Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jaki rejestrator + 4/5 kamer zewnętrznych

Przemek1989 23 Lut 2013 18:15 6420 15
  • #1 23 Lut 2013 18:15
    Przemek1989
    Poziom 8  

Chciałbym zapytać się kogoś doświadczonego , ponieważ chcę założyć monitoring zewnętrzny 4/5 kamer. Teraz pytanie jaki wideo rejestrator wybrać w cenie MAX 600 zł tańsze również mile widziane :) Jakie wybrać do tego kamery zewnętrzne. Chcę jakoś cały system tak zmontować żebym mógł mieć podgląd przez internet na posesję. Czym kierować się w wyborze rejestratora ?

Mam również sporo kamer z demontażu starej posesji ale bez rejestratora nie wiem czy nadają się do czegoś.
    Modele:
    1 sztuka
    samsung sdc-435PH
    Link

14 sztuk
    digital color camera

4 sztuki
    dnr 520 color ccd camera

3 sztuki
    IRIS koor vision camera israel

6 sztuk
    obudowy coś takiego:

Mam do nich również obudowy takie duże białe. Coś o nich mi powiecie ? Zastanawiam się czy te nowe takie małe kamerki jak np ta sprawdzą się do czegoś i czy do nich też potrzebna ta biała duża obudowa

Mam do nich również obudowy takie duże białe. Coś o nich mi powiecie ? Zastanawiam się czy te nowe takie małe kamerki jak np ta sprawdzą się do czegoś i czy do nich też potrzebna ta biała duża obudowa

Link

Proszę o konkretne odpowiedzi czy te kamery by do czegoś się nadawały (teren nie oświetlony nocą) jeśli nie to jakie kupić tak MAX do 500 zł. Zastanawiam się czy kamery bezprzewodowe zewnętrzne sprawdziły by się lepiej niż takie podłączone do wideo rejestratora ?

Ogólnie oprócz kamer i rejestratora co potrzeba dodatkowo do tego jeszcze całego zestawu do monitoringu ?. Czy skonfigurować z routerem TP-LINK (łącze 2MB/s) da radę czy coś dodatkowo trzeba dokupić ?

Jako dysk podłączyłbym laptopa 320 GB , ponieważ nie chcę nagrywać całej doby lecz tylko momenty gdy jest jakiś ruch na posesji istnieje taka możliwość ?

Dziękuję za pomoc i wyjaśnienia !

Moderowany przez sharp:

3.1.18. Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).

0 15
  • Pomocny post
    #2 23 Lut 2013 19:41
    kenoko
    Poziom 10  

Kamerki powinieneś bez problemu podłączyć np do rejestratora QVIS AVALON. Te 4-kanałowe można kupić za mniej niż 300zł, a funkcje mają całkiem rozbudowane.
    Jednak Twoje kamerki nie są zbyt dobrej jakości, ja używam nie na przetworniku CCD , tylko CMOS.
    Kamerka - żeby jakość była dobra, musi mieć co najmniej 600dpi, a jak chcesz żeby widziały w nocy, to muszą mieć co najmniej 36-40 diód podczerwieni - wtedy mają zasięg około 30 metrów. Chyba, że masz oświetlony teren.
    A wracając do rejestratora - możesz do niego włożyć dysk 3,5" sata (2,5" też mozna, ale są droższe), bo nie wiem czy w ogóle da radę podłączyć laptopa do niego i nagrywać na dysku w laptopie.
    Obraz z kamer możesz oglądać na monitorze podłączonym do rejestratora lub przez wifi w domu oraz przez internet, używając ddns (za darmo). Ponadto jeśli masz telefon z androidem, też możesz oglądać obraz na żywo i nawet nagrywać na smartfonie za pomocą aplikacji WMeye Pro (za darmo w markecie).
    Przy 2Mbit/s podgląd na żywo będziesz miał płynny, gorzej będzie ze ściągnięciem pliku video z rejestratora na dysk przez internet - bo upload masz mały (pewnie 512kb/s).
    Napisz jaki masz router TPlinka - dobrze by było, gdyby miał przydzielanie adresu IP po MAC, i funkcje przekierowania portów.

W rejestratorze, który wymieniłem powyżej, można ustawić harmonogram nagrywania, nagrywanie tylko ruchu, powiadomienie na mail w przypadku wykrycia ruchu, wysłanie zdjęcia na ftp, itp.
    I jak widzę, niektóre Twoje kamerki maja funkcję PTZ, czyli sterowanie ostrością i zbliżeniem - ten rejestrator to obsłuży.

Pozdrawiam

0
  • #3 23 Lut 2013 20:27
    extremeee
    Poziom 25  

kolego kenoko nie do rozdzielczość kamery w TVL to nie wszystko najważniejsze to jaki kamera ma przetwornik oraz jego czułość.

