Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Ariston LI625 przerywa cykl mycia...

1zenkos 23 Lut 2013 21:16 2568 4
  • #1 23 Lut 2013 21:16
    1zenkos
    Poziom 2  

Mam problem ze zmywarką Ariston LI625. Zmywarka przerywa cykl mycia podczas wypompowywania wody. Podczas usterki słychać pojedynczy sygnał i mruga 1 sza dioda. Wymieniłem pompę do usuwania wody oraz wąż odpływowy, syfon wyczyściłem. Po przechyleniu na bok lub na plecy ze zmywarki wylewa się woda. Po rozebraniu pompy i usunięciu wody zmywarka rusza. Robi jeden cykl lub dwa mycia i ponownie problem. Rozebrałem panel przedni restartowałem płytkę. Pomysły się wyczerpały :cry:. Poświęciłem już na nią tyle czasu i nie chodzi mi o to żeby wezwać fachowca który to zdiagnozuje, bardziej chodzi o stracony czas i szyderstwo mojej żony, że nic nie potrafię naprawić. Liczę na cenne sugestie oraz Fachowe dobre rady co może być przyczyną. Z góry dziękuję za pomoc.

0 4
  • #3 24 Lut 2013 10:11
    1zenkos
    Poziom 2  

Dzięki za zainteresowanie. Chciałem dodać, że zmywarka szwankowała przed wymianą pompy, dlatego zdecydowałem się na jej wymianę. Czy w zmywarkach jest jakiś czujnik, który odpowiada za wypompowanie wody? Wczoraj wlałem wody do komory myjącej, wodę wypompowało i tak jakby się pompa zawiesiła i dalej pracowała, tak jakby dalej chciała wypompować wodę. Zdjęcia spodu doślę, jak ją rozbiorę.

3
  • #5 24 Lut 2013 20:53
    1zenkos
    Poziom 2  

Dziękuję za pomoc w rozwiązaniu problemu. Zmywarka miała wyciek z dna komory myjącej. W okolicy zbiorniczka na sól była dziurka około 1mm. Dziurawa blacha z kwasówy nie możliwe a jednak . Dziurkę zatkałem miedzianym wkrętem na poxipol. Zmywarka śmiga aż miło. Pozdrawiam :D

0