Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Vaillant atmo tec plus 200/3-5

obchodowy 23 Feb 2013 18:35 5106 17
 • #1
  obchodowy
  Level 9  
  Witam wszystkich posiadaczy tego piecyka.Mój ma na liczniku 1.5 roku i ogólnie rzecz biorąc chodzi zupełnie nie żle ale mam kilka pytań.Dodam że chodzi razem ze sterownikiem calor matic 360f.Mieszkanie ma 100 m kwadratowych.A oto moje wątpliwości z którymi chciałem sie podzielić:
  1-na piecu mam ustawiona temp. cwu na 50 a piec nagrzewa do 55 stopni
  2-podobna sytuacja jest z co ustawiam przykładowa na 55 on nagrzewa do 60 stopni
  3- na sterowniku który jest w pokoju odległym od pieca o ok10m zadaje tem.22.5 stopnia a piec nagrzewa do 21.5 i wyłącza się
  4-czy istnieje w tym piecyku możliwość regulacji obrotów pompy na co ?Odnoszę wrażenie że końcówki grzejników są letnie z powodu właśnie za małych obrotów pompy.
  Jak ktoś ma chwilke czasu a posiada wiedze na tematy które poruszyłem to bardzo proszę podziel się!!
  Oczywiście w trakcie odpowiem na wszelkie zapytanie związane z tematem.pozdr
 • #2
  User removed account
  User removed account  
 • #3
  obchodowy
  Level 9  
  Oczywiście masz racje.Ale jest mały szczegół.Mianowicie w czasie remontu zagineła gwarancja!Próbowałem prosić o duplikat w firmie Valliant ale otrzymałem odpowiedz negatywną!Dlatego szukam innego wyjścia korzystając z doświadczenia innych użytkowników.pozdr
 • #4
  W0jtek92
  Level 37  
  A wiesz jak nazywał się serwisant który uruchamiał kocioł?
 • #5
  User removed account
  User removed account  
 • #6
  obchodowy
  Level 9  
  Dzięki za informacje pójde tym śladem.pozdr
 • #7
  mauri_b
  Heating systems specialist
  Jeśli nie wysłałeś odcinka rejestracyjnego do Vaillanta, to nie masz prawa do duplikatu karty gwarancyjnej.
  Co do temperatury: czy to jest kocioł przepływowy (VUW) ? czy z zasobnikiem (VU) ? Jeśli z zasobnikiem, to przegrzewanie temp. cwu o 5 stopni jest normalne i zapobiega ciągłemu włączaniu się kotła na potrzeby cwu. Co do temperatury pomieszczenia: kocioł wyłącza się boi osiągnął zadaną temperaturę kotła, czy na wyświetlaczu kotła znika symbol grzejnika po wyłączeniu kotła? W momencie gdy kocioł się wyłącza, zanotuj kod serwisowy, któy możesz odczytać po wciśnięciu przycisku "i" pod wyświetlaczem kotła. Co do zmiany obrotów pompy: w tym kotle jest pompa elektroniczna i można zwiększyć jej obroty w prametrze d.19.
 • #8
  obchodowy
  Level 9  
  Masz racje na wyświetlaczu po wyłączeniu kotła znika symbol grzejnika.Jeśli chodzi o kod serwisowy to jeszcze podglądne i zaraz napisze.Ale skupię się na mozliwości zwiekszenia obrotów pompy.To co napisałeś że w parametrze d.19. to dla mnie czarna magia. Kocioł nie posiada zasobnika tylko mały wymiennik ciepła.Natomiast obserwowałem teraz co sie dzieje po tym jak kocioł wyłączy palnik.Więc pompa obiegowa chodziła jeszcze przez jakieś 5-6 minut.Po wyłączeniu symbol grzejnika mruga pulsacyjnie i nie gaśnie.Po naciśnięciu "I" wyświetlił się taki kod 5.8 Ciekawe co to znaczy?
 • #9
  mauri_b
  Heating systems specialist
  Instrukcja obsługi też Ci zginęła?
 • #10
  grzesiek234
  Heating systems specialist
  Kod 5.8? Może być F58, D58, S58. Jeśli to jest D.58 to oznacza:Włączenie trybu solarnego dogrzewania wody pitnej w przypadku kotłów grzewczych VUW; podniesienie min. zadanej temperatury c.w.u. :P
 • #11
  mirrzo

  Moderator on vacation ...
  obchodowy wrote:
  Natomiast obserwowałem teraz co sie dzieje po tym jak kocioł wyłączy palnik.Więc pompa obiegowa chodziła jeszcze przez jakieś 5-6 minut.Po wyłączeniu symbol grzejnika mruga pulsacyjnie i nie gaśnie.Po naciśnięciu "I" wyświetlił się taki kod 5.8 Ciekawe co to znaczy?

