Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kuchenka gazowa Amica - piekarnik gaśnie samoczynnie po jakimś czasie

plesio1997 23 Lut 2013 18:03 5061 4
  • #1 23 Lut 2013 18:03
    plesio1997
    Poziom 1  

Witam. Mam problem z moją kuchenką gazową Amica. Chodzi oto, że gdy piekarnik piecze przez jakiś czas to po jakimś czasie sam gaśnie. Gdy odpalam go ponownie piecze przez kilka minut i znowu gaśnie.

0 4
  • #2 23 Lut 2013 18:40
    sjbar
    Poziom 13  

Być może masz ustawiony czas pieczenia, ale przy drugim pieczeniu powinien się czas kasować.

0
  • Pomocny post
    #3 23 Lut 2013 21:01
    emass92
    Poziom 11  

Termopara nie trzyma lub zawór od termopary piekarnika. Należy zawołać fachowca i wymienić część.

0
  • Pomocny post
    #4 24 Lut 2013 16:22
    servitium
    Poziom 10  

Jeżeli gazowy sam gaśnie to problem z czujnikiem temp. - zabezpieczenie przeciw wypływowe, które zamyka zawór przy braku płomienia. Albo uszkodzony czujnik albo przewód od czujnika do zaworu lub też został np odchylony podczas mycia/czyszczenia. Wystarczy, że w miejscu czujnika nie ma płomienia, np zaklejony otwór wypływania gazu.

2
  • #5 27 Lut 2013 19:05
    kylo207
    Poziom 1  

Witam,
    mam kuchenkę gazową Amica (g5g4.32zmv) i nie mogę odpalić piekarnika. Zawsze był z tym problem, a mam ją już parę łądnych lat. W instrukcji jest napisane aby podczas odpalania przytrzymać pokrętło 3 sekundy jednak jak zwalniałem pokrętło płomień gasł. Zawsze musiałem powtarzać czynność kilka razy aby piekarnik załapał. Od kilku dni jednak kompletnie już nic nie pomaga i piekarnik nie odpala w ogóle. Może ktoś pomoże?

2
  Szukaj w 5mln produktów