0
  • #4 23 Lut 2013 21:29
    Przemek1989
    Poziom 8  

a jakieś kamerki możesz polecić zewnętrzne ? dużo droższe są 6 lub 8 kanałowe rejestratory ? myślę już o możliwości rozbudowy z czasem. Ok czyli moje kamerki nie nadają się na noc. tp link którego mam to td-w8901g. Czyli muszę pozbyć się tych kamer ile mogą teraz takie kosztować

0
  • #5 23 Lut 2013 22:32
    kenoko
    Poziom 10  

Twój router da radę, jeśli masz w nim najnowszy soft, do ściągnięcia stad: http://www.tp-link.com/en/support/download

Rejestratory - oglądałem je teraz na allegro - te QVIS Avalon są o 80-100zł droższe niż w sklepie stacjonarnym w Toruniu.
    Dlatego radzę poszukać sklepów z alarmami, monitoringiem itp u Ciebie w mieście, odwiedzić jakiś jeden, ale mniejszy, bo bedzie miał atrakcyjniejsze ceny, spisać dane - i wtedy sprawdzić, czy nie dostaniesz tego taniej na allegro. A jak nie będziesz chciał faktury, to mniejsze sklepy dadzą większy rabat.
    Rejestratory 8-kanałowe są o około 200zł droższe od 4-kanałowych.

Odnośnie kamer - ja kupuje z przetwornikiem 1/3cala - im większy (czyli zbliżony do 1) tym lepsza jakość. Mam kilka 1/4" ale nie widać dokładniejszych szczegółów podczas powiększaniu obrazu.
    Kupowałem kamery z allegro - za 80, 100, 150zł - i nadawały się do wnętrz, słaba jakość, mniej diod podczerwieni, niewyraźny obraz w nocy.
    Teraz wystarczające są dla mnie kamery CMOS 1/3 cala z co najmniej 36-40 diod i regulacją ostrości i zbliżenia. Dokładny model, jaki używam, fotki z kamerki podam w poniedziałek. Cenę w sklepie w Toruniu też.

Na allegro kupuje tylko kable, złączki i zasilacze do tych kamer, bo są tańsze, nawet z przesyłką. Ale jak chcesz możesz kupić kabel "skrętkę", taką do sieci LAN, masz tam 8 żył, i wykorzystać do przesyłu obrazu z kamer do rejestratora. Praktycznie zadna filozofia.
    Tylko jak przez taki kabel 8-żyłowy puszczałem 2 żyłami obraz i 2 żyłami napięcie, to na obrazie pojawiały się zakłócenia - poziome paski. Pewnie dlatego, że te zyły nie są ekranowane. Dlatego lepiej kupić gotowy kabel z allegro lub sklepu, z końcówkami BNC i wtyczkami do zasilania kamery i zasilacza.

A te Twoje kamerki ? Na razie nie sprzedawaj - kup rejestrator, kabelki, zasilacze - podłącz i zobacz, czy jakośc Ciebie zadowala - a jak chcesz na otwarty teren w nocy je uzywac, to mozesz kupic coś takiego: http://allegro.pl
    To oświetli Ci teren na około 50-60 metrów.
    Zrób test tych kamerek na rejestratorze, przecież zawsze będziesz mógł je sprzedać...

Moderowany przez sharp:

3.1.18. Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).

0
  • #6 23 Lut 2013 23:51
    extremeee
    Poziom 25  

Kol. kenoko co Ty piszesz ??

Ad. PTZ - kolego nie ośmieszaj się i nie pisz o czym o czym nie masz pojęcia.
    Proponuje doczytać co to jest PTZ dokładnie a potem się wypowiadać i radzić innym bo na tą chwile to wprowadzasz kolegę autora w błąd Twoim postem.

Ad. Oświetlacz podczerwieni - kolego to co wkleiłeś oświetli teren może ok 25 m nie wiecej - nie bądźmy śmieszni.

Ad. kable - do transmisji video wykorzystuje się kabel koncentryczny 75Ohm, po UTP także można ale z dopasowaniem impedancji (konwertery na skrętkę) - na zdjęciu digital color camera jest taki konwerter wpięty w kamerkę ;).

Ad. Kamery polecasz kamery niepojętymi dla mnie kryteriami... o ile zgadzam się z tym że czym większy przetwornik tym lepiej to dobór kamery względem ilości diód na niej zainstalowanych to czysta głupota.
    Kolego przecież diody są różnej mocy i różnej charakterystyce (840 nm, 940 nm etc). Co do samych przetworników to istotna jest czułość o której pisałem wcześniej oraz typ (Sony Effio, Sony SuperHAD, SuperHad2 oraz inne CCD i CMOS) nie będę się tu rozpisywał nad zaletami/wadami poszczególnych ale upraszczanie tematu w taki sposób jak kolega tutaj proponuje uważam za niedopuszczalne.
    Kolega promuje tutaj kamery typu bullet co nie zawsze jest najlepszym możliwym rozwiązaniem. Kamera kompaktowa potrafi więcej o ile wyposażyć ją w dobry obiektyw.