  Ni mniej, ni więcej, tylko czas blokady palnika po pracy na CO. Jest to symbol S.8, a nie 5.8
  Vaillant atmo tec plus 200/3-5
 • #12
  obchodowy
  Level 9  
  Fakt że nie miałem okularów i może faktycznie odczytałem S jako 5!? Sprawdzę to powtórnie.Dzieki za staranie .Instrukcje mam.
 • #13
  mauri_b
  Heating systems specialist
  Skoro masz instrukcję, to w końcu do niej zajrzyj.
 • #14
  matmar101
  Level 12  
  Przeczytanie instrukcji to dobry pomysł.
  Co do grzejników czy wszystkie grzejniki grzeją jednakowo. - jeśli nie instalacja nie jest zrównoważona.
  Czy w pomieszczeniu w którym jest sterownik są zamontowane głowice termostatyczne na grzejnikach jeśli tak to na jakiej są pozycji.
  Jaki jest dokładny symbol kotła.
  Jaka temperatura C.O. jest ustawiona na kotle. - Powinno być na max.

  Co do gwarancji to żeby ją mieć należy mieć kartę gwarancyjną prawidłowo wypełnioną lub wysłany kupon rejestracyjny do vaillanta.
  Dodatkowo warunkiem przedłużenia gwarancji na drugi rok jest wykonanie odpłatnego przeglądu pomiędzy 9 a 12 mies użytkowania.
 • #15
  obchodowy
  Level 9  
  Witaj matmar101
  Odpowiem jak na spowiedzi że instrukcje czytałem nie raz ale nie zawsze wszystko rozumie.I na przykład to że jeśli do pieca podłączony jest sterownik pogodowy lub pokojowy to tem.na kotle powinna być ustawiona na max.to wyczytałem przypadkowo wczoraj.Ale odpowiedam na wszystkie twoje pytania po koleji.Nie nie grzeja wszystkie grzejnki jednakowo.Zwłaszcza ostatni końcówke ma nie dogrzaną.Sądzę że przyczyną mogą być zbyt niskie obroty pompy.W pomieszczeniu w którym jest sterownik jest głowica na grzejniku.Tak wogóle to wszędzie są głowice.Mam wszystkie grzejniki panelowe nowe.Doprowadzenie w pexie a końcówki miedziane.Głowica w pokoju gdzie jest głowica jest ustawiona na "4".Na kotle jest ustawiona tem wyjścia 54 stopnie.Piec dokładnie to atmo tec plus pl 200/3-5 sterownik color matic 360f pozdr
 • #16
  grzesiek234
  Heating systems specialist
  Czyli jak masz ustawione na kotle 54 stopnie to nie jest max....
 • #17
  matmar101
  Level 12  
  Głowica w pomieszczeniu gdzie jest CM 360F na max.
  Masz chyba nie zrównoważoną instalację - poszukaj o kryzowaniu grzejników.
  Moc grzejników jest określana w sposób: np. 70/55/20 temp. zasilania/temp. powrotu/ temp. pomieszczenia. Tzn że normalne jest że grzejnik jest gorący na górze a chłodniejszy dole. jeśli jest cały gorący tzn. że przez niego mamy zbyt duży przepływ i należy go zmniejszyć.
  Pompę zostaw w spokoju - pytanie jeszcze czy instalacja jest prawidłowo wykonana (średnice)
  C.W.U. o 5 stopni może wynikać z nieoryginalnego podgrzewacza ( wysokość na jakiej znajduje się czujnik C.W.U.) ale tym bym się nie przejmował.
 • #18
  obchodowy
  Level 9  
  Odp. dla grzesiek 234 tem.54 stopnie to nie jest na max.Na max to by było ok 75stopni.Matmor 101 to kryzowanie to pewnie strzał w dziesiatke.Instalacja od pieca rozchodzi sie na lewo i prawo i pierwszy grzejnik od pieca w łazience to taki wieszakowy [można suszyć na nim ręczniki] bez głowicy i on jest cały gorący bardziej niż pozostałe.Spróbuje bo skryzować.Tylko czy przy wejściu czy przy wyjściu?

  Dodano po 2 [minuty]:

  Jeśli chodzi o tem.cwu to masz racje a tak wogóle to sie unormowała i jest ok.Tak jak ustawiłem to taka daje na wyjsciu.