia konwertera na "10450" lub "10600" uzyskałem sygnał. Oczywiście inne tp w tym wypadku padały...

Na wysłany do serwisu Ferguson'a mail otrzymałem odpowiedź, że wina leży po stronie... instalacji antenowej! Poradzili mi wezwanie profesjonalisty ze sprzętem pomiarowym... :D Na kolejne maile taktowny brak odzewu...

Mam więc pytanie, czy ktoś już spotkał się z takim problemem, czy jest na niego jakiś pewny, sprawdzony sposób, czy tylko pozostaje zmienić dekoder?

Jeśli post znajduje sie w niewłaściwym miejscu przepraszam i proszę o przeniesienie.

Pozdrawiam,
    Krzysztof.
    35mario1
    Level 26  
    Czy wykonałeś operację przywrócenia ustawień fabrycznych po załadowaniu softu ? Jeśli nie wykonaj przywrócenie, a następnie ponownie wyszukiwanie.
    Sien8511
    Level 2  
    Tak. Zmianę softu wykonałem wg. instrukcji. Ba... Zmieniłem później jeszcze soft na starszy, bo podejrzewałem, że soft może zawierać błąd. To nie przyniosło nic, wiec wróciłem znów na nowy.
    35mario1
    Level 26  
    A jakie są obecne ustawienia parametrów konwertera ?
    User removed account
    User removed account  
    LeDy
    Level 43  
    Ano te Arivy to na razie takie nie dopracowane i po każdej zmianie softu zalecają ustawienia fabryczne i wgrywanie nowej listy poprzez ponowne przeszukanie-blind scan. Nie zaleca się wgrywanie starych list . Gupie ale tak je.
    Sien8511
    Level 2  
    Ustawienia konwertera na chwilę obecną - standardowe.

Wykonywałem przywracanie i wyszukiwanie kilka razy. Co zabawne... przy przeszukiwaniu wg. listy tp przy jednej okazji dekoder zgłupiał i wyszukiwał mi na okrągło te same programy. Nie w kółko to samo, ale po przerobieniu 4 transponderów ponownie wyświetlał mi programy z nich jako nowo wyszukane. Lista tp przeszukanych przewijała się dalej, ale programy wyszukiwały sie wciąż te same :D

Blind scan nie rozwiązuje zbytnio problemów. Dekoder nie widzi niektórych transponderów.
    User removed account
    User removed account