Do kolegi autora :

Kamera samsung sdc-435PH jest jak najbardziej do wykorzystania, jeśli chcesz obserwować scenę w nocy bez oświetlenia nie obejdzie się bez oświetlacza podczerwieni (te z allegro w kartach katalogowych mają dziesiątki metrów - z doświadczenia powiedzieć mogę że należy to podzielić na 2 czasami na 3 razy). Musisz także do tej kamery posiadać obiektyw przystosowany do pracy w podczerwieni (zazwyczaj oznaczenie IR w nazwie obiektywu).
    Co do reszty kamerek to już wynalazki - najlepiej sprawdzić organoleptycznie co każda z nich potrafi.

0
  • #7 24 Lut 2013 00:20
    kenoko
    Poziom 10  

Kol. Extremee : Piszę to, co wiem z własnego doświadczenia. Kupiłem, kierując się opiniami na forum (również tym) kilkanaście kamer, o różnych rozdzielczościach, przetwornikach, itp.
    I dziś wiem, jaka kamerka ma zadowalającą jakość w stosunku do ceny, bo oczywiście, mógłbym podać nazwy kamer, których ceny zaczynają się od 4 cyfr i potrafią odczytać godzinę z twojego zegarka - ale chyba nie o to chodzi autorowi tematu.
    Piszesz o diodach podczerwieni - widać, że jesteś fachowcem w tym temacie - ale kol. Przemkowi chodzi o jasność obrazu - ja mam takie kamerki zamontowane na podwórku w przejściu miedzy kamienicami - i wszystko widać doskonale. A tam w ogóle nie ma oświetlenia zewnętrznego. I te 36 diod mi wystarcza.
    Ilość diod wg Ciebie to cytuję: "czysta głupota" ??? Jeżeli sobie życzysz, to podam Tobie login i hasło do moich 2 kamer - jedna z 20 diodami a druga z 36.
    I zobaczysz na pewno różnicę.

Oświetlacz, do którego podałem linka podobno ma zasięg 100m. Ja w swoim poście podałem 50m - więc zgadza się to z Twoją konkluzją, czyż nie ? ("z doświadczenia powiedzieć mogę że należy to podzielić na 2 czasami na 3 razy")

I tak jak pisałem wcześniej - bez rejestratora, autor nie będzie mógł sprawdzić, czy parametry kamer, które obecnie posiada, będą spełniały jego kryteria.

I tak od siebie: na chwilę obecną, wydając 1000zł, mogę założyć każdemu taki monitoring: 4 kamery z podświetleniem IR, 1/3", CMOS + rejestrator + dysk 320GB + okablowanie + konfiguracja routera + przesyłanie obrazu przez internet + obraz w telefonie z systemem android, symbian lub ios.

A jeżeli chcesz to zrobić samemu, to wyjdzie Ci jeszcze taniej....
    Pozdrawiam

0
  • #8 24 Lut 2013 00:44
    telbod
    Poziom 31  

kenoko napisał:
    bez rejestratora, autor nie będzie mógł sprawdzić, czy parametry kamer, które obecnie posiada, będą spełniały jego kryteria.
    A czemu bez rejestratora nie sprawdzi? Sprawdzić może bo TV w domu posiada....

0
  • #9 24 Lut 2013 07:44
    Przemek1989
    Poziom 8  

Wszystkie uwagi uwzględnię przy zakupach. Rozumiem,że te moje kamery mogą się sprawdzić jeśli dokupię diody podczerwieni. Większośc tych kamer ppsiada obiektyw IR przynajmniej tak jest nanm napisane więc zobaczę ten rejestrator co kenoko przedstawił i jak już kupię to przetestuje wszystko.

Rozumiem,źe soft trzeba w routerze aktualizować a jak się w nim bezpośrednio już ustawia lub co trzeba ustawić do tych kamer ?

Parametry które podajecie przyznam ,są lekko dla mnie " zamazane " :)dlatego może jak już jest ta dyskusja to podrzucice jakiś link do kamer które by mi mogły wystarczyć - godziny z zegarka nie muszę czytać ale w nocy aby jakoś te kamery się sprawdzały.

