Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

EkoSter sterownik kotła - Dmuchawa nie wyłącza się.

23 Lut 2013 15:04 10557 8
  • Użytkownik usunął konto  
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 38  
    Po pierwsze źle wstawione zdjęcia, po drugie gdzie zdjęcie z okolicami mikrokontrolera?

Może od spodu płytki jest (a może jest tam jeszcze jakaś płytka?), więc daj zdjęcie.

No i ostatnia rzecz, triak załączany jest optotriakiem, więc jeśli nie czujesz się na siłach by to pomierzyć możesz wymienić, bo koszt niewielki (jeśli jest tam też regulacja obrotów dmuchawy, to optotriak powinien być z detekcją przejścia przez zero).
  • Poziom 38  
    Będzie przełączał tylko podczas przejścia wykresu napięcia przez zero, np typ MOC3041 (może nawet siedzi tam taki, lub podobny).
    Odsyłam do datasheeta, jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej.
  • Poziom 38  
    To jest optotriak bez detekcji przejścia przez zero, powinien być jeszcze jeden, ale z detekcją. (Rozbierałem wprawdzie innej firmy, ale były tam 2 typy -jeden z detekcją, jeden bez, na 99% ten z detekcją jest pod dmuchawę, pod warunkiem, że jest sterowanie jej prędkością.)

Pomysł z wyjęciem jest niezły.
  • Specjalista - oświetlenie sceniczne
    No właśnie Elektryku5 jeśli jest regulacja obrotów to triak musi być bez tej detekcji. Najlepiej niech darek spróbuj na chwilę odpiąć nogę 1 lub optotriaka i zobaczy czy dmuchawa stanie. Jest tak to poleciało coś od strony procka.
  • Poziom 38  
    Przepraszam, musiałem pomylić, w takim razie MOC3041 (o ile tam taki jest) będzie od załączania pompki.