Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radmor 5012 + podłączenie wejść - kilka pytań przed zakupem.

23 Lut 2013 20:17 1740 3
 • Poziom 2  
  Witam,
  nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na nurtujące mnie pytania, będę prosił o rzetelne informacje. Naświetlę jak wygląda sytuacja:

  W tym momencie posiadam '''system stereo'' bazujący na głośnikach poniekąd komputerowych Microlab Solo 7c - podłączone mam doń dwa wejścia po kablach chinch RCA, mianowicie telewizor (do którego zaś podłączona jes też PS3 konsola), oraz adapter Logitech Wireless Bluetooth (super urządonko, polecam) na który przesyłam dźwięk z iPada, telefonu czy laptopa.

  Planuję kupić ze względu na mocny sentyment z czasów 'za łebka' gramofon Unitra "Adam" oraz wzmacniacz RADMOR 5102. Myślę o 'Adamie' z przerobionymi wtykami na chinch oraz Radmorze ze zmienionym tylnym panelem, takowe wejścia RCA posiadającym.

  Pytania moje brzmią:
  1. Radmor ma trzy wejścia wg przełącznika: zakadając, że nabędę takowy ze zmienionym panelem tylnim, podłączając doń po RCA gramofon, telewizor oraz adapter Logitech, będzie wszystko działać jak należy? Zwłaszcza to ostatnie mnie interesuje, dwie pierwsze raczej działać powinny.

  2. Radmor domyślnie wymaga kolumn o impedancji 4Ohm - zakres poszukiwań tutaj jest bardzo mały, nawet Altusy 75 z epoki są 8Ohmowe - jakie kolumny będą grać z nim najlepiej?

  3. Radmor ma wyjścia 2x 25W (o ile się nie mylę) - zakładając, że podłączę do niego coś a'la Altusy 75 (chyba, że proponujecie coś innego, tutaj zależnie od odp. na pkt 2) czy będzie to grało lepiej/szerzej/głośniej od głośników Solo 7c które posiadam, a 'szczycą się' mocą łączną 110W RMS?

  4. Edit: ostatnie pytanie, dla wersji bez wydawania kolejnych pieniędzy: jest jakaś szansa na sensowne podłączenie do wzmacniacza... owych w/w głośników, które posiadają wbudowany wzmacniacz? Czy jedyną opcją byłoby wybebeszenie i wyłączenie/usunięcie wzmacniacza?

  Jeżeli chodzi o Wasze ewentualne propozycje kolumn, proszę o różne kategorie cenowe. Domyślam się, że za Radmora w przyzwoitym stanie zapłacę ponad 1000 zł, a Adam to koszt kolejnych kilkuset, natomiast zamierzam to trzymać przez długie lata, pod warunkiem, że będzie współgrać ze sobą i w miarę grać.

  Liczę na rozwianie moich wątpliwości. Z góry dziękuję.
 • PCBway
 • Poziom 21  
  Wejścia uniwersalne i magnetofonowe mają taką samą czułość 300 mV . Tak że powinny obydwa urządzenia które podajesz dobrze współpracować. Jeżeli chodzi o dopasowanie kolumn głośnikowych to oczywistym jest że powinny mieć oporność taką jak wzmacniacz aby w pełni moc była wykorzystana ale sądzę że ciężko będzie ci znaleźć kolumny rodem z PRL-u 4 ohm-we. Rozbebeszanie tych kolumn z tego zestawu co posiadasz to nieporozumienie a tym bardziej łączenie z Radmorem. Jeśli ci chodzi o to czy wystarczająco głośno będzie grał Radmor to jest rzecz względna kiedyś taka moc wystarczała i niejedna impreza przy takim sprzęcie się odbywała. Natomiast dzisiaj niektórzy uważają że jak mu wątrobą nie rusza muzyka z głośników to jest za cicho.
 • PCBway
 • Poziom 2  
  Dziękuję za odpowiedź. Czy uważasz, że zamiast inwestować w radmora dużo rozsądniejszym (choć mniej sentymentalnym znacznie) byłoby kupienie współczesnego wzmacniacza, np. http://www.redcoon.pl/B397613-Yamaha-R-S-500-czarny-Victa-700_Wzmacniacze-stereo - RS-500 i doń podłączenie rzeczy o których mówiłem? Będzie, jakby to prosto powiedzieć, lepszy znacznie?
  No i tu nie będzie problemu z kolumnami - 8Ohm
 • Poziom 40  
  Ta Yamaha co podałeś jest całkiem przyzwoita, jest to amplituner więc wzmacniacz z radiem. Jeśli nie potrzebujesz radia to może model A-S300 też dobry i ma dobrą cenę.
  http://www.mediamarkt.pl/produkt,id-252987?ut...ium=skapiec&utm_term=skapiec&utm_campaign=xml tu wręcz rewelacyjna.