Jak to jest z tymi obudowami ,ponieważ na jakimś forum przeczytałem ,że kamera zewnętrzna musi mieć obudowę taką jak np te moje na zdjęciach. Przyznam,że małe to nie jest a czy jakoś to pomaga ? czy są kamery zewnętrzne które wytrzymają warunki i nie potrzebują takich blaszaków jak to jest w praktyce jakie są wasze opinie ?

dziękuję za cierpliwość i dalsze wskazówki

0
  • #10 24 Lut 2013 09:58
    NTI-NT
    Poziom 11  

Cytat:
    I tak od siebie: na chwilę obecną, wydając 1000zł, mogę założyć każdemu taki monitoring: 4 kamery z podświetleniem IR, 1/3", CMOS + rejestrator + dysk 320GB + okablowanie + konfiguracja routera + przesyłanie obrazu przez internet + obraz w telefonie z systemem android, symbian lub ios.

A jeżeli chcesz to zrobić samemu, to wyjdzie Ci jeszcze taniej....
    Pozdrawiam

Ta na pewno będzie super jakość.Już wiedziałem takie monitoringi za 1000zł.

0
  • #11 24 Lut 2013 13:05
    scandaliks
    Poziom 25  

kenoko napisał:
    I tak od siebie: na chwilę obecną, wydając 1000zł, mogę założyć każdemu taki monitoring

Mylisz pojęcia Monitoring a Pseudo monitoring.Słowo monter i paprok.
    A kolega wchodzi dopiero na rynek z małym ZUS-em :) ,czy emeryt z doświadczeniem tylko analog ?

0
  • #12 24 Lut 2013 14:45
    Przemek1989
    Poziom 8  

udzieli ktoś mi odpowiedzi na ostatnie pytania ? myślę,że nie warto się kłócić o inne rzeczy :) Każdy ma jakieś swoje podejście ja i tak skupiam się na tym w sumie co piszecie i wyciągam wnioski odpowiednie ze wszystkich postów :) chociaż co do rejestratora podoba mi się jego funkcjonalność

0
  • #13 24 Lut 2013 15:42
    extremeee
    Poziom 25  

Kolego autorze zwracaj uwagę co piszą pozostali to co proponuje Ci kolega keneko czyli ~1000 zł to idealnie dobrane słowo przez kolegę scandaliks`a czyli PSEUDOMONITORING dużo masz takiego badziewia na alle... i tym podobnych serwisach - chiński badziew który albo będzie bardzo mało widział albo po 3 mc się rozsypie.

Co do obudów to możesz zastosować te które posiadasz jak chcesz żeby było to mniejsze to poszukaj kamer typu "bullet" - to takie jak kol. keneko Ci poleca (i to niezależnie od ilości diód IR - bo kamera z 20 diodami może doświetlać o wiele lepiej niż taka z 50) ;)

Jako że kolega autor jest laikiem przypomnę o czymś co autor może wie a może nie... mianowicie masz świadomość że obraz w nocy będzie czarno-biały ?? oraz w odczuciu troszkę mniej ostry.

Nie znam dokładnie miejsca które chcesz obserwować ale jeśli chcesz dużo widzieć w nocy to zamiast podswietlenia IR zastanów się nad halogenem 500-1000W z czujnikiem ruchu - napewno taniej i jeśli nie przeszkadza to że czasami sam się włączy to wart jest rozważenia.

0
  • #14 24 Lut 2013 17:55
    Przemek1989
    Poziom 8  

tak wiem ,że w nocy nagrywa black-white. Ok czyli rozumiem,że obudowy dobra rzecz i warto je stosować. teren to będzie dom i nie ma żadnych lamp więc jest ciemno. pomyślę nad halogenem ale pewnie by się nie sprawdził bo czasami pies może go zbyt często włączać :) ok a Ty co sądzisz o tym rejestratorze który kolega keneko podał przyznam że wygląda solidnie i ma dobre parametry. Z pierwszych odpowiedzi wywnioskowałem że warto kierować się parametrami kamer nm 800-950 zakres to są dobre ?

0
  • #15 24 Lut 2013 18:28
    extremeee
    Poziom 25  

Nie do końca kolego to co ja napisałem tyczy się diód podczerwieni.
    Przy kamerach kieruj się czułością przetwornika, typem przetwornika oraz tym żeby nie była to najtańsza kamera tylko coś co jest znane i serwisowane w razie awarii.
    Mogę polecić Ci produkty Novus (kamery + rejestratory) jako takie budżetowe rozwiązanie. Co jak co ale 3 lata gwarancji (w dużej firmie która Cie nie wystawi) i to co jest na papierze w DTR w znacznym stopniu pokrywa się z rzeczywistością ;)

0
  • #16 28 Lut 2013 21:26
    Przemek1989
    Poziom 8  

Zestaw do monitoringu już wybrałem okazało się ,że te kamery które mam nadają się ale trzeba by dokupić te reflektory podczerwieni a tanie nie są :)

Czy może ktoś udzielić ile TVL mają te kamery na zdjęciu DIGITAL COLOR CAMERA ??
    Ile mogą być warte ?

0